Analizy

Analiza Play na kartę Rok ważności konta

Starsza, bardzo popularna oferta prepaid, która nie jest już oferowana przez Play nowym klientom. Można ją jeszcze jednak nabyć np. poprzez serwis Allegro, lub w niektórych kioskach (o ile zachowały się jeszcze jakieś niesprzedane startery). Obecnie taryfa „Rok ważności konta” została przemianowana na usługę, którą można aktywować za pomocą kodu: *111*692*1#. Poniższa recenzja oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę sieci Play lub Mobile Vikings, która również korzysta z sieci Play i która też oferuje rok ważności konta, a do tego jest pod kilkoma względami znacznie atrakcyjniejsza!

Charakterystyka Play Rok ważności konta

Oferty prepaid, które charakteryzują się długą ważnością połączeń wychodzących, pojawiły się na rynku już kilka lat temu i nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Jak „Rok ważności konta” wypada na tle propozycji innych operatorów? Każde doładowanie za 5 zł lub więcej wydłuża ważność połączeń wychodzących o 365 dni. Dzięki temu użytkownik nie musi przejmować się częstotliwości doładowań oraz wartościami zasileń. W wielu tego typu ofertach powyższa zaleta okupiona jest dostępnością niewielkiej liczby pakietów obniżających koszty. W przypadku Play Rok Ważności Konta jest jednak inaczej, a użytkownik ma dostęp do wielu paczek, które znane są z pozostałych ofert prepaid Play. To sprawia, że ta oferta jest jedną z najciekawszych na rynku, o ile dla kogoś od ewentualnych bonusów ważniejsza jest długa ważność połączeń wychodzących.

analiza-play-prepaid-rokwaznoscikonta-1

Cennik Play Rok ważności konta

Pod tym względem jedynie SMS-y pozytywnie odróżniają się na tle innych ofert na kartę. Ich cena to zaledwie 0.09 zł, dzięki czemu nawet bez aktywacji pakietów można w miarę tanio SMS-ować z użytkownikami wszystkich sieci. Niestety,koszt minuty połączenia to standardowe 0.29 zł. Co gorsza, dla Rok ważności konta przewidziano jedynie pakiet 30 minut do wszystkich za 6 zł (czyli 0.20 zł za minutę), więc nie jest to zbyt dobra oferta dla osób,które często dzwonią do użytkowników innych sieci. Brakuje też darmowych rozmów oraz SMS-ów w Play, więc pod tym względem znacznie lepiej wypada standardowe Play na kartę, w którym usługa ta jest domyślnie włączona i bezpłatna.

Internet w Play Rok ważności konta

Aż 1.23 zł za 1 MB transmisji to sporo, szczególnie w przypadku operatora, u którego kilka ofert prepaid ma darmowy (aczkolwiek powolny) transfer w ramach taryfy. Rekompensują to jednak atrakcyjne cenowo, a do tego duże pakiety danych. Kiedyś były one małe i drogie (np. 100 MB za 7 zł), jednak Play wprowadziło znacznie opłacalniejsze paczki, np. 3 GB za 20 zł (ważne 30 dni). Dzięki nim, oferta Rok ważności konta okazuje się całkiem interesującą propozycją dla użytkowników Internetu mobilnego. Istotne jest też, że megabajty z kolejnych paczek są sumowane, a po ich wykorzystaniu dalsza transmisja jest darmowa, aczkolwiek okrutnie wolna (8 kb/s). W efekcie, w miarę komfortowo korzystać wtedy można z komunikatorów internetowych, ale np. strony internetowe, portale społecznościowe, filmy itp. wczytują się nieznośnie powoli.

analiza-play-prepaid-rokwaznoscikonta-2

Dla niektórych (np. posiadaczy nowoczesnych smartfonów) może być istotne, że użytkownicy Rok ważności konta nie mają dostępu do łączności LTE, która znacznie przyspiesza transmisję danych. Niestety, w przypadku tej oferty korzystać można co najwyżej z technologii HSPA (3.5G).

Jeśli komuś bardzo zależy na tanim Internecie w telefonie oraz dostępie do szybkiego Internetu, to lepsze okazać się mogą np. Nowy Plus Internet na kartę, Play Online na kartę lub Orange Free na kartę, w których pakiety danych otrzymuje się w zamian za doładowania i użytkownik może korzystać z 4G LTE poszczególnych operatorów. Oczywiście, w przypadku wymienionych ofert pogodzić się trzeba z znacznie krótszą ważnością połączeń wychodzących po doładowaniu.

Pakiety w Play Rok ważności konta

Rok ważności konta niewiele różni się w tej kwestii od innych ofert na kartę Play, co uznać trzeba za olbrzymią zaletę, gdyż to rzadkość w przypadku innych taryf ″ważnych rok″ (np. Więcej przez rok w Plusie). Użytkownicy mają do dyspozycji np. pakiet darmowych SMS-ów do wszystkich sieci za 10 zł na miesiąc lub darmowe rozmowy w Play też na miesiąc za 10 zł.

play-bonus

Jest również paczka 30 minut do wszystkich sieci za 6 zł, aczkolwiek trudno uznać ją za opłacalną, gdyż po przeliczeniu okazuje się, ze minuta rozmowy kosztuje w niej 0.20 zł. Z tego względu, Rok ważności konta raczej nie usatysfakcjonuje użytkowników, którzy często dzwonią do klientów innych sieci. Żeby wyświetlić pełną listę pakietów dostępnych dla ofert Play na kartę należy kliknąć ikonkę ″Pakiety obniżające koszty″.

Podsumowanie

Spośród wszystkich ofert, które charakteryzują się długą ważnością konta po doładowaniu, Play na kartę Rok ważności konta wydaje się bardzo atrakcyjna. Poza długim czasem działania połączeń wychodzących, jej największą zaletą jest dostępność licznych pakietów internetowych oraz obniżających koszty usług. Dzięki temu np. doładowując konto za 100 zł, można w razie potrzeby swobodnie i w miarę tanio korzystać z telefonu (rozmowy, SMS-y oraz Internet), a jednocześnie nie przejmować się koniecznością zasileń przez dłuższy czas. Jednak jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że Mobile Vikings, który również zapewnia konto ważne przez cały rok po każdym doładowaniu, a do tego nielimitowane SMS-y do wszystkich i atrakcyjne pakiety transmisji danych (i to bez konieczności wykupywania dodatkowych pakietów), to oferta Play nie wypada już tak atrakcyjnie.

Jeśli jednak komuś nie jest potrzebna roczna ważność konta, to lepsze mogą okazać się inne taryfy. Osobom, które bardzo dużo rozmawiają i SMS-ują polecić można np. Mini Max na kartę lub Nju na kartę. Natomiast amatorów mobilnego Internetu powinny zainteresować np. Taryfa Frii z Internetem, Nowy Plus Internet na kartę lub Play Internet na kartę, w których otrzymuje się duże pakiety danych w ramach zobowiązania lub za doładowania. Ciekawą alternatywą może okazać się być również Virgin Mobile #BezLimitu, w której klient za 29 zł otrzymuje nielimitowane SMS-y, nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci (komórkowych i stacjonarnych) oraz 2 GB Internetu.

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Back to top button
Close