Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza White Mobile 17 gr

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana nowym klientom przez White Mobile, który zmienił nazwę na Lajt Mobile. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę sieci Lajt Mobile.

White Mobile to mało znana w Polsce firma, której nazwa kojarzy się bardziej z pastą do zębów niż operatorem sieci telekomórkowej. Mimo to, jest to sieć, którą warto bliżej poznać i może okazać się być konkurencją dla wielu innych operatorów.

Charakterystyka White Mobile taryfa 17 gr

White Mobile korzysta z infrastruktury sieci Plus, co niesie ze sobą dwie bardzo istotne korzyści. Po pierwsze Plus to operator znany z bardzo dobrego zasięgu, a zatem decydując się na tę ofertę nie powinien wystąpić problem z jego brakiem. Po drugie konto doładować można każdym zasileniem Plusa (np. Plush, 36.6 itp.) w dowolnej formie – zdrapki w supermarkecie, kod zasilenia z kasy, terminala płatniczego lub bankomatu.
Takie rozwiązanie sprawia, że mimo iż White Mobile jest w dużej mierze operatorem wirtualnym (nie ma własnego salonu sprzedaży) obsługa taryfy na kartę jest znacznie wygodniejsza niż działające na podobnej zasadzie Mobile Vikings oraz Virgin Mobile (obydwaj korzystają z infrastruktury sieci Play).

kwadratowe-wisnie1_big

Taryfa na kartę charakteryzuje się bardzo długim okresem ważności konta, który zależny jest od wartości doładowania:

– 5 zł – 9 zł – zapewnia 180 dni ważności połączeń wychodzących i 365 dni połączeń przychodzących

– 10 zł i więcej – zapewnia 365 dni zarówno połączeń przychodzących jak i wychodzących

Warto tu zauważyć, że wielu innych operatorów oferuje rok ważności konta jako dodatkową płatną usługę (np. Play na kartę). Co więcej, w przeciwieństwie do np. Orange Yes, aktywowanie dodatkowej usługi nie wpływa na ważność konta, dzięki czemu omawianej taryfie bardzo blisko jest do Mobile Vikings, w którym każde doładowanie zapewnia 365 dni ważności połączeń wychodzących i przychodzących.

Niestety, w ramach taryfy nie ma żadnych aktywowanych od razu nielimitowanych pakietów ani nawet zniżek wewnątrz sieci. Dlatego też pod tym względem znacznie lepiej wypada np. Play na kartę Lubię to!, który zapewnia darmowe połączenia wewnątrz sieci lub Plush na kartę, który oferuje nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci.

Cennik White Mobile taryfa 17 gr

Brak aktywowanych od razu nielimitowanych usług rekompensuje bardzo atrakcyjny cennik. Niezwykle korzystnie wypada tu przede wszystkim stawka za połączenia do wszystkich sieci, która wynosi raptem 0.17 zł za minutę, czyli znacznie mniej niż np. w przypadku Orange Smart na kartę (0,29 zł). Całkiem dobrze wygląda również stawka za SMS-a, która wynosi 0.12 zł. Jest to znacznie mniej niż np. Orange Yes (0.20 zł), ale trochę więcej niż w Play na kartę (0.09 zł). Standardowy jest natomiast koszt za MMS-a i tak jak dla większości operatorów wynosi 0.40 zł.

doladowanie_XS_WISIENKA

Internet w White Mobie taryfa 17 gr

Nie jest to oferta skierowana stricte na korzystanie z Internetu. Brakuje tu paczek transmisji danych w ramach doładowania. Internet kosztuje tu 0.01 zł za każde 0.50 kB, stawka wydaje się w miarę korzystna. Jednak kiedy podliczyć koszty, to klient zapłaci tu 0.20 zł za 1 MB i aż ok. 204 zł za 1 GB! Dlatego też osoby korzystające ze smartfonów, aby nie narazić się na niechciane koszty powinny wykupić jeden z dwóch dostępnych pakietów:

– Pakiet NetGT 100MB – cena 2,99 zł, ważność 31 dni, – aktywacja pakietu kodem USSD z telefonu – *121*11*04#

– Pakiet NetGT 500MB – cena 6,99 zł, ważność 31 dni, – aktywacja pakietu kodem USSD z telefonu – *121*11*05#

Ceny paczek danych są całkiem atrakcyjne, jednak możliwość uzyskania maksymalnie 500 MB nie wypada już tak dobrze, szczególnie gdy porównać to do aż 6 GB jakie można dodatkowo wykupić w Heyah Smart na kartę.

Pakiety w White Mobile taryfa 17 gr

Omawiana taryfa oferuje kilka możliwości obniżenia comiesięcznych kosztów. Można tu wykupić takie pakiety jak:

– Pakiet 100 kontaktów – cena 9,99 zł, ważność 10 dni, w pakiecie po 0.01 zł za 100 SMSów lub 100 min. rozmów do wszystkich sieci zamiennie, – aktywacja pakietu kodem USSD z telefonu – *121*11*01#

– Pakiet Full kontakt – cena 9,99 zł, ważność 10 dni, w pakiecie po 0.04 zł za 1000 SMSów lub 1000 min. rozmów do wszystkich sieci zamiennie – aktywacja pakietu kodem USSD z telefonu – *121*11*02#

– Pakiet SMS full kontakt – cena pakietu 5 zł, ważność 31 dni – nieograniczona liczba SMSów do wszystkich sieci po 0.03 zł – aktywacja pakietu kodem USSD z telefonu – *136*11*03#

– Friends & Family – do 5 osób w sieci WHITE po 0.09 zł/min i SMS-y po 0.05 zł. Aktywacja 6,10 zł kodem USSD z telefonu – *103*11*48nr_tel#

Chociaż usługi wyglądają korzystnie, to jednak jedynie obniżają stawkę za minutę połączenia lub wysłanie SMS-a. Nie ma tu żadnych paczek darmowych minut lub wiadomości tekstowych, nie mówiąc już o nielimitowanych usługach. Oznacza to, że White Mobile taryfa 17 gr wypada mało korzystnie chociażby w porównaniu do Orange Yes, który oferuje nielimitowane połączenia i SMS-y jako usługi dodatkowe, lub Nju na kartę, w którym dostępne są limity, po których przekroczeniu dalsze rozmowy lub SMS-y są darmowe.

 

Drzewo komórkowe w White Mobile taryfa 17 gr

Ponieważ sieć White Mobie nadal jest dość mało rozwinięta, to operator proponuje każdemu klientowi pewną formę współpracy, w ramach której użytkownik może nie tylko realnie wpłynąć na rozwój White Mobile, ale przede wszystkim może dodatkowo zarobić. Możliwe jest to dzięki usłudze „Drzewo komórkowe”

White-Mobile-oferta-bez-limitu

Pierwszym i najważniejszym elementem drzewa komórkowego – jego pniem jest klient, dlatego podstawą jest zakup startera i rejestracja na stronie www.whitemobile.pl, dzięki czemu nie tylko użytkownik ma podgląd do usług na koncie, ale także do bilingu, stanu konta oraz innych przydatnych funkcji. Najważniejsze jednak, że dzięki rejestracji można zacząć budowę własnego drzewa komórkowego. W tym celu należy zamówić starter na stronie operatora, a ten zostanie automatycznie przypisany do drzewa komórkowego. W tym przypadku jeżeli użytkownik, któremu został przekazany starter zacznie używać i doładowywać telefon w sieci White Mobile, procent jego doładowań zasili główne konto. Możliwie do uzyskania koszty dzielą się na trzy poziomy:

– 1 poziom – bezpośredni znajomi, dzięki ich doładowaniom klient otrzyma od 8 do 10 % wartości doładowania

– 2 poziom – znajomi znajomych, dzięki ich doładowaniom otrzyma się 4 % wartości ich doładowań

– 3 poziom – znajomi znajomych znajomych, dzięki ich doładowaniom otrzyma się 2 % ich doładowań

Najważniejsze, aby pamiętać, że każdy znajomy, który otrzyma starter musi zarejestrować się na stronie operatora i tam podać numer telefonu przypisany do głównego konta. Dzięki temu taki znajomy automatycznie zostanie przypisany do drzewa, a jego doładowania telefonu przyniosą realne korzyści.

Trzeba przyznać, że to bardzo innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że niewielkim wysiłkiem można uzyskać dodatkowe dochody, które można np. przeznaczyć na obsługę konta.

Konto nr 2 w White Mobile taryfa 17 gr

Podobnie do „drzewa komórkowego” działa również konto nr 2. Oprócz głównego konta służącego do wykonywania połączeń itd. każdy klient otrzymuje również dodatkowe konto, które służy do zbierania punktów wymiennych na nagrody. Punkty zbierają się na koncie przy każdym własnym doładowaniu oraz przy każdym doładowaniu osób przypisanych do drzewa, a ich ilość zależna jest od poziomu:

– Doładowanie własne – 3 – 4,5% doładowania, w zależności od kanału zasileń (3% od doładowań dokonanych za pomocą kodów sieci Plus, 4,5% od doładowań przez stronę www.whitemobile.pl

– 1 poziom (Bezpośredni Znajomi) – 2% od doładowań

– 2 poziom (Znajomi Twoich Bezpośrednich Znajomych) – 1% od doładowań

– 3 poziom (Znajomi Znajomych Twoich Bezpośrednich Znajomych) – 0,5% od doładowań

Zebrane punkty można wymieniać na nagrody, dostępne w Sklepie internetowym na stronie www.whitemobile.pl. Każda z nagród ma cenę wyrażoną w złotówkach, zamiennych w stosunku 1:1 do punktów, tj 1pkt = 1 zł. W przypadku niewystarczającej ilości punktów można zakupić daną nagrodę częściowo z posiadanych punktów a częściowo ze środków własnych, za pośrednictwem systemu płatności online.

Warto zauważyć, że punkty za doładowanie wyglądają korzystniej niż bonusowe paczki transmisji danych, czy pakiety złotówek dostępne w innych ofertach (np. Orange Smart na kartę lub Minutofon). W takim przypadku np. pakiet złotówek, można wykorzystać jedynie na obsługę konta (np. połączenia). Natomiast dzięki punktom, można np. uzbierać na nowy telefon.

Podsumowanie

Oferta „białego” operatora to niewątpliwie jedna z ciekawszych propozycji na rynku. Mechanika działania, która zapewnia punkty za każde doładowanie, które można wymienić na nagrody oraz możliwość zarobienia na korzystaniu z usługi poprzez „drzewo komórkowe” mogą przyciągnąć, wszystkich tych klientów, którzy od taryfy na kartę wymagają czegoś więcej niż tylko podstawowe usługi telefoniczne. Do tego atrakcyjnie wyglądający cennik sprawia, że i sama oferta nie wygląda najgorzej.

Niestety, brak darmowych usług w ramach taryfy może sprawić, że lepszym wyborem będzie np. Formuła Play na kartę, która zapewnia nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci. Natomiast brak zniżek wewnątrz sieci oraz brak atrakcyjnych pakietów dodatkowych sprawiają, ze lepiej wypada np. Orange Yes. Osoby, którym zależy na stałym miesięcznym koście powinny rozważyć wybór Virgin Mobile #BezLimitu, w którym za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz aż 2 GB Internetu.

Największym problemem White Mobile nie jest jednak konkurencja, a słaba reklama, ponieważ „biały” operator nadal kojarzy się bardziej z pastą do zębów niż nazwą sieci telekomórkowej.

Back to top button