Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Play NOW w nowej odsłonie

VOD, TV On-line, HBO GO, nagrania w chmurze.

Nie pamiętam, jak wyglądała stara strona Play NOW, aplikacji nie kojarzę. Mimo, że razem z nowym abonamentem dwa lata temu dostałem pakiet podstawowego dostępu do serwisu, nigdy z usługi nie korzystałem. Kto jeszcze ogląda telewizję w tradycyjnej formie? Kto jeszcze pobiera filmy i seriale za pośrednictwem P2P? Skoro mamy dostęp do serwisów VOD i telewizji online? Cena i dostęp do serwisów jest w zasięgu każdego. W moim przypadku od niechcenia mam dostęp do Play NOW, który od kilku dnia jest nowej odsłonie. Postanowiłem sprawdzić usługę.

Pakiet Kids w PLAY NOW

Do 4 maja zostaje przedłużone otwarte okno na pakiet KIDS. Oznacza to darmowy dostęp do 10 programów dla dzieci.

blank
Play Now pakiet KIDS

#ZostańWDomu z Play

Otwarte okno programów w Play NOW zostaje przedłużone do 15 kwietnia 2020 r.

Play NOW za darmo do końca marca

Ze względu na specjalną sytuację, która obowiązuje w naszym kraju z powodu koronowirusa. Wszyscy jesteśmy zobowiązani do ograniczenia kontaktów z innymi i pozostania w domu. Tatry, kina, muzea są zamknięte, a wszystkie imprezy kulturalne odwołane.

Play udostępnia za darmo dwa pakiety Extra i Kids, w usłudze PLAY NOW i PLAY NOW TV do 31 marca 2020 r. Jest to dodatkowo 40 kanałów.

Pierwsze wrażenie

Strona główna przedstawia się czytelnie i jasno, wszystko jest łatwo dostępne, specjalnie nie trzeba szukać. Logowanie na stronie, banalne. Wystarczy wpisać numer telefonu i potwierdzić logowanie w telefonie. Pod ikoną Telewizja kryje się lista wszystkich kanałów dostępnych w serwisie. EPG (elektroniczny przewodnik po programach) pokazuje kompletny program kanałów i aktualny postęp, jest to bardzo czytelne i wybór interesującego nas programu jest bardzo łatwy.

blank
Play NOW strona główna

Zakładki

Wideo, kolejna zakłada pod którą kryje się dostęp do wyemitowanych już filmów. Za dostęp do nich trzeba zapłacić dodatkowo 2 zł miesięcznie. Jest to pakiet USŁUGI DODATKOWE. Filmy dostępne są przez tydzień od emisji. W tej cenie otrzymujemy 30 godzin na własne nagrania, które dostępne są przez 180 dni.

HBO GO to wszczepiony do Play NOW serwis. Znajdziemy tu pełną ofertę właśnie HBO GO.

Wypożyczalnia to z kolei klasyczna forma VOD. Płacimy konkretną kwotę za dostęp do wybranego filmu. Wybór jest duży, co treści to kwestia gustu.

Zakładka Pakiety to miejsce, gdzie włączymy dodatkowe pakiety kanałów:

  • Kanały HBO: HBO, HBO 2, HBO 3 i Biblioteka HBO (HBO GO) — 25 zł miesięcznie
  • KIDS: 9 kanałów dziecięcych — 10 zł miesięcznie
  • SPORT: 6 kanałów sportowych — 15 zł miesięcznie
  • EXTRA: 33 dodatkowych kanałów o różnej tematyce — 20 zł miesięcznie
  • KANAŁY HBO: tylko 3 kanały HBO, HBO 2, HBO 3 — 20 zł miesięcznie
  • 1000 GODZIN NA TWOJE NAGRANIA — 10 zł miesięcznie
  • USŁUGI DODATKOWE: wspomniałem już o nim, przy okazji zakładki Wideo — 2 zł miesięcznie
  • NEWS: TVN24, TVN24 BIS, Euronews, Bloomberg, BBC World News — 10 zł

Po zalogowaniu pakiet KIDS, SPORT I EXTRA otrzymałem na 7 dni za darmo.

Ostatnia zakładka to Wyszukiwarka filmów i seriali w serwisie, działa jak trzeba. Szukanie odbywa się jednocześnie we wszystkich „źródłach”, czyli Wideo, HBO GO i Wypożyczalni.

Aplikacja Mobilna

Aplikacja to praktycznie 1:1 strona w formie mobilnej. Układ zakładek jest identyczny jak na stronie. Miniaturki i pasek postępu aktualnie trwających programów wyświetlają się w związku z tym nawigacja jest intuicyjna. Logowanie też jest bezproblemowe. Nie musimy tworzyć, ani pamiętać hasła, jest to duże ułatwienie. W mojej ocenie najważniejsza funkcjonalność, to możliwość streamowania programów przez Chromecast na telewizor. Trzeba chwilę poczekać na wczytanie się programu, ale wszystko działa bezproblemowo.

W jakim abonamencie otrzymamy dostęp do PLAY NOW?

Podstawowy pakiet kanałów otrzymujemy już z abonamentem Play M za 55 zł z 20 GB paczką internetu. W Polsce usługa nie pobiera danych z głównej paczki internetu. Inne opcje Play abonament.

Pakiet kanałów TV Play NOW

OfertaIlość kanałów
PLAY Sbrak
PLAY M25 kanałów
PLAY L 25 kanałów
PLAY HOMEBOX25 kanałów
PLAY HOMEBOX TV33 kanały

Lista kanałów w pakiecie podstawowym w cenie abonamentu: BBC Lifestyle, Paramount Channel, MTV Music, MTV HD, 1 classic, CNN, History, Nature Polsat, HD History Polsat Nicktoons, Comedy Central, TNT, Eleven Sports 3, Eleven Sports 4, THE Q Polska, Fokus TV, Stars, Nowa, Polo TV, WP, Eska TV, ZOOM TV, Stopklatka.

blank
Play NOW pakiet podstawowy

Podsumowanie

Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Jest dobrze. Podczas korzystania z Play NOW w przeglądarce i aplikacji, nie miałem problemów. Wszystko dział płynnie, niezależnie od tego czy korzystałem z danych mobilnych (w dobrym zasięgu, LTE+) lub domowego Wi-Fi. Jak na usługę, na którą nigdy nie liczyłem, nie zawiodłem się.

Według badań, 74% konsumentów, w ciągu pięciu lat zrezygnuje z abonamentu telewizyjnego (źródło badań, patrz niżej) . Platformy typu Play NOW, IPLA, Player, Netflix, HBO GO, Amazon Prime, Disney+ (który, miał pojawić się latem tego roku w Polsce, niestety Disney usunął Polskę z listy krajów w których usługa miała zostać uruchomiona) będą zyskiwać klientów. Tradycyjna forma telewizji staje się anachroniczna.

Źródło
Grabyo Value of Video Report 2020
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close