Analiza Red Bull Mobile Energy na kartę

analiza-redbullmobile-energy-na-karte

„Czerwony byk” z Austrii to marka, która w swych barwnych reklamach często dodaje skrzydeł oraz rozjaśnia umysł i ciało. Tym razem producent popularnego energetyka postanowił ożywić nie tylko konsumentów, ale również swoja telefoniczną ofertę. Red Bull Mobile Energy na kartę to niewątpliwie taryfa skierowana do fanów napojów energetycznych. Świadczą o tym chociażby dodatkowe bonusy jakie można otrzymać za każdy kod z puszki „czerwonego byka”. Resztę klientów do wybrania Red Bull Mobile zachęcić ma wprowadzony „Stan Darmowy”.

Charakterystyka Red Bull Mobile Energy na kartę

Red Bull Mobile oferuje obecnie dwie oferty na kartę: Red Bull Mobile Energy na kartę oraz lekko zmodyfikowaną Red Bull Mobile na kartę II. Obydwie taryfy różnią się nie tylko ceną startera, ale również zróżnicowaniem pakietów. Podobnie jak całej oferty Play, tak i „czerwonego byka” nie ominął też „Stan darmowy”, dzięki któremu dostępne są nielimitowane rozmowy i SMS-y wewnątrz sieci i do Play. To właściwie jedyna cecha, która łączy obydwie oferty.

redbull-mobile-energy-850x478 Red Bull Mobile Energy na kartę

W Red Bull Mobile Energy na kartę nie ma bonusów za doładowanie w postaci dodatkowych pakietów internetowych, pojawił się natomiast pakiet znany już z oferty abonamentowej, który zapewne ucieszy niejednego fana energetyków tej marki. Usługa „Dzień bez limitów”, która jest aktywowana za pomocą kodu z puszki napoju Red Bull, zapewnia nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych oraz 100 MB Internetu do wykorzystania w ciągu jednego dnia. Kody z puszek można dodatkowo jeszcze wymienić na punkty w Red Bull Mobile Collect (bonusowy serwis z nagrodami).

Cennik Red Bull Mobile Energy na kartę

Dzięki temu, że standardem są darmowe rozmowy i SMS-y wewnątrz sieci i do Play, klient zapłaci tylko za wysłane MMS-y i kontakt z innymi operatorami. Za minutę połączenie zarówno na numery komórkowe jak i stacjonarne użytkownik zapłaci 0.29 zł. Jest to standardowa stawka u większości operatorów, a dodatkowo można ją jeszcze zniwelować poprzez dostępne pakiety, o których więcej poniżej. Koszt MMS-a to 0.19 zł, co także nie wyróżnia zbytnio operatora na tle konkurencji. Robi to natomiast cena za SMS-a, która wynosi zaledwie 0.09 zł. Dla porównania, koszt jednej wiadomości tekstowej np. w Plush na kartę wynosi 0.19 zł, czyli więcej niż podwójnie. Warto jeszcze wspomnieć, że w przeciwieństwie do Red Bull Mobile na kartę II, w którym z wydanych 9 zł na starter dla klienta przypada 7 zł na wykorzystanie, tak w Energy na kartę cały koszt startera (5zł) można przeznaczyć na wszystkie usługi zawarte w cenniku.

Internet w Red Bull Mobile Energy na kartę

Nie jest to oferta przeznaczona stricte do korzystania z Internetu. Brakuje tu dodatkowych bonusowych paczek danych za doładowanie (jak to ma miejsce w np. Red Bull Mobile na kartę II), a żenujące 25 MB (ważne przez 10 dni) na start również nie zachwyca. Dostępny jest za to bezpieczny Internet, który po wykorzystaniu dostępnego pakietu nie generuje żadnych dodatkowych kosztów jednak zwalnia do zaledwie 8 KB/s. Niestety, taka prędkość zapewni jedynie w miarę komfortowe korzystanie z komunikatorów tekstowych. Otworzenie jakiejkolwiek strony internetowej trwa tak długo, że wydaje się wręcz niemożliwe.

redbull-mobile-energy-850x478 Red Bull Mobile Energy na kartę

Za dodatkową opłata można wykupić jeden z trzech dostępnych pakietów: 300 MB za 5 zł, 1 GB za 10 zł oraz 2 GB za 20 zł. Wszystkie warianty ważne są przez 30 dni, a koszt pakietów jest znacznie bardziej atrakcyjny niż w np. Plush na kartę lub Orange Smart na kartę. Niezadowoleni mogą jednak być klienci, którym zależy na szybkiej transmisji danych. W przeciwieństwie do Red Bull Mobile na kartę II nie ma tu dostępnego pakietu Nielimitowanego Internetu LTE przez 30 dni.

Pakiety w Red Bull Mobile Energy na kartę

Poza wspomnianymi paczkami danych oraz darmowym „Dniem bez limitów” (za każdy kod z puszki Red Bull), dostępne są jeszcze cztery pakiety umożliwiające znaczne obniżenie kosztów:

– „3 dni bez limitu” za 3 zł i „7 dni bez limitu za 7 zł” są bardzo atrakcyjne i umożliwiają jeden darmowy dzień w kwocie zaledwie 1 zł. Dodatkowo, poza nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami w pakietach zawarte są jeszcze transfer danych (300 MB oraz 700 MB).
– Nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci na 30 dni za 20 zł. Dla porównania, w Orange Yes i Plus na kartę Rozmowy bez limitu podobny pakiet kosztuje aż 5 zł więcej.

redbull-mobile-energy-850x478 Red Bull Mobile Energy na kartę
– 100 minut do wszystkich sieci na 30 dni za 10 zł. Ta usługa również przedstawia się bardzo korzystnie, szczególnie w porównaniu z taryfami Frii w T-Mobile, gdzie za 10 zł otrzymuje się jedynie 60 minut do wszystkich. Brakuje jedynie możliwości wykupienie samych SMS-ów jaką daje np. Red Bull Mobile na kartę II.

Podsumowanie

Red Bull Mobile Energy to niewątpliwie świetna oferta dla osób, które poszukują klasycznego prepaida, który będzie niezwykle opłacalny pod względem kontaktów wewnątrz sieci. Poprzez dostępne pakiety taryfa jest całkiem elastyczna. Co prawda, dodatkowych usług jest dość mało, ale są one jednak bardzo atrakcyjne. Największa zaletą oferty jest natomiast „Stan Darmowy” oraz bonusy za kody z puszek napoju z „czerwonym bykiem”. Zawiedzeni mogą być trochę klienci, którym głównie zależy na SMS-ach do wszystkich sieci. Operator nie przewidział tu oddzielnego pakietu zawierającego tylko darmowe wiadomości tekstowe, jednak tanie dni bez limitu zdają się to w pewnym stopniu rekompensować.

Klienci, którzy chcieliby cieszyć się nielimitowanymi połączeniami do wszystkich sieci bez konieczności pamiętania o wykupieniu odpowiedniego pakietu powinni zwrócić uwagę na Nju na kartę, w którym w taryfie Miesio za 19 zł dostępne są nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych. Ciekawą alternatywą wydaję się być także Plush na kartę, w której w kwocie 35 zł na 30 dni oferuje nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz 500 MB Internetu. Jednak najbardziej sensowną ofertą wydaje się Virgin Mobile #BezLimitu, w której klient za 29 zł otrzymuje nielimitowane SMS-y, nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci (komórkowych i stacjonarnych) oraz 2 GB Internetu.

Co nam się podoba

Nielimitowane darmowe rozmowy w sieci (i do Play) bez dodatkowych opłat
Nielimitowane darmowe SMS-y w sieci (i do Play) bez dodatkowych opłat
Bardzo tanie wiadomości tekstowe poza pakietem (0.09 zł)
Bardzo atrakcyjne dodatkowe pakiety obniżające koszty
Duże, a do tego bardzo atrakcyjne cenowo, dodatkowe pakiety danych
Bezpieczny Internet chroni użytkownika przez wysokimi opłatami za transmisję danych
Atrakcyjny stosunek wartości doładowań do wydłużania ważności połączeń wychodzących
Bezpłatny dostęp do wydarzeń i imprez związanych z marką Red Bull
Pakiet „Dzień bez limitu”: Świetny bonus dla tych, którzy kochają napój Red Bull

Co nam się nie podoba

Brak bonusów za doładowania
Brak pakietów zawierających tylko darmowe SMS-y do wszystkich sieci
Żenujący pakiet Internetu (25 MB do wykorzystania przez 10 dni) na start
„Stan darmowy” nie obejmuje darmowych MMS-ów we własnej sieci
Okrutnie wolna (8 KB/s) transmisja danych po aktywacji tzw. bezpiecznego Internetu
Play, który jest operatorem Red Bull Mobile, ma mniej rozbudowaną sieć macierzystą niż Plus
Pakiet „Dzień bez limitu”: Bezużyteczny bonus dla tych, którzy nie lubią Red Bull

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top