Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Smart Plan Multi II Max

Archiwalna oferta abonamentowa, która nie jest już oferowana przez Orange nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami abonamentów Orange.

Piękna pogoda, relaks, ogólna sielanka i… dzwoniący telefon. Tak wygląda jeden z najpopularniejszych spotów reklamowych przedstawiających Smart Plan Multi II Max. Większość czytelników powinna też skojarzyć pojawiające się w nim postacie znane z serialu Rodzinka.pl, które stały się niemal nieodłącznym elementem reklam Orange.

Charakterystyka Smart Plan Multi II Max

Najważniejszymi cechami niniejszej oferty są nielimitowane darmowe rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci, spore pakiety internetowe w ramach zobowiązania oraz możliwość zakupu telefonu w promocyjnej cenie co 12 miesięcy. Klient ma do wyboru tylko dwie taryfy (za 134.99 lub 154.99 zł miesięcznie), które różnią się od siebie jedynie wielkością dodatkowego pakietu danych oraz cenami dostępnych wraz ze zobowiązaniem telefonów. W obu wariantach klient otrzymuje 2 GB Internetu, 400 darmowych minut do wykorzystania na terenie Unii Europejskiej oraz kilka usług Orange (np. Nawigacja).

orange (1) - Copy

Bardzo interesującą i mocno promowaną zaletą niniejszej oferty jest możliwość kupna telefonu w obniżonej cenie już 12 miesięcy po podpisaniu umowy. W zamian jednak użytkownik musi zgodzić się na przedłużenie zobowiązania o rok. Z jednej strony jest to całkiem atrakcyjny warunek, jeśli komuś odpowiada niniejsza oferta. Z drugiej jednak, wydłuża to zobowiązanie do dwóch lat, przez co trudno przewidzieć, jak zmieni się rynek. W efekcie, jeśli np. rok od przedłużenia umowy pojawi się korzystniejszy abonament, to klient i tak będzie musiał odczekać dodatkowe 12 miesięcy, by móc zrezygnować ze Smart Plan Multi II Max.

Cennik Smart Plan Multi II Max

W tej kwestii niniejsza oferta pozytywnie zaskakuje, gdyż darmowe rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci powodują, że klient nie musi przejmować się dodatkowymi opłatami. Dzięki temu oferta jest bardzo przejrzysta. Nie ma też haczyków dotyczących połączeń z numerami stacjonarnymi lub MMS-ów – wszystko jest bezpłatne.

sunset

Interesującym bonusem jest pakiet 400 darmowych minut na połączenia przychodzące i wychodzące na terenie Unii Europejskiej. Minuty są odnawialne co miesiąc, dzięki czemu oferta wychodzi znacznie korzystniej niż np. Formuła Europa Unlimited w Play gdzie co prawda minut w roamingu jest aż 1000, ale przyznane są jednorazowo na cały okres trwania umowy.

Internet i pakiety w Smart Plan Multi II Max

Słowo multi w nazwie kojarzyć się może z multimediami lub uniwersalnością. Oba skojarzenia są prawidłowe, gdyż niniejsza oferta świetnie sprawdza się zarówno w zastosowaniach internetowych, jak i telefonowaniu. W ramach zobowiązania użytkownik otrzymuje pakiet 2 GB. Po jego zużyciu automatycznie aktywuje się dodatkowa paczka danych za 10 zł. W przypadku tańszego abonamentu jest to 5 GB, a droższego – 8 GB. W tej cenie oba warianty są bardzo opłacalne. Niestety, pakiety włączają się bez ingerencji użytkownika, co naraża go na niechciane koszty. Co gorsza, opłata pobierana jest niezależnie od ilości zużytych danych z dodatkowego pakietu, natomiast te niewykorzystane nie przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe. Niemniej, obie taryfy umożliwiają komfortowe korzystanie z Internetu zarówno w smartfonie, jak i komputerze podłączonym do Sieci przez telefon. Oznacza to możliwość oglądania filmów na YouTube, pobierania aplikacji, słuchania muzyki itp. bez obaw o stan pakietu danych.

orange-gb - Copy

Jeśli jednak użytkownik wykorzysta cały dostępny transfer, to po przekroczeniu 7 lub 10 GB dalsza transmisja jest bezpłatna. Niestety, odbywa się to kosztem spowolnienia do zaledwie 16 kb/s. Taka prędkość umożliwia w miarę komfortowe korzystanie z internetowych komunikatorów tekstowych, ale strony, zdjęcia, filmy itp. wczytują się wtedy bardzo ślamazarnie. Standardową szybkość transmisji można przywrócić aktywując niezbyt korzystny pakiet 300 MB za 6 zł. Paczka automatycznie reaktywuje się w kolejnych okresach rozliczeniowych, więc trzeba pamiętać o jej ewentualnym wyłączeniu (np. przez kontakt z biurem obsługi klienta).

Ukryte koszty w Smart Plan Multi II Max

Po aktywacji numeru, Orange automatycznie włącza kilka dodatkowych usług, z których część jest płatna. Jedną z nich jest Halo Granie, umożliwiająca zmianę sygnału oczekiwania na połączenie. Jednak po pierwszych 30 dniach kosztuje ona 2 zł miesięcznie. Druga to Ochrona Wyświetlacza. W jednym roku usługa gwarantuje maksymalnie dwie bezpłatne naprawy rozbitego wyświetlacza w telefonie (przydatne w przypadku użytkowników smartfonów). Niestety, koszt reperacji nie może przekroczyć 600 zł, bo inaczej nie zostanie pokryty. To spory minus, gdyż naprawa ekranu niektórych modeli np. Samsunga może być droższa od podanej kwoty nawet o kilkaset złotych. Miesięczny koszt Ochrony Wyświetlacza to 2.99 zł i jest on naliczany od drugiego miesiąca jej aktywności. Po wyłączeniu usługi jej ponowne włączenie nie jest możliwe.

61c1b752d51138d6a014f86a5c5fdcee

Podsumowanie

Jak przystało na najdroższy abonament dla klientów indywidualnych Orange, Smart Multi II Max prezentuje się imponująco. Nielimitowane darmowe rozmowy i SMS-y / MMS-y do wszystkich sieci oraz olbrzymie dodatkowe limity transferu za zaledwie 10 zł wydają się bardzo atrakcyjne. Ciekawym dodatkiem jest też możliwość kupna nowego telefonu już po roku zobowiązania. Niestety, to wszystko okupione jest bardzo wysokimi opłatami miesięcznymi (dotyczy to obu taryf). Biorąc to pod uwagę, okazuje się, że propozycja Orange ustępuje np. Formule Europa Unlimited w Play, w której za 111.97 zł (z aktywną usługą podwojenia pakietu) użytkownik otrzymuje 6 GB danych. Ciekawą alternatywą jest też Formuła Rodzina 4.0+, w której za 146.97 zł miesięcznie klient ma do dyspozycji aż 25 GB Internetu! W zamian jednak musi się on pogodzić z brakiem darmowych minut na terenie Unii Europejskiej oraz płatnymi rozmowami z krajowymi numerami stacjonarnymi.

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki
poradnikowi przenoszenia numeru!

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close