Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Nowy Zetafon

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez Orange nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami mix w sieci Orange.

Zetafon to jeden z najstarszych mixów dostępnych na polskim rynku. Jak przystało na klasyka jest idealnym połączeniem prepaida z abonamentem. Choć już nie jest reklamowany przez Orange, znajduje uznanie na tle silnej konkurencji wśród odbiorców, co czyni go jednym z najlepszych mixów.

Charakterystyka Orange Nowy Zetafon

Zetafon w niczym nie przypomina dzisiejszych ofert, które jak np. Nowa Formuła Mix z Internetem w Play bardziej przypominają abonament niż mix. Propozycja Orange niewiele zmieniła się od czasu swojego powstania, a co za tym idzie, dalej jest to klasyczny mix, czyli prepaid z telefonem. Najważniejsza cechą Zetafona jest elastyczność oferty. Nie chodzi tu o rozwiązanie typu Plush Mix Elastyczny, w którym poprzez wydłużenie umowy można obniżyć cenę urządzenia. Elastyczność, w tym przypadku, polega na dowolności wyboru taryfy. Klient sam wybiera ofertę ze wszystkich dostępnych w Orange prepaidów. W ten sposób w mixie można mieć np. Orange Yes lub Orange Free. Co więcej, taryfy można zmieniać w dowolnym momencie za pomocą jednego SMS-a. Ponieważ każdy prepaid ma inne zalety, jest to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią mieć pełna kontrolę nad swoim kontem. Warto też podkreślić, że w przeciwieństwie do ofert „Orange na kartę” tutaj każda taka zmiana jest darmowa.

orange

Podstawowa zasada działania została podzielona na dwie możliwości. W wersji „Nowy Zetafon z miesięcznym zobowiązaniem” klient podpisuje umowę na czas określony, w której zobowiązuje się doładowywać konto kwotą kontraktową. Jest to standardowa procedura znana z konkurencyjnych mixów (np. T-Mobile Mix na liczbę doładowań). Możliwe do wyboru kwoty to: 25, 30, 35, 40, 45 i 50 zł. Im wyższa cena zobowiązania, tym tańsze urządzenie. Niestety, w tej ofercie Orange nie proponuje zbyt dużego wyboru telefonów, a zdecydowaną większość stanowią klasyczne modele. Tym, co wyróżnia Zetafona na tle konkurencji, jest sumowanie się doładowań, dzięki czemu zobowiązanie 25 zł można zapełnić np. pięcioma „zdrapkami” po 5 zł. Niestety, zasilenia nie przechodzą na kolejny miesiąc, czyli np. w zobowiązaniu za 50 zł, doładowanie za 100 zł nie zwalnia z opłaty w kolejnym cyklu rozliczeniowym.

Znacznie ciekawiej prezentuje się drugi wariant umowy: „Nowy Zetafon”. W tej wersji klient podpisuje umowę na czas określony, ale bez ustalonej minimalnej kwoty comiesięcznego zobowiązania. Jedyne o czym musi pamiętać to utrzymywanie ważności konta. Aby wywiązać się z warunków umowy, wystarczy zasilać konto najmniejszymi możliwymi kwotami, a w zamian otrzymuje się telefon. Niestety, tu wybór urządzeń jest jeszcze uboższy. Cieszy natomiast fakt, że ceny telefonów są dość przystępne dla zwykłego „Kowalskiego”.

Dodatkową zaletą Zetafona są dwie długości umów: 18 i 24 miesiące. O ile dwa lata trwania zobowiązania jest ogólnym standardem, to  18 cykli rozliczeniowych budzi podziw. Co ciekawe, krótsza umowa nie wpływa na ceny urządzeń – ich wybór jest tu komicznie mały.

W ofercie znalazły się także 3 darmowe usługi, które należy samemu aktywować. Pierwszą z nich jest „Skarbonka”, która zapewnia bonusowe 5 % od wartości każdego doładowania.
„Masz za staż”, czyli usługa promująca stałych klientów i za regularne doładowania daje 30% ich wartości. Ostatnią opcją jest „Numer bez limitu”, darmowe rozmowy z wybraną osobą z dowolnej sieci na zawsze (koszt aktywacji: darmowy, ważność – bezterminowa).

61c1b752d51138d6a014f86a5c5fdcee

Cennik Orange Nowy Zetafon

Ceny usług zależne są od wybranej taryfy, ponieważ ofertę można dowolnie zmieniać, toteż koszty są różne. Stawka za minutę połączenia do wszystkich sieci, to w prawie każdej opcji, 29 gr. Jedynym wyjątkiem jest Nowe Orange Go, w którym cena za minutę uzależniona jest od wysokości doładowania i przy najniższym zasileniu wynosi 59 gr, a przy najwyższym (100 zł i więcej doładowanej kwoty na konto) – 20 gr. Wysłanie SMS-a najkorzystniejsze jest w taryfie Orange Yes – 15 gr, w innych wynosi zwykle 20 gr. Znów wyjątkiem jest Nowe Orange Go, gdzie przy najtańszym doładowaniu SMS kosztuje 18 gr, a przy najdroższym jedynie przysłowiowego „grosza”.

Stawka za MMS-a najlepiej przedstawia się w starszych taryfach (Orange Yes, Orange POP i Orange One) i wynosi 20 gr. Najgorzej wypada w Orange Free oraz Orange Smart na kartę – 40 gr. W przypadku Nowego Orange Go koszt MMS-a wynosi 25 gr niezależnie od wysokości doładowania. Stawki na pozór wydają się atrakcyjne. Jeśli weźmiemy pod uwagę Nową Formułę Mix z Internetem w Play, gdzie SMS- y i MMS-y do wszystkich sieci są nielimitowane, niezależnie od wysokości zobowiązania cennik Orange wypada blado.

Internet Orange Nowy Zetafon

Dla osób, które często i dość intensywnie korzystają z Internetu, najkorzystniejsze będą taryfy Orange Free i Orange Smart. Każde doładowanie konta zapewnia bonusowe paczki internetowe, które wynoszą od 50 MB do 6 GB w Orange Smart lub od 152 MB do 6 GB w Orange Free przy tradycyjnym doładowaniu oraz od 250 MB do 15 GB lub od 250 MB do 30 GB, zasilając konto online przelewem bankowym kwotami od 5 do 100 zł. Poza pakietami koszt transferu danych wynosi 1 gr za 100 kB. Taka kwota nie ma porównania np. z Play na kartę, gdzie Internet jest bezpłatny. Niestety, żadna z taryf nie oferuje bezpiecznego Internetu, co może narazić klienta na dość wysokie koszty.

3543-2-850x478

Pakiety Orange Nowy Zetafon

Dodatkowe pakiety są w większości takie same niezależnie od wybranej oferty. Cieszy też, że jest ich całkiem sporo, co nie tylko daje duży wybór, ale również pozwala w skuteczny sposób obniżyć co miesięczne koszty. Najciekawiej przedstawiają się: „SMS-y bez limitu do wszystkich” za 10 zł na 31 dni, „0 zł/SMS w Orange” i „0 zł/rozmowy w Orange”, gdzie pierwsza aktywacja jest darmowa, a kolejne kosztują 2,99 zł oraz „Twoje numery”, czyli usługa, która pozwala wybrać do 3 numerów ze wszystkich sieci, z którymi połączenia będą darmowe przez miesiąc (każdy numer kosztuje 3 zł).

Należy jednak pamiętać, że nielimitowane rozmowy i SMS-y wewnątrz sieci u wielu operatorów są standardem, a nielimitowane SMS-y do wszystkich dostępne są bez żadnego dodatkowego pakietu w ofercie „Formuła SMS na kartę w Play”. Niestety, poza paczkami minut, które są dostępne dla każdej taryfy, jedynie w Orange Yes dostępne są „Rozmowy bez limitu do wszystkich” i kosztują 7 zł na 7 dni lub 25 zł na 31 dni. Możliwe do wykupienia są także paczki internetowe, jednak koszt 12 zł za 1 GB jest dość wysoki i pod tym względem znacznie lepiej wypada np. Plus Mix 7.

Podsumowanie

Nowy Zetafon to niewątpliwie mix w czystej postaci, w którym idealnie połączony został prepaid z abonamentem. Duża elastyczność taryfy zapewne przyciągnie rzesze tych klientów, którzy tęsknią za realnym wpływem na ofertę, czego nie zapewnia dziś konkurencja. Ponadto Zetafon jest idealnym rozwiązaniem dla wielbicieli prepaidów Orange, ponieważ daje on możliwość wyboru dowolnej oferty na kartę. Również zwolennicy prepaidowej wolności doładowań znajdą tu coś dla siebie. W wariancie „Nowy Zetafon” należy jedynie pamiętać o tym, żeby konto było aktywne, a nie zamartwiać się tym, że mix zasilony musi być kwotą kontraktową (np. 50 zł). Ponadto, wiele osób ucieszy fakt, że doładowania sumują się i zobowiązanie w wersji „Nowy Zetafon z miesięcznym zobowiązaniem” np. za 25 zł można zapełnić pięcioma „zdrapkami” po 5 zł. Warto tu podkreślić, że takiego rozwiązania nie oferują konkurencyjne mixy.

orange (2) - Copy

Niestety, mocno rozczarowuje ilość telefonów do wyboru, a ponieważ większość z nich to urządzenia klasyczne, to też i wielbiciele smartfonów powinni raczej zwrócić uwagę na Plush Mix, gdzie wybór urządzeń jest znacznie większy. Telefon jednak nie jest najważniejszy, więc  klientów, których interesuje forma podobna do Zetafona, ale bez telefonu, powinien zainteresować Minutofon w Orange. Niepocieszone będą również osoby, które oczekują zniżek wewnątrz sieci zawartych w ofercie początkowej, pod tym względem korzystniejszy będzie abonament Red Bull Mobile Energy, gdzie dostępne są nielimitowane rozmowy i SMS-y wewnątrz sieci i do Play. Tych, których interesuje korzystna oferta na mixa, znacznie bardziej atrakcyjna może być Nowa Formuła Mix z Internetem. Osoby, którym nie zależy na nowym urządzeniu, winne się zainteresować ofertą Virgin Mobile #BezLimitu, w której za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu. Niemniej, należy zauważyć, że Zetafon to senior wśród dzisiejszych, konkurencyjnych ofert, a mimo to nadal może z nimi rywalizować, i to z powodzeniem.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button