Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Taryfa HOT

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez T-Mobile nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę w sieci T-Mobile.

Starsza oferta na kartę operatora sieci T-Mobille. Aktualną, najnowszą taryfą jest T-Mobile Jump na kartę oraz Frii na kartę. Startery „Hot”mogą się jeszcze pojawiać w punkach sprzedaży jednak w oficjalnej dystrybucji znajdują się przede wszystkim najnowsze oferty na kartę.

Nazwa sugeruje, że to naprawdę gorąca oferta, jednak powstała ona jeszcze za czasów świetności Ery. Wówczas operator chwalił się w reklamach, że stawka 0.29 zł za minutę do wszystkich (z wyłączeniem Play) to coś wyjątkowego. Dziś jednak cena ta raczej na nikim nie zrobi wrażenia. Czy mimo to Hot ma coś atrakcyjnego do zaoferowania współczesnym klientom?

Charakterystyka Taryfy HOT

Atutem taryfy jest możliwość aktywacji wielu różnych pakietów i usług, które przeważnie można ze sobą łączyć. Na koncie jednego numeru da się włączyć rok ważności połączeń wychodzących, dzięki czemu ze zgromadzonych na koncie środków można korzystać bardzo długo. Do tego dochodzi przydatna usługa bonus, dająca za każde dwie minuty odebranego połączenia z innej sieci, jedną bezterminową minutę do T-Mobile i Heyah (tzw. jednostka T-Mobile). W zależności od potrzeb można aktywować pakiety minut terminowych, bezterminowych, roamingowych lub internetowych. Dostępne są także pakiety „Godzina za grosze dla rozmownych klientów”, paczki SMS-ów dla miłośników pisania, a także wybrane numery za grosze dla par, rodzin lub przyjaciół. Wszystkie pakiety dostępne dla ofert na kartę T-Mobile można sprawdzić, klikając na ikonkę ″Pakiety obniżające koszty″ u góry ekranu. Warto tu podkreślić, że z obecnych rozwiązań na kartę, pod względem ilości pakietów najlepiej wygląda Orange Yes.

Cennik Taryfy HOT

Od początku swego istnienia taryfa Hot była jedną z popularniejszych wśród użytkowników T-Mobile. Mogło to wynikać z wielu reklam, jednak taryfa sama w sobie nie jest zbyt interesująca z dzisiejszego punktu widzenia. Koszt za minutę połączenia to 0.30 zł (od czasu reklamy została podniesiona), za wysłanego SMS-a 0.18 zł, a za 1 MB zapłacić trzeba 1.46 zł. To standardowy cennik, który nawet kilka lat temu niczym nie wyróżniał się na tle konkurencji, a dziś trudno znaleźć w nim coś atrakcyjnego.

hot

 

Co gorsza, dzwoniąc do Play uiszczać trzeba wręcz horrendalnie wysoką opłatę za minutę połączenia – 0.80 zł! Dobrze jednak, że stawka ta dotyczy jedynie tych klientów, którzy wykonali pierwszy telefon przed 18.03.2013.

Pakiety Taryfy HOT

Pomimo dostępności wielu różnych pakietów, niestety brak jest takich, w których można mieć nielimitowane połączenia lub SMS-y zarówno we własnej sieci, jak i do wszystkich operatorów, które obecnie stają się standardem w coraz większej ilości rozwiązań na karte (np. Plush). W przypadku braku aktywacji usługi, pobierane opłaty są zgodne z cennikiem. Nie są one jednak zbyt niskie. Pakiety internetowe również pozostawiają wiele do życzenia – największym pakietetem jest 1 GB (za 15 zł). W porównaniu do nowszych taryfach T-Mobile np. Frii na kartę, które mają pakiety do 6 GB, jest to stosunkowo mało i drogo.

Podsumowanie

Taryfa, którą Era przygotowała kilka lat temu niestety nie jest już taka „gorąca”, jak kiedyś. Hot nie została przygotowana z myślą o osobach dzwoniących do innych sieci (brak pakietów) lub intensywnie korzystających z Internetu mobilnego (stosunkowo drogie paczki). Nie jest też atrakcyjna dla tych, którzy nie lubią aktywować pakietów i pamiętać o ich statusie oraz ważności. Jednak jest to prawie konieczne, gdyż bez dodatkowych pakietów Hot charakteryzuje się stosunkowo wysokimi stawkami za minutę połączenia i transmisję danych.

hot-sun-clip-art-sun-wearing-sunglasses-hot-sun-clipart-700_700

Trzeba też pamiętać o licznych haczykach w przypadku pakietów (np. po wykorzystaniu pakietu internetowego automatycznie aktywuje się kolejny 50 MB za 5 zł!). Z drugiej strony, jako jedna z nielicznych, ta oferta daje możliwość aktywacji konta ważnego rok razem z innymi pakietami i promocjami, co znacznie Ułatwia dostosowanie jej do własnych potrzeb. Należy jednak pamiętać, że podobne możliwości dawały też starsze oferty innych operatorów jak np. Play na kartę Rok Ważności Konta lub Więcej przez rok w Plusie, które charakteryzowały się do tego znacznie korzystniejszymi cenami i nowocześniejszymi pakietami. Wśród obecnych ofert warto spojrzeć na Virgin Mobile #BezLimitu), w której za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu, a do tego każde doładowanie zapewnia konto ważne przez 365 dni oraz Mobile Vikings, który zapewania duże paczki danych (do 4 GB).

Spodobała Ci się jednak ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki poradnikowi przenoszenia numeru!

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close