Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Plush Mix

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez Plush nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami mix w sieci Plush.

Nie da się ukryć, że Plus ze swoim Plush na kartę dosyć mocno namieszał na rynku ofert prepaid. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku postać charakterystycznego, niegrzecznego miśka, który wyraźnie odróżnia reklamy tego operatora od konkurencji. Idąc za ciosem, Plus zdecydował się na odświeżenie swoich ofert mix, łącząc cechy Plush na kartę z możliwością zakupu telefonu w promocyjnej cenie. Czy jest to jednak propozycja godna polecenia?

Charakterystyka

Zasada działania Plush mix jest w miarę standardowa jak na ofertę mix (w przeciwieństwie do jego elastycznego wariantu). Klient wybiera wysokość miesięcznego zobowiązania i podpisuje umowę na określoną liczbę doładowań. W przypadku oferty z telefonem są to 24 zasilenia kwotą minimalną. W wariancie bez urządzenia liczba ta spada do 18, a do tego użytkownika otrzymuje bonus do każdego obligatoryjnego doładowania w postaci dodatkowych 50 % jego kwoty przez cały okres zobowiązania. W zależności od taryfy, w skali całej umowy może to być aż 540 zł!

Klient ma do wyboru cztery kwoty minimalnego doładowania: 30, 40, 50 oraz 60 zł. W gruncie rzeczy, poszczególne stopnie różnią się od siebie jedynie początkowymi cenami telefonów oraz domyślnie włączonymi pakietami kontraktowymi. Co ważne, jedynie opłaty za paczki rozmów pobierane są z każdego obligatoryjnego doładowania. W przypadku pozostałych (Internet, SMS-y) koszt naliczany jest cyklicznie co 30 dni, niezależnie od zasileń. Do wyboru są:

taryfa za 30 zł, która zapewnia pakiet 300 darmowych minut na numery komórkowe w cenie 15 zł
taryfa za 40 zł, która łączy się z paczką darmowych nielimitowanych minut do wszystkich sieci komórkowych, która kosztuje 35 zł
taryfa za 50 zł, która zapewnia bezpłatne rozmowy do wszystkich sieci komórkowych za 35 zł oraz pakiet nielimitowanych darmowych SMS-ów do wszystkich za 10 zł
taryfa za 60 zł, która daje darmowe rozmowy (za 35 zł) oraz SMS-y (za 10 zł) do wszystkich sieci komórkowych, a także pakiet 1 GB (za 10 zł)

image_gallery

Istotny jest fakt, że wszystkie powyższe pakiety można wyłączać lub włączać zgodnie z własnymi preferencjami (w przeciwieństwie do np. Formuły Mix Play). Nie ma więc problemu z dezaktywowaniem nielimitowanych darmowych rozmów w taryfie za 50 zł i zastąpieniu ich znacznie tańszą, aczkolwiek niekoniecznie bardziej opłacalną paczką 300 minut. Można też zupełnie zrezygnować z dodatkowych usług i pozostać przy rozliczaniu według cennika. Podczas wyboru Plush Mix warto jednak zwrócić uwagę, że poszczególne pakiety są w nim droższe niż ich odpowiedniki w Plush na kartę. Np. za darmowe nielimitowane rozmowy na numery komórkowe trzeba zapłacić o 10 zł więcej (35 zł w porównaniu do 25 zł). Natomiast SMS-y to koszt wyższy o 5 zł (10 zł w porównaniu do 5 zł).

Cennik Plush Mix

Pod tym względem Plush Mix nie odróżnia się od bezpośredniej konkurencji (np. Podwójnego Doładowania w Mix T-Mobile). Za minutę połączenia trzeba płacić standardowe 0.29 zł. Stawka ta dotyczy też rozmów z numerami stacjonarnymi, których niestety nie obejmują domyślnie włączone pakiety kontraktowe. SMS-y i MMS-y to natomiast koszt 0.19 zł za sztukę, czyli równie przeciętnie i mniej atrakcyjnie niż w niektórych ofertach na kartę (np. w Play na kartę Lubię to kosztują zaledwie 0.09 zł).

Internet w Plush Mix

Ta cecha nigdy nie była mocną stroną mixów Plusa. Jednak w przypadku Plush Mix jest trochę lepiej. Stawkę 1.95 zł za 1 MB nie można uznać za korzystną, ale dwa pakiety internetowe do wyboru trochę rekompensują to (1 GB za 15 zł lub 2 GB za 25 zł). Obydwa automatycznie reaktywują się co 30 dni, a po ich wykorzystaniu włącza się tzw. bezpieczny Internet, czyli darmowa, aczkolwiek bardzo powolna (do 32 kb/s) transmisja. Niestety, nawet w porównaniu do konkurencyjnej Formuły Mix Play (1 GB za 10 zł), propozycja Plusa wypada pod tym względem gorzej.

1_plush_nowa_dfdfoferta

Może się jednak okazać, że pomimo mało atrakcyjnych cen, użytkownik nie ma innej opcji jeśli nie chce być narażony na niechciane, wysokie koszty. Np. kilka minut korzystania z Youtube lub ulubionego portalu ze zdjęciami może pochłonąć nawet kilkadziesiąt złotych z konta. Cieszy natomiast, że w taryfie za 60 zł miesięcznie klient ma do dyspozycji całkiem atrakcyjny w stosunku do konkurencji pakiet 1 GB za 10 zł.

Pakiety w Plush Mix

Czyli największa zaleta niniejszej oferty. Zgodnie z wcześniejszym stwierdzeniem, wszystkie paczki przypisane do konkretnej taryfy można wyłączyć i zastąpić je innymi. Co ważne, każdy z nich jest cykliczny i automatycznie reaktywuje się co 30 dni (chyba że zostanie wyłączony). Trzeba jednak pamiętać, że by móc z nich korzystać konieczne jest posiadanie co najmniej 0.01 zł na koncie. Użytkownik ma do wyboru:

– pakiet 300 minut na numery komórkowe za 15 zł, czyli 0.05 zł za minutę
– 200 minut na numery stacjonarne za 5 zł, czyli 0.025 zł za minutę
– bezpłatne rozmowy we własnej sieci za 10 zł – nielimitowane darmowe SMS-y za 10 zł
– bezpłatne rozmowy z numerami komórkowymi za 35 zł

Trzeba przyznać, że jak na ofertę mix są to atrakcyjne pakiety. Dla porównania, pakiet darmowych rozmów i SMS-ów do wszystkich sieci w Elastycznej Formule Mix Play kosztuje aż 80 zł, czyli o 35 zł więcej niż w Plush Mix! Dla niektórych może być jednak istotne, że w ofercie Plusa nie są uwzględnione rozmowy z numerami stacjonarnymi.

Bonusy w Plush Mix

Klienci, którzy zdecydują się na Plush Mix i przeniosą swój numer od innego operatora, otrzymują całkiem atrakcyjny bonus w postaci dodatkowych 50% do kwoty obligatoryjnego doładowania przez pierwsze sześć zasileń (daje to od 90 do 180 zł). Kolejny bonus, który jednak wszyscy użytkownicy dostają jest natomiast pakiet 4000 darmowych MMS-ów do wykorzystania w Plusie przez cały okres umowy. Niestety, ze względu na ograniczenie wyłącznie we własnej sieci, bonus ten dla większości użytkowników może okazać się niezbyt praktyczny. Miłym dodatkiem, zwłaszcza dla młodszych osób, jest za to bezpłatny dostęp do Facebooka oraz Instagrama.

Podsumowanie

Plush Mix wzbudza mieszane uczucia. Średnio atrakcyjne pakiety internetowe, wysoka stawka za transmisję 1 MB danych, wyższe ceny pakietów niż np. w Plush na kartę oraz konieczność posiadania środków na koncie, by móc korzystać z opłaconych paczek może zniechęcić potencjalnych klientów. Natomiast możliwości nabycia telefonu w promocyjnej cenie, dużym wyborze dodatkowych pakietów usług, bonus za przeniesienie numeru oraz opcji wyłączenia paczek przypisanych do poszczególnych taryf wyróżnia Plush Mixa wśród swojej bezpośredniej konkurencji.

plush (5)

W ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ocena Plush Mix jest bardzo trudna. Jeśli komuś zależy na telefonie w promocyjnej cenie i nie chce abonamentu, to ta oferta może okazać się najlepsza spośród polskich mixów. Szczególnie po wzięciu pod uwagę w miarę tanich nielimitowanych rozmów oraz SMS-ów (jak na tego typu ofertę). Jeśli jednak ktoś jest w stanie poświęcić telefon na rzecz niższych opłat, to warto rozważyć wariant bez telefonu i z bonusowymi doładowaniami, których wartość mieści się między 270 a 540 zł. Trzeba jednak pamiętać, że bardziej opłacalny może okazać się np. Plush na kartę, w którym pakiety usług są tańsze i nie ma konieczności regularnego doładowywania konta.

Warto rozważyć też wspomniany #PełenLuz Virgin Mobile, w którym doładowanie za 29 zł gwarantuje 300 darmowych minut do wszystkich, nielimitowane bezpłatne SMS-y oraz większy pakiet Internetowy niż w Plush Mix (aż 4 GB). Natomiast dla zwolenników abonamentów dobrą propozycją może być np. Jeden na wszystko w Nju z rachunkiem, w którym za maksymalnie 39 zł miesięcznie klient otrzymuje darmowe nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci (włącznie ze stacjonarnymi) oraz 2 GB Internetu.

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak u> w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać!!

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close