Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Plush Mix Elastyczna

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez Plush nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami mix w sieci Plush.
Plus zaskoczył rynek (i konkurentów) w 2014 roku bardzo konkurencyjną i promowaną w nietuzinkowy sposób ofertą na kartę, czyli Plush. Nie trzeba było długo czekać, by operator posunął się dalej i zaproponował klientom zalety wspomnianego prepaida połączone z możliwością zakupu telefonu w promocyjnej cenie. Tak powstał Plush Mix oraz Plush Mix Elastyczny, który od swojego brata różni się trochę bardziej skomplikowanym mechanizmem rozliczania oraz niższymi początkowymi cenami urządzeń.

plush (2) - Copy

Charakterystyka Plush Mix Elastyczna

Plush Mix i jego Elastyczna odmiana są bardzo podobne. W obydwu wariantach klient w zamian za określoną liczbę obligatoryjnych doładowań może nabyć telefon w promocyjnej cenie. Niestety, kwestia ich liczby w przypadku niniejszej oferty jest dosyć skomplikowana. W przeciwieństwie do standardowego Plush Mix, w tym przypadku klient musi zdecydować czy po pierwszych 12 obligatoryjnych zasileniach woli płacić dwukrotnie wyższą kwotę (np. 120 zł zamiast 60 zł) i pozostać przy w sumie 24 doładowaniach, czy może woli wydłużyć zobowiązanie do 36 zasileń i pozostać przy początkowej kwocie. W skali całej umowy zapłaci tyle samo, ale nie każdy chce lub może od pewnego momentu korzystać z dwukrotnie wyższego rachunku. Można więc założyć, że niniejsze zobowiązanie jest na 36 obligatoryjnych zasileń.

Klient ma do wyboru cztery kwoty minimalnego doładowania. Początkowo są to 30, 40, 50 lub 60 zł i po pierwszych 12 zasileniach (o ile użytkownik nie wydłuży zobowiązania) wzrastają do odpowiednio 60, 80, 100 lub 120 zł. Poszczególne progi różnią się jedynie włączonymi domyślnie pakietami:

– taryfa za 30 (60) zł zapewnia pakiet 300 darmowych minut na numery komórkowe w cenie 15 zł
– taryfa za 40 (80) zł łączy się z paczką darmowych nielimitowanych minut do wszystkich sieci komórkowych, która kosztuje 35 zł
– taryfa za 50 (100) zł zapewnia bezpłatne rozmowy do wszystkich sieci komórkowych za 35 zł oraz pakiet nielimitowanych darmowych SMS-ów do wszystkich za 10 zł
– taryfa za 60 (120) zł daje darmowe rozmowy (za 35 zł) oraz SMS-y (za 10 zł) do wszystkich sieci komórkowych, a także pakiet 1 GB (za 10 zł)

Co istotne, jedynie paczka rozmów związana jest z doładowaniami obligatoryjnymi i to z nich pobierana jest za nie opłata. Pozostałe usługi reaktywują się automatycznie co 30 dni, niezależnie od daty ostatniego zasilenia minimalnego. Ważny jest również fakt, że wszystkie pakiety można wyłączyć odpowiednim kodem. Dzięki temu użytkownik może np. zrezygnować z nielimitowanych rozmów w taryfie za 50 zł i zastąpić je znacznie tańszą paczką 300 minut.

 

Cennik Plush Mix Elastyczna

Pod tym względem Plush Mix Elastyczny i zwykły są identyczne. Za minutę połączenia na stacjonarne numery (i poza pakietem w najniższej taryfie) trzeba zapłacić 0.29 zł. Co istotne, jedyny sposób żeby obniżyć koszt dzwonienia na numery domowe to włączenie dodatkowego pakietu 200 minut, inaczej klient jest rozliczany zgodnie z cennikiem. Za SMS-a lub MMS-a trzeba natomiast płacić po 0.19 zł, czyli sporo porównując do np. Nju na kartę, w którym SMS kosztuje 0.09 zł. Trzeba też zachować czujność, gdyż nielimitowane darmowe wiadomości tekstowe nie obejmują MMS-ów.

Internet w Plush Mix Elastyczna

Niestety, nie jest to mocna strona niniejszej oferty. Użytkownik rozliczany jest według niezbyt atrakcyjnej stawki 1.95 zł za 1 MB. Co gorsza, tylko najdroższa taryfa (60 zł lub 120 zł po pierwszych 12 doładowaniach) ma domyślnie włączony pakiet 1 GB za 10 zł, co trzeba uznać za korzystną cenę. Szkoda jednak, że po jego zużyciu nie włącza się tzw. bezpieczny Internet, który spowalniałby transmisję danych w zamian za zniesienie opłat za nią. Powoduje to, że po wykorzystaniu pakietu użytkownik rozliczany jest zgodnie z cennikiem, co może łatwo narazić go na niepożądane opłaty.

image_gallery

Poza wspomnianą paczką, Plush Mix Elastyczna umożliwia aktywację dwóch pakietów: 1 GB za 15 zł lub 2 GB za 25 zł. Nie są to zbyt atrakcyjne paczki, zważywszy na fakt, że np. w Taryfach Frii w T-Mobile klient dostaje za 30 zł 6 GB, a za 20 zł 3 GB. Niektórych może jednak ucieszyć, że w przypadku dodatkowych pakietów klient chroniony jest przez opisany wcześniej bezpieczny Internet. Po jego aktywacji transmisja danych jest bezpłatna, ale spowolniona do zaledwie 32 kb/s. Przy takiej prędkości komfortowo korzystać można jedynie z tekstowych komunikatorów internetowych. Za to witryny, filmiki itp. wczytują się niewiarygodnie powoli.

Pakiety w Plush Mix Elastyczna

To prawdopodobnie największa zaleta tej oferty. Wszystkie pakiety są cykliczne i automatycznie reaktywują się co 30 dni (chyba że zostaną wyłączone). Niestety, by móc z nich korzystać konieczne jest posiadanie co najmniej 0.01 zł na koncie. Użytkownik ma do wyboru:

– pakiet 300 minut na numery komórkowe za 15 zł
– 200 minut na numery stacjonarne za 5 zł
– nielimitowane darmowe SMS-y za 10 zł
– bezpłatne rozmowy we własnej sieci za 10 zł – bezpłatne rozmowy z numerami komórkowymi za 35 zł
Pakiety te umożliwiają znacząco obniżyć comiesięczne koszty, jednak porównując do najbardziej atrakcyjnych ofert na rynku (np. Virgin Mobile #BezLimitu, w którym doładowanie za 29 zł daje darmowe rozmowy do wszystkich (łącznie z stacjonarnymi), nielimitowane bezpłatne SMS-y oraz pakiet aż 2 GB) są one znacznie mniej atrakcyjne. Trzeba jednak pamiętać, że jest to jednak oferta z możliwością kupna telefonu w niższej cenie.

Bonusy w Plush Mix Elastyczna

Klienci, którzy zdecydują się na Plush Mix i przeniosą swój numer od innego operatora, otrzymują bonus w postaci dodatkowych 50% do kwoty obligatoryjnego doładowania przez pierwsze 6 zasileń, czyli można zaoszczędzić w sumie aż 180 zł. Wszyscy użytkownicy dostają natomiast pakiet 4000 darmowych MMS-ów do wykorzystania w Plusie przez cały okres umowy. Niestety, ze względu na obowiązywanie wyłącznie we własnej sieci, bonus ten dla większości użytkowników będzie niezbyt praktyczny. Miłym dodatkiem jest za to bezpłatny dostęp do Facebooka oraz Instagrama.

plush (3) - Copy

Podsumowanie

W porównaniu do swojego standardowego odpowiednika, ta oferta wygrywa jedynie niższymi cenami telefonów w promocji. Jednak nawet to są tylko pozory, gdyż w skali całego zobowiązania (w praktyce 36 doładowań) bardziej kalkuluje się zwykły Plush Mix (biorąc pod uwagę sumaryczny koszt, czyli ceny telefonów i kwoty doładowań). Nie bez znaczenia jest też fakt, że mechanika niniejszej oferty jest bardziej skomplikowana i dla niektórych użytkowników może być niezrozumiała.

Jeśli jednak pominąć powyższe zastrzeżenia, to trzeba uznać Plush Mix Elastyczna za atrakcyjną ofertę. Niskie ceny nielimitowanych darmowych usług przewyższają konkurencję (np. Smart Plan Mix II Orange), a do tego należy doliczyć bardzo dużą elastyczność, której często brakuje mixom (np. Nowy Jump Mix na liczbę doładowań T-Mobile). Niestety, oferta ta raczej nie spełni oczekiwań osób, które dużo dzwonią na numery stacjonarne (dostępny jest jedynie pakiet 200 minut za 5 zł) oraz MMS-ują, gdyż usługi te nie są ujęte w domyślnych pakietach. Spory niedosyt pozostawiają też średnio atrakcyjne pakiety internetowe, szczególnie w porównaniu do paczek znanych z np. Dniówki Heyah (np. 3 GB za 20 zł).

Osoby, które szukają mixa oferującego szereg pakietów znanych z rozwiązań na kartę powinny zainteresować się Nowym Zetafonem w Orange. Natomiast Ci klienci, dla których najważniejsza jest nielimitowana oferta z Internetem przypadnie do gustu Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem w Play, gdzie za 30 zł dostępne są darmowe rozmowy w sieci, 100 minut, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich oraz 1 GB Internetu. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że rezygnując z telefonu, bardziej opłacalny może okazać się Plush na kartę, w którym wszystkie pakiety są odrobinę tańsze, a do tego użytkownik nie jest zobowiązany do regularnych doładowań. Całkiem ciekawie prezentuje się również Virgin Mobile #DlaMnieSuper, w którym za 59 zł miesięcznie (lub 49 zł w przypadku przenoszących numer), klient otrzymuje darmowe nielimitowane SMS-y i rozmowy do wszystkich (ze stacjonarnymi), a także pakiet internetowy aż 10 GB!

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close