Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Orange Yes

Rozmowy do wszystkich bez limitu, nielimitowane SMS-y i pakiet internetu albo połączenie wybranych usług. To możliwe w Orange YES. Jak wygląda takie połączenie i czy jest opłacalne?

YES pakiety

Charakterystyka Orange YES na kartę

YES na kartę jako samodzielna taryfa nie składa się z pakietów, dzięki którym klient skorzysta z tańszych usług. To oznacza, że jeśli klient będzie korzystał z samej taryfy bez „dodatków” w postaci płatnych pakietów zapłaci za każdą wykorzystaną jednostkę (minutę, SMS, MMS, transmisję danych).

Koszty taryfy kształtują się następująco:

– 29 gr za minutę rozmowy;

– 15 gr za wysłanie SMS-a;

– 20 gr za wysłanie MMS-a;

– 12 gr za każde 100 kB transmisji danych.

Jedynym udogodnieniem jest możliwość skorzystania z darmowych rozmów w sieci Orange po wysłaniu SMS-a o treści START pod numer 131 lub wpisaniu krótkiego kodu *110*47# i zatwierdzeniu słuchawką.

Oczywiście, operator nie poprzestał na podstawowym zakresie taryfy i przygotował kilka ciekawych propozycji pakietów dodatkowych, dzięki którym abonent może łączyć dowolne pakiety według potrzeb.

Taryfę klient włączy na dwa sposoby:

– kupując starter Orange YES – dla nowych klientów;

– wpisując na klawiaturze krótki kod: *101*90# – dla klientów Orange. Abonent ma także możliwość zmiany taryfy logując się do Orange on-line, poprzez wysłanie SMS-a o treści YES pod numer 1010 (koszt SMS-a według stawki operatora) lub kontaktując się Biurem Obsługi Klienta (koszt minuty rozmowy zgodny z cennikiem operatora). Za zmianę taryfy na Orange YES operator nie pobiera opłat.

Stan usługi abonent sprawdzi krótkim kodem *124*#, dzwoniąc pod numer *500 lub logując się na koncie Mój Orange.

Poniżej zostaną opisane najpopularniejsze i rekomendowane dla taryfy Orange YES pakiety. Pozostałe warianty usług znajdują się na stronie operatora.

YES stawki podstawowe

Bez limitu do wszystkich

Pakiet bez limitu do wszystkich zawiera:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych;

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych.

Cena pakietu różni się w zależności od ważności danego pakietu. Klient może wybierać spośród 3 wariantów:

– 7 dni za 9 zł, który włączany jest krótkim kodem *102*70# lub SMS-em o treści START pod numer 262. Dezaktywacja numeru następuje poprzez wpisanie w klawiaturę telefonu krótkiego kodu: *102*70*00# lub SMS-em o treści NIE wysłanym pod numer 262. Stan usługi klient sprawdzi za pomocą krótkiego kodu: *102*70*01#;

– 31 dni za 30 zł – pakiet jednorazowy – uruchamiany krótkim kodem: *102*71# lub SMS-em o treści START wysyłanym pod numer 272. Natomiast rezygnacja z usługi następuje po wpisaniu krótkiego kodu *102*71*00# lub wysłaniu SMS-a o treści NIE pod numer 272;

– 31 dni za 30 zł- pakiet odnawialny – abonent włączy ten pakiet krótkim kodem *102*72# lub SMS-em o treści START CYKL pod numer 272. W przypadku rezygnacji z usługi należy wpisać krótki kod: *102*72*00# lub wysłać SMS-a o treści NIE pod numer 272. Status usługi można sprawdzić wpisując krótki kod: *102*72*01#lub wysyłając SMS-a o treści ILE pod numer 272.

W tym samym czasie klient może aktywować tylko jedną wersję usługi, co oznacza, że w trakcie danego okresu rozliczeniowego nie można aktywować więcej niż jednego pakietu „Bez limitu do wszystkich”.

Pakiety Internetowe w Orange na kartę

Klient ma do wyboru dwa rodzaje pakietów:

– jednorazowe (200 MB na 24 godziny, 500 MB na 30 dni, 2 GB na 30 dni, 2 GB z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami, 5 GB z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami)

– cykliczne (500 MB na 30 dni, 2 GB na 30 dni, 2 GB z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami, 5 GB z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami).

W przypadku wcześniejszego wykorzystania pakietu cyklicznego nie będzie wiązało się to z wcześniejszym uruchomieniem kolejnego pakietu.

Po wykorzystaniu środków z pakietów 2 GB, 2 GB z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami, 5 GB i 5 GB z nielimitowanymi SMS-ami klient będzie korzystał z transmisji danych w obniżonej do 64 kB/s. Istnieje także możliwość dalszego korzystania z pełnej prędkości po wykorzystaniu pakietu. Wystarczy wysłać SMS-a o treści STOP LEJEK lub wpisać na klawiaturze telefonu krótki kod: *101*86#. Należy pamiętać, ze za każdą wykorzystaną jednostkę transferu internetu zostaną pobrane środki z konta głównego.

Niewykorzystane jednostki z pakietów internetowych nie przechodzą na olejny okres rozliczeniowy.

Konto ważne rok

Abonenci mogą również skorzystać z oferty „Konto ważne rok”. Należy wysłać SMS-a o treści START pod numer 8002 i ważność konta zostanie automatycznie przedłużona.

Dla osób będących abonentami sieci Orange powyżej 93 dni usługa zostanie włączona bez naliczania opłat. Natomiast klienci Orange poniżej 93 dni będą musieli liczyć się z opłatą w wysokości 3 zł za uruchomienia usługi.

W przypadku niektórych pakietów usługa „Konto ważne rok”  będzie wykluczała się z nimi.

Wszystkie dostępne pakiety i informacje o wykluczających się ofertach można znaleźć na stronie: http://www.orange.pl/kid,4002009319,id,4002010384,article.html.

Bonusy

Dla klientów, którzy wykupili starter Orange YES za 10 zł operator przygotował niespodziankę w postaci 7 dni  darmowych rozmów do wszystkich sieci komórkowych. Pakiet przyznawany jest na 6 miesięcy i odnawia się automatycznie w każdym okresie rozliczeniowym. Bonus należy włączyć krótkim kodem: *101*16# lub SMS-em o treści START pod numer 80507.

Przy zakupie startera Orange YES za 5 zł klienci skorzystaj za darmo z pakietu 1 GB przez 10 dni od momentu uruchomienia. Bonus włączany jest automatycznie po aktywacji startera.

Doładowania

W Orange dostępne są doładowania w kwotach:

–  5 zł – ważne 5 dni;

– 10 zł – ważne 10 dni;

25 zł – 25 dni;

–  30 zł – ważne 30 dni;

– 35 zł – ważne 31 dni;

–  40 zł – ważne 40 dni;

–  50 zł – ważne 50 dni;

–  100 zł +10 zł bonusowych – ważne 100 dni;

–  200 zł +20 zł bonusowych (bonus do doładowania 200 zł jest dostępny jedynie po doładowaniu konta po doładowaniu za pośrednictwem terminala w sklepie, kiosku itp., przez internet lub w bankomacie) – ważne 200 dni.

Starter orange yes

Konto można doładować na kilka sposobów:

– przez stronę doladowania.orange.pl;

– na stronie internetowej banku (jeśli klient posiada takie konto);

– kodem z karty zdrapki dostępnej m.in. w kioskach i sklepach;

– z innego telefonu na kartę;

– kodem z wydruku z terminala zakupionego w salonie, sklepie, kiosku  itp.

– z konta Orange Finanse;

– za punkty Payback na stronie doladowania.orange.pl;

– w bankomacie;

– z telefonu na rachunek w Orange.

Podsumowanie

Sama taryfa, bez pakietów będzie korzystna jedynie dla klientów sporadycznie korzystających z usług operatora. Natomiast dla miłośników rozmów, SMS-owania czy surfowania po internecie to opcja zdecydowanie niezadowalająca.

Dlatego, właśnie dla nich, zostały stworzone pakiety dodatkowe. Najkorzystniejsze będą pakiety łączone, czyli wszystkie z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i internetem (2 GB oraz 5 GB z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanymi SMSa-mi do wszystkich sieci komórkowych i pakietem 2 lub 5 GB internetu.

Dla porównania, w segmencie nielimitowanych rozmów, SMS-ów i internetu, inni operatorzy mają do zaoferowania:

– PLUSH na kartę za 25 zł: nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y, 10 GB internetu i darmowy transfer danych na popularne komunikatory internetowe.

– T- Mobile na kartę za 25 zł: nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci, nielimitowane SMS-y do wszystkich, 10 GB internetu i konto ważne rok.

– Formuła Unlimited od Play: nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych i 6 GB internetu.

Warto też zauważyć, że w przypadku łączenia pakietów, np. nielimitowanych rozmów z wybranym pakietem internetu oferta staje się nieopłacalna. Połączony pakiet rozmów bez limitu za 30 zł i 5 GB internetu za 25 zł daje już 55 zł miesięcznie, co zdecydowanie jest zbyt wysoką ceną.

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close