Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Plus na kartę bez limitu

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez Plus nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę w sieci Plus.

Prezentacja oferty na kartę Plush odbiła się w branży szerokim echem i skupiła na sobie uwagę mediów. Plus wykorzystał ten fakt i bez większego rozgłosu zastąpił starsze taryfy Więcej nowszymi i atrakcyjniejszymi „Bez limitu”. Tak naprawdę, jest to niemal kopia Plusha, aczkolwiek nie są one identyczne, dzięki czemu niniejsza propozycja „zielonego” operatora może zainteresować klientów, którym nie przypadły do gustu wszystkie korzyści oferowane przez plushowego misia.

analiza-plus-rozmowy-bez-limitu

Charakterystyka Plus na kartę bez limitu

Plus na kartę bez limitu działa na podobnej zasadzie, co np. Plush Plusa, Formuła na kartę w Play lub JUMP! na kartę w T-Mobile. Po aktywowaniu oferty klient rozliczany jest na podstawie standardowego cennika usług (o którym przeczytać można poniżej). Ma on też do wyboru cztery cyklicznie odnawiające się pakiety (opłata za nie jest pobierana automatycznie), które zapewniają szereg korzyści. Trzy z nich są niemal identyczne jak w Plush, natomiast Rozmowy i SMS-y bez limitu w Plusie jest dostępny tylko w Plus na kartę bez limitu. Brakuje za to dwóch taryf: „Internet i SMS-y”, w której użytkownik za 15 zł dostaje 2 GB Internetu i darmowe SMS-y oraz jej droższego wariantu (20 zł) z obniżoną stawką za minutę.

W porównaniu do standardowych pakietów znanych z innych ofert na kartę, te w ofercie Plus na kartę bez limitu wymagaja wyższych opłat (od 10 do 35 zł), więc w pewnym sensie można nazwać je taryfami. Ponadto, nie można ich łączyć, co znacznie obniża elastyczność oferty, aczkolwiek też nie wymaga od klienta sprawdzania stanu pakietów oraz ich okresu ważności. Użytkownik ma do wyboru:

Rozmowy i SMS-y bez limitu w Plusie

Jedyna z taryf dostępna wyłącznie w tej ofercie. Za 10 zł miesięcznie klient może za darmo dzwonić i SMS-ować z użytkownikami Plusa. Na pierwszy rzut oka wydaje się to atrakcyjna oferta. Trzeba jednak pamiętać, że pod tym względem korzystniej wypada np. Play na kartę, w której połączenia i wiadomości we własnej sieci są darmowe bez dodatkowych opłat. Jeśli jednak ktoś często dzwoni lub SMS-uje z klientami Plusa, to jest to jedna z najkorzystniejszych ofert na rynku. Co więcej, taryfa wychodzi taniej niż starszy Więcej w Plusie, w którym darmowe rozmowy i wiadomości we własnej sieci wymagały doładowania za minimum 50 zł i były ważne jedynie miesiąc.

Niestety, w ramach Rozmowy i SMS-y bez limitu w Plusie użytkownik nie otrzymuje wliczonego transferu danych, więc trzeba aktywować pakiety internetowe samemu. Ponadto, dla tej oferty operator nie udostępnił dodatkowych paczek rozmów do innych sieci. Warto też zaznaczyć, że darmowe nielimitowane wiadomości w Plusie nie obejmują MMS-ów.

image_gallery

Rozmowy bez limitu

Jest to kopia taryfy z Plush, w której za 25 zł miesięcznie użytkownik otrzymuje darmowe nielimitowane połączenia do wszystkich sieci komórkowych. Porównując do standardowego Plus na kartę bez limitu, trzeba wydzwonić przynajmniej 86 minut miesięcznie, by zwróciła się comiesięczna opłata. Niestety, brak bezpłatnych rozmów z numerami stacjonarnymi może okazać się wielką wadą dla wielu klientów. Równie kłopotliwy może okazać się brak pakietu internetowego i SMS-ów w ramach zobowiązania.

W przypadku osób, które nie ograniczają się do rozmów, lepsze mogą okazać się droższe warianty tej oferty lub np. JUMP! na kartę T-Mobile, w którym za 40 zł miesięcznie klient otrzymuje bezpłatne rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz pakiet 50 MB tygodniowo (200 MB miesięcznie).

Rozmowy i SMS-y bez limitu

Kolejna taryfa identyczna do tej z Plusha. Za 30 zł miesięcznie użytkownik może za darmo rozmawiać i SMS-ować z klientami wszystkich sieci komórkowych. Dla zobrazowania, uzyskanie podobnych korzyści w np. Orange Yes wymagałoby aktywacji dwóch pakietów i kosztowałoby 35 zł. Należy jednak zauważyć, że w Plusie usługa ta nie obejmuje połączeń z numerami stacjonarnymi oraz MMS-ów, co dla niektórych może mieć znaczenie. Istotną wadą tej taryfy jest również brak pakietu danych w ramach comiesięcznej opłaty. Ciekawą alternatywą jest w tym przypadku #BezLimitu w Virgin Mobile, w którym za 29 zł miesięcznie klient otrzymuje darmowe rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci (łącznie z stacjonarnymi) oraz 2 GB Internetu. Dla osób, które nie rozmawia dużo, ale pisze SMS-y i korzysta intensywnie z Internetu to pozostaje jeszcze taryfa „Internet, SMS-y i 9 gr za minutę połączenia” w Plush za 20 zł miesięcznie. Zapewnia ona 2 GB Internetu, darmowe SMS-y do wszystkich oraz bardzo konkurencyjną stawkę za połączenia głosowe.

Rozmowy, SMS-y i 0.5 GB

Jest to najdroższa z taryf Plus na kartę bez limitu i niczym nie różni się od najdroższej wersji Plush. Miesięczna opłata to w tym przypadku 35 zł miesięcznie. Za tę kwotę użytkownik dostaje darmowe rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci (bez stacjonarnych) oraz 500 MB Internetu, po wykorzystaniu którego szybkość transmisji spada do zaledwie 32 kb/s. Porównując ją do powyższej taryfy, okazuje się, że paczka danych kosztuje 5 zł, czyli w miarę atrakcyjnie, ale może okazać się niewystarczająca dla bardziej wymagających klientów. Z drugiej strony, w droższym o 5 zł miesięcznie JUMP! na kartę klient otrzymuje te same korzyści, jednak zaledwie 200 MB.

cennik-plus

Aktywacji taryf dokonuje się odpowiednim kodem (szczegóły w tabeli pod tekstem), o ile ma się odpowiednią ilość środków na koncie. Natomiast w przypadku braku kwoty wymaganej do przedłużenia ważności taryfy, zostaje ona zawieszona, a klient rozliczany jest zgodnie z cennikiem oferty Plus na kartę bez limitu.

 

Niestety, w przeciwieństwie do Plush, klienci Plus na kartę bez limitu nie otrzymują dodatkowego bonusu za przeniesienie numeru. Nie mają też darmowego dostępu do Facebooka i Instagrama. W zamian jednak każde doładowanie powyżej 100 zł zapewnia 15 zł premii. Natomiast powyżej 150 zł kwota wzrasta do 30 zł.

Po pojawieniu się Plush (a co za tym idzie, również Plus na kartę bez limitu), pozostali operatorzy stworzyli odpowiadające mu oferty. Warto więc wspomnieć o abonamencie Nju Jeden na wszystko, w przypadku którego rozmowy z numerami komórkowymi i stacjonarnymi, SMS-y oraz Internet stają się nielimitowane po przekroczeniu miesięcznej opłaty 39 zł (minimalnie może ona spaść do 9 zł). Co istotne, transmisja danych z pełną szybkością obowiązuje do przekroczenia 2 GB transferu w danym miesiącu. Porównując to do Rozmowy, SMS-y i 0.5 GB Plusa, za zaledwie 4 zł miesięcznie więcej klient otrzymuje o 1.5 GB większy pakiet Internetu, darmowe rozmowy z numerami stacjonarnymi, a także bezpłatne MMS-y.

Cennik Plus na kartę bez limitu

Standardowe ceny usług brane są pod uwagę, jeśli użytkownik nie ma aktywnej taryfy lub dana czynność nie jest w niej darmowa (np. SMS-y w taryfie Rozmowy bez limitu). Ceny trudno uznać za atrakcyjne, ale nie są też wysokie. Za minutę rozmowy zapłacić trzeba 0.29 zł, natomiast wiadomości tekstowe oraz graficzne kosztują 0.19 zł. Bardzo niekorzystna jest za to stawka za transmisję 1 MB danych, która wychodzi aż 1.95 zł! Jest to znacznie więcej niż w konkurencyjnych ofertach, np. 0.19 zł w Nju na kartę.

Pakiety w Plus na kartę bez limitu

Możliwość aktywacji taryf negatywnie odbiła się na liczbie dostępnych dla tej oferty usług. W praktyce, dodatkowe pakiety zostały ograniczone do paczek internetowych (300 MB, 500 MB, 1 GB), których ceny wahają się od 5 do 10 zł. Są to całkiem korzystne stawki, aczkolwiek minimalnie wyższe niż w Taryfach Frii T-Mobile (9 zł za 1 GB). Warto jednak pamiętać, że powyższe pakiety automatycznie reaktywują się co miesiąc, co nie każdemu będzie odpowiadać i może narazić na niepotrzebne koszty. Nie można też mieć włączonych dwóch paczek internetowych jednocześnie, dlatego konieczne jest dezaktywowanie poprzedniego, a następnie włączenie kolejnego.

pakiety-bonusy-plus

Wszystkie pakiety internetowe w Plus na kartę bez limitu (zarówno dodatkowe, jak i w ramach taryf) mają tzw. bezpieczny Internet. Dzięki niemu po wykorzystaniu paczki dalsza transmisja jest darmowa, ale spowolniona do jedynie 32 kb/s. Taka prędkość umożliwia w miarę komfortowe korzystanie z komunikatorów tekstowych, ale nie nadaje się do przeglądania stron internetowych, słuchania muzyki z Sieci itp.

Promocja Herbaty Minutka w Plus na kartę bez limitu

Plus wraz z producentem herbaty Minutka, firmą Mokate, przygotował dla klientów usług na kartę promocję oferującą darmowe rozmowy bez limitu do wszystkich sieci komórkowych. Trzeba zbierać kody umieszczone wewnątrz dedykowanych opakowań herbat, a promocja dostępna jest dla klientów, którzy mają aktywne konto i są w sieci Plus przez minimum 15 dni. Aby skorzystać z tej usługi należy kupić specjalne opakowanie herbaty Minutka (Minutka 100 torebek, Minutka o smaku maliny, Minutka o smaku cytryny, Minutka Earl Grey oraz Minutka z witaminą C), a następnie wysłać pod numer 8056 darmowego SMS-a z kodem znajdującym się wewnątrz pudełka. Od tego momentu można rozmawiać bez limitu ze wszystkimi przez kolejne 3 dni za 0 zł. W ciągu miesiąca można wykorzystać maksymalnie 3 takie kody. Promocja obowiązuje do 31 grudnia 2015 roku.

Podsumowanie

Plus nie ukrywa, że zależy mu na migracji jak największej liczby klientów ofert na kartę do Plusha. Nie każdemu jednak odpowiada specyficzny marketing oferty (bardzo niegrzeczny misiak) i właśnie dla takich osób została przygotowana niemal identyczna oferta Plus na kartę bez limitu. Szkoda jednak, że operator zrezygnował w jej przypadku z dwóch tańszych taryf (dostępnych w Plush), które zapewniały darmowe SMS-y do wszystkich sieci oraz pakiet 2 GB za niską cenę. Co gorsza, brak ten nie jest do końca rekompensowany przez dodatkową taryfę za 10 zł. Jeśli jednak pominąć ten fakt, to Plus na kartę bez limitu może okazać się świetną ofertą dla osób, które nie lubią lub nie chcą kontrolować stanu pakietów, a do tego nie przeszkadza im oferta na kartę , w której zasada działania bardzo przypomina abonament.

Nie można zapomnieć, że od debiutu Plush konkurencja na rynku tanich ofert bez limitów znacznie się zaostrzyła. Od tego czasu pojawił się atrakcyjny abonament Nju Jeden na Wszystko, który pod kilkoma względami jest bardziej atrakcyjny za zaledwie 4 zł miesięcznie więcej. Jest też Heyah Rozmowy bez limitu, która gwarantuje darmowe rozmowy z numerami komórkowymi za 28 zł miesięcznie, ale w zamian za trochę wyższą cenę jest trochę elastyczniejsza od Plus na kartę bez limitu. Jest także Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie za 29 zł otrzymuje się darmowe rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci (łącznie z stacjonarnymi) oraz 2 GB Internetu. W efekcie, klienci mają teraz znacznie większy wybór, niż przed pojawieniem się Plus na kartę bez limitu.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button