Analiza Red Bull Mobile Energy na kartę

analiza-redbullmobile-energy-na-karte

Bez limitów do wszystkich sieci i nawet 40 GB internetu za doładowania. To wszystko można już mieć za 3, 7 lub 30 zł. Niemożliwe w ofercie na kartę?

red-bull-banner-1 Red Bull Mobile Energy na kartę

Charakterystyka taryfy Red Bull Mobile Energy na kartę

Jako samodzielna taryfa, bez wykupywania pakietów, Red Bull Mobile Energy to:

– minuta rozmowy za 29 gr;

– 9 gr za wysłanie SMS-a;

– 19 gr za wysłanie MMS-a;

– bonusowe gigabajty, od 100 MB do 40 GB za doładowania konta.

Ponadto, operator przewidział darmowy pakiet rozmów i SMS-ów w obrębie sieci Red Bull Mobile i Play. Pakiet darmowych rozmów i SMS-ów w sieci i Play klient uruchamia we własnym zakresie. Wystarczy wpisać na klawiaturze telefonu krótki kod: *188#

Wystarczy kupić starter Red Bull Mobile Energy i swobodnie korzystać z taryfy.

Oprócz podstawowych stawek obowiązujących w taryfie Red Bull Mobile Energy klient ma możliwość wykupienia pakietów, dzięki którym znacznie koszty korzystania z taryfy są znacznie niższe.

red-bull-banner-1 Red Bull Mobile Energy na kartę

Nielimitowane pakiety Red Bull Mobile Energy na kartę

Klient ma do wyboru 3 pakiety:

3- dniowego za 3 zł z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci komórkowych                            i stacjonarnych, nielimitowanymi SMS-ami do wszystkich sieci komórkowych i 300 MB internetu. Pakiet aktywuje się po wpisaniu krótkiego kodu aktywacyjnego: *111*614*1#.

7- dniowego za 7 zł z rozmowami bez limitu do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanymi SMS-ami do wszystkich sieci komórkowych i 700 MB internetu. Aktywacja pakietu następuje po wpisaniu na klawiaturze telefonu kodu aktywacyjnego: *111*615*1#.

Pakiety 3-dniowy i 7-dniowy są pakietami jednorazowymi, więc klient będzie musiał każdorazowo włączać usługę kodem aktywacyjnym.

red-bull-banner-1 Red Bull Mobile Energy na kartę

30-dniowego za 30 zł – pakiet jednorazowy lub cykliczny:  z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanymi SMS-ami do wszystkich sieci komórkowych i 3 GB internetu. Pakiet jednorazowy uruchamia się po wpisaniu krótkiego kodu aktywacyjnego: *111*763*1#, a pakiet cykliczny kodem: *111*871*1#. Pakiet cykliczny można w każdej chwili dezaktywować krótkim kodem: *111*871*2#.

Ważność i stan wszystkich powyższych pakietów klient sprawdzi wpisując na klawiaturze telefonu krótki kod: *111*609*5#.

Dodatkowo, przy każdym doładowaniu, abonent usług na kartę otrzyma bonus w postaci dodatkowego transferu internetu w telefonie, o czym poniżej w artykule.

Pakiety dodatkowe w taryfie Red Bull Mobile na kartę

red-bull-banner-1 Red Bull Mobile Energy na kartę

Oprócz pakietów łączonych klienci skorzystają także z pojedynczych pakietów:

– 600 MB internetu na 30 dni za 5 zł. Pakiet uruchamiany jest krótkim kodem: *111*547*1#;

– 2 GB internetu na 30 dni za 9 zł. Pakiet 2 GB klient włączy wpisując kod *111*548*1#;

– 6 GB internetu na 30 dni za 20 zł. 6 GB internetu uruchamia się po wpisaniu krótkiego kodu: *111*549*1#;

– 100 minut do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych za 10 zł na 30 dni. Pakiet 100 minut abonent włączy krótkim kodem *111*616*1#;

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w cenie 20 zł na 30 dni. Włączenie pakietu następuje po wpisaniu na klawiaturze telefonu krótkiego kodu: *111*617*1#.

Wszystkie z pakietów są ważne przez 30 dni i nie przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe.

Pakiety cykliczne w taryfie Red Bull Mobile Energy

Niektóre z, wymienionych wyżej, pakietów jednorazowych posiadają także wersje cykliczne. Oznacza to, że dany pakiet będzie odnawiał się automatycznie wraz z rozpoczęciem nowego okresu rozliczeniowego, oczywiście przy założeniu, że klient będzie posiadał wystarczające środki na pokrycie kosztu pakietu:

red-bull-banner-1 Red Bull Mobile Energy na kartę

Przeniesienie numeru z innej sieci

Dla przenoszących numer z innej sieci Red Bull Mobile przygotował atrakcyjne bonusy:

– rok ważności konta;

– 200 zł na rozmowy i SMS-y ważne przez 60 dni;

– pakiet 20 GB internetu ważny 60 dni.

Aby skorzystać z promocji wystarczy przenieść numer, a następnie aktywować bonus krótkim kodem: *111*340*1#.

Jak przenieść numer?:

– w salonie Play: w przypadku chęci zmiany operatora na Red Bull Mobile klient powinien zgłosić się do salonu z ważnym dowodem osobistym. Należy pamiętać, że przenoszony numer powinien być zarejestrowany u innego operatora. W trakcie wizyty klient wypełni formularz przeniesienia numeru i otrzyma starter z kartą SIM Play z tymczasowym numerem, na którą docelowo zostanie przeniesiony numer z innej sieci.

Dla posiadaczy numerów w Play procedura jest jeszcze prostsza. Abonent może zalogować się na stronę 24.play.pl i wybrać odpowiednią opcję lub wpisać krótki kod *163*99# na klawiaturze telefonu.

Doładowania i ekstra internet za doładowanie

Oprócz internetu w pakietach łączonych lub w samodzielnych pakietach dodatkowych klient otrzyma bonus w postaci dodatkowego transferu internetu. Nawet do najniższego doładowania abonent dorzuca darmowy transfer.

red-bull-banner-1 Red Bull Mobile Energy na kartę

Po doładowaniu klient może wykonywać połączenia od 5 do 150 dni, w zależności od kwoty zasilenia konta. Natomiast, dla tzw. połączeń przychodzących konto będzie ważne odpowiednio od 65 do 210 dni. Warto zauważyć, że w przypadku braku doładowań przez czas dłuższy niż ważność połączeń przychodzących numer zostanie zablokowany, co w rezultacie, po miesiącu, skutkuje utratą numeru.

red-bull-banner-1 Red Bull Mobile Energy na kartę

W jaki sposób doładować konto?:

– przez internet, na stronie doładowania.play.pl. Za doładowanie za kwotę 25 zł lub wyższą operator dorzuca w prezencie 15 % wartości doładowania;

– w bankomacie;

– z telefony na abonament w Red Bull Mobile lub Play;

– kartą zdrapką;

– kodem z terminala płatniczego;

– w punkcie sprzedaży Play.

Podsumowanie

Red Bull Mobile Energy to oferta godna uwagi, zwłaszcza pakiety łączone na 3, 7 lub 30 dni.  Niezależnie od tego, czy klient wykupi pakiet na kilka dni czy na cały miesiąc koszty i zakres usług są niemal identyczne. W porównaniu z innymi operatorami oferta wypada całkiem nieźle.

Dla przykładu doładowując konto za 30 zł klient otrzymuje 10 GB internetu, a do tego ma możliwość włączenia darmowego pakietu nielimitowanych rozmów i SMS-ów do Red Bull Mobile i Play. Jeśli abonent zdecyduje się włączyć pakiet nielimitowanych usług do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanych SMS-ów i 3 GB internetu za 30 zł zyska jeszcze więcej.

Inni operatorzy oferują bardzo podobny zakres usług, np. PLUSH na kartę za 25 zł proponuje pakiet nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanych SMS-ów do wszystkich sieci komórkowych, 10 GB internetu i darmowego transferu na korzystanie z aplikacji: Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp. T-Mobile w cenie 25 zł na 30 dni oferuje pakiet za 25 zł w taryfie Frii, w którym zawierają się nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i 10 GB internetu. Orange w taryfie YES za 25 zł zapewni klientowi nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y do wszystkich operatorów komórkowych i 10 GB internetu.

Oferty operatorów są bardzo zróżnicowane, a taryfa Red Bull Mobile Energy jest przykładem konkurencyjnej i godnej wzięcia pod uwagę oferty przy zakupie usług na kartę.

Pluses

Przystępne cenowo pakiety łączone i dodatkowe
Bonusy za doładowania
Rozmowy i SMS-y wewnątrz sieci za darmo
Bonus za przeniesienie numeru

Minuses

Brak automatycznego uruchomienia darmowego pakietu rozmów i SMS-ów w sieci

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top