Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Podwójne doładowanie

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez T-Mobile nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami mix w sieci T-Mobile.

Taryfy Mix 25 i Mix 50 to dwie propozycje, jakie T-mobile kieruje do osób niepotrzebujących nowego telefonu lub chcących uniknąć drogich abonamentów. Zachętą do skorzystania z ofert są profity dodawane przez operatora do obligatoryjnych doładowań.

tmobile-podwójnie-baner - Copy

Charakterystyka

W ramach umowy abonent zobowiązany jest do dokonania 18 doładowań w wysokości minimum 25 lub 50 zł w comiesięcznym cyklu rozliczeniowym. W porównaniu do Nowgo Jump Mix, oferta ta nie umożliwia zakupienia telefonu w promocyjnych cenach. Za to niewątpliwą korzyścią dla abonenta jest podwajanie środków z obligatoryjnych doładowań. W ciągu całej umowy użytkownik, w zależności od planu taryfowego, otrzyma dodatkowe 450 zł (18 x 25 zł) lub 900 zł (18 x 50 zł), które może wykorzystać na rozmowy lub dowolne usługi do końca zobowiązania. Niestety, T-mobile nie oferuje darmowych minut ani wiadomości w ramach zobowiązania. Nie ma tu także żadnych obniżek na połączenia wewnątrz sieci. Pod tym względem znacznie korzystniej wychodzi Nowa Formuła Mix z Internetem w Play, w której w kwocie 30 zł dostępne są nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci, darmowe SMS-y i MMS-y do wszystkich, pakiet 100 minut oraz 1 GB Internetu. Mix z podwojonymi doładowaniami stara się rekompensować braki bonusowym zasileniem, dzięki czemu możliwe jest rozmawianie przez 128 minut (w przypadku Mix25) lub 333 minut (w taryfie Mix50) albo wysłanie odpowiednio 250 lub 500 SMS-ów. Nie da się jednak przełożyć 250 SMS-ów na nielimitowany pakiet jaki zapewnia Nowy Jump Mix 25, ani też nie da się przełożyć 128 minut na 300 jakie daje Plush Mix za 30 zł. Dlatego też, w ostatecznym rozrachunku podwojenie doładowania jest tak na prawdę mało korzystne.

Cennik

Cennik usług różni się w zależności od wybranego wariantu. W przypadku niższej taryfy (Mix25) klient zapłaci 0.39 zł za minutę połączenia do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych. W porównaniu z ofertami pozostałych operatorów, to dosyć drogo np. w Plus Mix 7 stawka za minutę rozmowy wynosi 0.29 zł. Nieco przystępniej wygląda to w taryfie Mix50, w której abonent płaci 0.30 zł za minutę połączenia, czyli mniej więcej tyle samo, co w wielu rozwiązaniach na kartę.

jump bez telefonu - Copy

Podobnie jak w przypadku konkurencji, stawka za SMS-a to 20 gr. Rozczarowuje jednak koszt MMS-a, który wynosi, aż 0.41 zł. Co prawda, podobną stawkę proponuje Orange Smart Plan Mix II – 0.40 zł, to jednak biorąc pod uwagę, że w Nowej Formule Mix z Internetem w Play zarówno SMS-y jak i MMS-y są darmowe, a w Plush Mix kosztują jedynie 0.19 zł, to cennik T-Mobile wydaje się być mocno wygórowany. Chcąc rozmawiać z bliskimi w krajach Unii Europejskiej należy liczyć się z opłatą 1.48 zł za minutę. To również trochę więcej, niż w przypadku konkurencji.

Internet

W żadnej z taryf nie ma dostępnej paczki internetowej. Chcąc zatem korzystać z zasobów wirtualnej sieci trzeba się liczyć z kosztem 2 zł za 1 MB. Taka stawka w porównaniu z ofertami na kartę jest dość droga np. w Orange Smart na kartę koszt 1 MB to jedynie 0.10 zł. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zatem wykupienie jednego z dwóch dostępnych pakietów: 250 MB za 6 zł oraz 0.5 GB za 10 zł. W tym przypadku proponowane ceny są standardowe dla wszystkich operatorów. Po wykorzystaniu pakietu danych Internet zostaje zablokowany do końca miesiąca. Niestety, jest to znacznie mniej korzystne rozwiązanie niż tzw. Bezpieczny Internet w Plus Mix 7, w którym po wykorzystaniu dostępnych MB, Internet jest darmowy, ale zwalnia do dość małych prędkości. Najważniejsze jednak, że nadal można z niego korzystać, w przypadku Mixa z podwojonymi doładowaniami koniecznym jest dokupienie kolejnego pakietu. Mimo wszystko, blokada transmisji danych może okazać się być niezwykle korzystna w przypadku posiadania smartfona, wtedy warto wykupić nawet najtańszy pakiet, żeby przypadkiem nie narazić się na dość duże koszty.

Pakiety

Poza paczkami Internetu T-Mobile udostępnił w tej ofercie jedynie trzy dodatkowe pakiety, które umożliwiają obniżenie comiesięcznych kosztów. Najciekawiej prezentują się nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci za 10 zł na 30 dni. Warto jednak zauważyć, że darmowe SMS-y dostępne są w Orange Smart Plan Mix II za 49.99, Nowej Formule Mix w Play za 30 zł oraz w Plush Mix za 50 zł bez żadnego dodatkowego pakietu. Kolejną usługą są Wieczory i Weekedny 200 minut, proponowane minuty dostępne są jednak tylko od 16:00 do 7:00 każdego dnia oraz przez całą sobotę i niedziele w kwocie 10.09 zł miesięcznie. Niestety, dotyczy to tylko krajowych numerów stacjonarnych i T-Mobile. Mało atrakcyjny jest również pakiet 200 minut do wybranej osoby (tylko T-mobile i stacjonarne) za 10.09 zł miesięcznie. Trzeba przyznać, że pod względem dodatkowych usług Mix z podwojonymi doładowaniami znacznie odstaje od konkurencji. Bez porównania jest tu np. Minutofon w Orange, w którym zarówno ilość jak i atrakcyjność pakietów jest ogromna.

Ukryte koszty

Wraz z aktywacją numeru, abonent automatycznie otrzymuje kilka usług: Granie na Czekanie (inna nazwa to Szafa Gra) i Pakiet Prenumerata. Pierwszy z nich pozwala na zastąpienie standardowego dźwięku oczekiwania na połączenie. Korzystanie z usługi przez pierwsze 30 dni jest darmowe. Po tym czasie staje się ona płatna i kosztuje 2 zł miesięcznie. Natomiast Pakiet Prenumerata jest codziennym serwisem dostarczającym informacji o charakterze ogólno tematycznym lub rozrywkowym (plotki lub dowcipy) w formie SMS-ów lub MMS-ów (w zależności od wybranej kategorii).

lupa

Usługa jest darmowa przez pierwsze 7 dni. Następnie za korzystanie z niej zostaje naliczona opłata w zależności od wybranej kategorii (od 10 do 30 gr.) za każdą wiadomość. Zarówno Granie na Czekanie, jak i Pakiet Prenumerata odnawiają się cyklicznie. Oznacza to, że co miesiąc operator automatycznie pobiera opłatę za korzystanie z nich. Abonent może jednak w dowolnym momencie zrezygnować z usług, wysyłając SMS o odpowiedniej treści (regulamin dostępny w poniższej tabeli).

Podsumowanie

Największa zaleta Mixa z podwojonymi doładowaniami jest jednocześnie jego największą wadą. Chodzi tu o aż zbyt dużą prostotę oferty. Z jednej strony mechanizm działania jest bardzo prosty i przejrzysty. Za każde doładowanie np. za 25 zł klient otrzymuje drugie 25 zł gratis (łącznie 50 zł), dodatkowo umowę zawiera się na 18 zasileń, co oznacza, że wszystko zależy od abonenta i umowa może jednocześnie trwać mniej lub więcej niż 18 miesięcy. Z drugiej strony Mix jest na tyle prosty, że poza bonusowymi zasileniami nie zawiera w sobie żadnych innych korzyści. Nie ma, tu żadnych darmowych minut, SMS-ów oraz Bezpiecznego Internetu. Co gorsza, brakuje atrakcyjnych pakietów dodatkowych, a cennik usług jest horrendalnie drogi. Również bonusowe doładowania nie wyglądają tak różowo, gdy weźmie się pod uwagę oferty prepaidowe. Co więcej, Mix jest też odgórnie pozbawiony swojej największej zalety jaką w przypadku ofert tego typu stanowi telefon.

Niestety, Mix z podwojonymi doładowaniami nie jest w stanie rywalizować, ani z abonamentami, ani z Mixami, ani nawet z prepaidami, a T-Mobile swoją ofertą pokazuje, że jeżeli chodzi o Mixy, to jest daleko w tyle za konkurencją. Jeżeli zatem komuś nie zależy na urządzeniu, a chciałby otrzymać korzystną ofertę, to warto spojrzeć na abonament T-Mobile Smart za 29.99 zł (z włączoną e-fakturą), w którym otrzymuje się nielimitowane połączenia wewnątrz sieci, 100 MB Internetu oraz 200 darmowych minut. Ciekawą alternatywa dla osób, które nie są przywiązane do „różowego” operatora może okazać się Red Bull Mobile Energy, w którym za kwotę 39 zł (9 zł abonament plus 30 zł pakiet dodatkowy)przy umowie na czas nieokreślony dostępne są nielimitowane rozmowy, SMSy i MMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu. Jeżeli jednak ktoś nie chce lub nie może związać się abonamentem, to warto zwrócić uwagę na Virgin Mobile, który za 29 zł oferuje dokładnie to samo co Red Bull Mobile oraz Nju na kartę, w którym już za 19 zł dostępne są darmowe rozmowy do wszystkich sieci komórkowych. Jeżeli jednak ktoś upiera się przy formie Mix bez telefonu to znacznie korzystniejszy będzie Minutofon w Orange, który poprzez bezproblemową zmianę taryf zapewnia użytkownikowi dużą swobodę działania oraz Nowa Formuła Mix z Internetem w Play, tu co prawda oferta tylko SIM dostępna jest w kwocie 60 zł, to jednak biorąc pod uwagę sumaryczny comiesięczny koszt okaże się być niezwykle atrakcyjna.

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki
poradnikowi przenoszenia numeru!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button