Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Red Bull Mobile Energy

Red Bull to bardzo popularna marka napojów energetycznych, która w swych barwnych i przeprowadzonych z rozmachem kampaniach zachęca profesjonalistów i amatorów do podejmowania ryzyka i wyzwań. Oprócz promocji napoju poprzez sportowe imprezy, koncern skupia również uwagę na zwiększaniu świadomości marki np. przez stworzenie sieci telefonii komórkowej. Red Bull Mobile w swojej ofercie ma zarówno taryfy na kartę (m.in. świetna Red Bull Mobile Energy na kartę), jak i abonamenty. Do wyboru jednej lub drugiej opcji wirtualny operator zachęca m.in. promocją „Dzień bez limitów za darmo”. Czy zasięg Play i przeprowadzona na masową skalę kampania promocyjna będą w stanie podnieść adrenalinę Polaków?

Charakterystyka Red Bull Mobile Energy z telefonem

Jedną z najważniejszych cech poprzedniej oferty abonamentowej Red Bull Mobile No Liimits II była przejrzystość oraz bogaty wybór dodatkowych profitów w każdej z opcji. Niestety, wraz z wprowadzeniem abonamentów Red Bull Mobile Energy, sytuacja ta uległa zmianie, przez co np. wybór najtańszej oferty z telefonem nie jest już tak atrakcyjny i korzystny jak do tej pory, a dostępne taryfy nie różnią się między sobą pod względem zawartości. W ramach oferty zawieranej standardowo na 24 miesiące, klient może wybrać jeden z trzech abonamentów z telefonem: 29 zł, 49 zł i 69 zł (34, 54 i 74 bez e-faktury).

redbull-mobile-energy

Charakterystyka Red Bull Mobile Energy bez telefonu

W przypadku podpisywania umowy bez telefonu na czas nieokreślony klient może skorzystać z możliwości wypowiedzenia zobowiązania w dowolnej chwili z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Wysokość takiego abonamentu to jedynie 9 zł miesięcznie. Podobnie jak w taryfach z telefonem, klient płaci podstawowy abonament w wysokości zgodnej z nazwą taryfy jedynie jeśli zgodzi się na otrzymywanie faktury drogą elektroniczną. Bez e-faktury do comiesięcznego kosztu należy doliczyć 5 zł, czyli zobowiązanie wyniesie łącznie 14 zł w przypadku opcji bez telefonu.

Co prawda, abonamenty w Red Bull Mobile Energy są niższe od swoich odpowiedników z poprzedniej oferty operatora, jednak w porównaniu do nich są znacznie uboższe. Zamiast 2 GB danych przyznawanych co miesiąc, nielimitowanych połączeń do wszystkich sieci komórkowych i na numery stacjonarne, klient otrzymuje jedynie możliwość darmowych rozmów wewnątrz sieci macierzystej i do Play. Dla osób, które dużo rozmawiają przez telefon bardziej interesującą ofertą może być np. Heyah Non Stop, w którym za 29 zł miesięcznie (z e-fakturą), klient otrzymuje nielimitowane połączenia do wszystkich operatorów. Również Virgin Mobile #BezLimitu przewyższa ofertę Red Bull Mobile pod niemal każdym względem.

Cennik Red Bull Mobile Energy

Podobnie jak Play, tak i Red Bull Mobile wprowadził w swoich ofertach stan darmowy, który można aktywować prostym kodem (*188#). Dzięki temu zarówno rozmowy jak i SMS-y wewnątrz sieci oraz do Play są całkowicie nielimitowane. W celu obniżenia kosztów związanych z dzwonieniem do innych operatorów (koszt jednej minuty to 0.29 zł), wysyłaniem SMS-ów (koszt jednego SMS-a to 0.18 zł) i korzystania z Internetu (1.2 zł za 1 MB transferu danych), operator sugeruje zakup pakietu, którego cena niezależnie od wybranej taryfy wynosi 30 zł, czyli jest wyższa niż koszt podstawowego abonamentu z telefonem i bez urządzenia.

redbull-mobile-energy-cennik

Dodatkowe usługi i pakiety w Red Bull Mobile Energy

Pakiety bez limitów

Jak wspomniano powyżej, Za dodatkowe 30 zł, klient może dokupić opcję nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych i na stacjonarne oraz transfer 2 GB danych („Miesiąc bez limitów”)za dodatkowe 30 zł. Zawartość pakietu „Miesiąc bez limitów” Nowej Formuły 4.0 Unlimited w Play, z tą różnicą, że w Red Bull Mobile klient otrzyma więcej Internetu (w taryfie Play tylko 1 GB). Można więc stwierdzić, że oferta wydaje się być niezwykle atrakcyjna w porównaniu do konkurencji. W przypadku, gdy klienta nie interesuje zawarcie umowy z telefonem, a chce mieć nielimitowane połączenia i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz pakiet internetowy, to powinien on również przyjrzeć się ofercie Plush na kartę,. W jednym z pakietów udostępnionych przez zbereźnego miśka, użytkownik za 35 zł ma 0.5 GB Internetu oraz nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci przez 30 dni. W przypadku Red Bull Mobile Energy za podobny pakiet, klient musiałby zapłacić 44 zł w wersji z tradycyjną fakturą, a 39 zł w wersji z fakturą elektroniczną. Jeśli abonent woli cieszyć się większą paczką internetową powinien wybrać omawianą ofertę lub też przyjrzeć się bliżej Virgin Mobile #BezLimitu, w której takie same korzyści otrzyma się za 29 zł. O ile w dwóch najniższych taryfach (9 zł bez telefonu i 29 z urządzeniem) łączny koszt abonamentu wraz z tym pakietem wydaje się być niezwykle konkurencyjny względem innych operatorów, tak niestety w przypadku dwóch wyższych zobowiązań nie wygląda już tak atrakcyjnie, a kwoty 79 (84) i 99 zł (104 zł) za zobowiązanie mogą odstraszyć niektórych klientów.

 

Red Bull oferuje także bardziej oryginalny pakiet zwany „Dzień bez limitów za darmo”, w ramach którego klient aktywuje bezpłatne nielimitowane połączenia do wszystkich sieci komórkowych oraz na stacjonarne, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci oraz 100 MB Internetu na 24 godziny. W celu uruchomienia usługi klient musi wysłać specjalny kod z puszki napoju energetycznego Red Bull pod numer 666 666 666. W celu zainteresowania promocją również tych osób, które korzystają z opcji „Miesiąc bez limitu”, operator obniża koszty tego pakietu w następnym miesiącu o 1 zł za każdy kod. „Dzień bez limitu” może więc być interesującą alternatywą służącą do obniżenia kosztów związanych z korzystaniem z dobrze skrojonego dodatku, jednak pod warunkiem że konsumuje się duże ilości napoju z czerwonym bykiem. Warto zaznaczyć, że promocyjne kody znajdujące się pod otwieraczami puszek mogą być również użyte w programie Red Bull MOBILE Collect (dodatkowy, niezależny bonus dla osób, które zarejestrowały swój numer telefonu w programie).

atl-redbull-abonament-nolimitsii-2

Pakiety minut w Red Bull Mobile Energy

Dla osób, które nie potrzebują aż tak bogatego rozwiązania, operator przygotował dwie paczki minut do wszystkich sieci, które pozwalają na obniżenie standardowych kosztów. Za 10 zł klient może kupić 100 minut do wszystkich, a za 20 zł nielimitowane połączenia do sieci komórkowych i na stacjonarne. Niestety, w tańszym pakiecie niewykorzystane minuty nie przechodzą na kolejny miesiąc rozliczeniowy. Co gorsza, w przypadku braku dezaktywowania usługi, ulegają one automatycznemu wznowieniu od kolejnego cyklu rozliczeniowego (co jednak będzie zaletą dla wielu). Niestety, brakuje tutaj osobnego pakietu dla SMS-ów, co oznacza, że aby móc wysyłać darmowe wiadomości tekstowe koniecznym jest aktywowanie dnia lub miesiąca bez limitu.

Internet w Red Bull Mobile Energy

Klientów lubiących korzystać z Internetu w telefonie powinny zainteresować atrakcyjne pakiety danych. Abonenci mają do wyboru 3 paczki:

– 0.3 GB za 5 zł jest skierowana do osób, które raczej sporadycznie korzystają z sieci
– 1 GB, za 9 zł będzie odpowiednia dla osób, które korzystają w miarę dużo
– 3 GB za 20 zł będzie wystarczająca dla większości użytkowników

Po aktywowaniu pakietu, jest on ważny przez jeden pełny okres rozliczeniowy. Po jego wykorzystaniu uruchomiony zostaje tzw. Bezpieczny Internet co oznacza, że klient nie płaci dodatkowo za transmisję danych. Problem jest jednak taki, że szybkość spada do komicznych 8 kB/s, co ledwo starczy do komunikatorów. O przeglądaniu stron internetowych czy oglądaniu filmików można zapomnieć.

Ukryte koszty w Red Bull Mobile Energy

Red Bull Mobile, podobnie jak wielu innych operatorów, pobiera opłatę za przyłączenie do sieci. W przypadku oferty abonamentowej wynosi ona aż 49 zł i jest doliczana do pierwszej faktury. Jedynie dotychczasowi klienci Red Bull Mobile, którzy zapragną zmienić plan abonamentowy na Red Bull Mobile Energy są z niej zwolnieni.

Trzeba też być świadomym, że ceny abonamentów na stronie operatora zawierają rabat za e-fakturę. W przypadku chęci otrzymywania tradycyjnej faktury do zobowiązania należy doliczyć kwotę 5 zł.

atl-redbull-prepaid-nakarte-1

Podsumowanie

Red Bull to niewątpliwie marka przeznaczona do osób lubiących sporty ekstremalne i podejmowanie ryzyka, jednak również jako operator sieci komórkowej znajduje on swych zagorzałych klientów. Możliwość wejścia do świata Red Bulla oraz dodatkowe bonusy za każdy kod z puszki napoju z pewnością skuszą fanów tej firmy. Warto też podkreślić, że pod względem przejrzystości umowy i zawartych w niej ewentualnych ukrytych kosztów Red Bull Mobile wypada naprawdę dobrze. Co sprawia, że obecnie jest to jeden z najbardziej uczciwych operatorów na polskim rynku. Operator bardzo pozytywnie wypada w przypadku oferty bez telefonu. Wyjątkowo niska cena abonamentu oraz możliwość zerwania umowy z raptem jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia to tylko jedne z zalet tej taryfy. Również abonamenty z telefonem są konkurencyjne wobec ofert innych sieci. Niestety, ma to miejsce tylko wtedy gdy klient dokupi dodatkowy „nielimitowany” pakiet, bez niego oferta jest mało atrakcyjna.

Energetyczna oferta „czerwonego byka” może śmiało konkurować z największymi operatorami. Jednak konkurencja nie śpi i również przygotowała zupełnie nowe taryfy. Przykładowo, osoby dla których liczą się oferty bez limitów i bez telefonu powinny zwrócić uwagę na doskonałą propozycję na kartę Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie w kwocie 29 zł klient otrzymuje nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci (łącznie z stacjonarnymi) oraz aż 2 GB Internetu. Natomiast dla tych, którzy szukają abonamentu, alternatywą mogą okazać się: Nju z Rachunkiem,, gdzie klient sam może skomponować swoją ofertę wybierając nielimitowane rozmowy, darmowe SMS-y i/lub transmisję danych oraz Heyah Non Stop, w której klient dostaje darmowe rozmowy i SMS-y do wszystkich za 29 zł (z włączoną e-fakturą). Ciężko jest jednak znaleźć konkurencyjną ofertę ze smartfonem. Tu przeważyć może jednak cennik i większy wybór urządzeń jaki proponuje Orange Smart Plan Multi II. Osoby, którym zależy na telefonie powinny również zwrócić uwagę na Nową Formułę Mix z Internetem w Play, gdzie przy zobowiązaniu wynoszącym 30 zł otrzymuje się smartfona, darmowe rozmowy wewnątrz sieci, 100 minut do wszystkich sieci komórkowych, 1 GB Internetu oraz nielimitowane SMS-y do wszystkich.

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close