Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza White Mobile No limit

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana nowym klientom przez White Mobile, który zmienił nazwę na Lajt Mobile. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę sieci Lajt Mobile.

Usługi telefonii komórkowej White Mobile prowadzone są przez polską firmę telekomunikacyjną Telestrada S.A. z wykorzystaniem nadajników infrastrukturalnych sieci Plus. Niestety, mimo iż „biały” operator dostępny jest na polskim rynku już od kilku lat, to nadal jest bardzo mało znany, a szkoda bo ma naprawdę atrakcyjnie wyglądającą ofertę.

Charakterystyka White Mobile No Limit

Mechanizm działania abonamentu White Mobile No Limit różni się od przyjętego standardu jaki można znaleźć w ofertach innych operatorów (np. Plus, Play, Orange, T-Mobile). Nie ma tu jednej comiesięcznej ceny za zobowiązanie jak np. w Red Bull Mobile Energy – 9 zł w ofercie bez telefonu. Zamiast tego albo nie ma miesięcznego stałego zobowiązania i usługi naliczane są zgodnie z cennikiem lub można wybrać podstawę abonamentu. Tutaj wybór jest tylko jeden: nielimitowane połączenia do krajowych sieci komórkowych za 18 zł. Trzeba przyznać, ze jest to bardzo atrakcyjna cena, dla porównania w taryfach sLTE w Plusie nielimitowane rozmowy otrzyma się dopiero w ofercie za 29.99 zł miesięcznie.

White-Mobile-oferta-bez-limitu

Do podstawy abonamentu lub do „pustego” zobowiązania dobrać można dodatkowe usługi:

– Bez limitu na połączenia do sieci stacjonarnych – 10 zł

– SMSy/MMSy bez limitu – 9 zł

– Pakiet Internetu 1 GB – 5 zł

– Pakiet Internetu bez limitu – 15 zł

Warto zauważyć, że łączny maksymalny miesięczny koszt zobowiązania może wynieść 42 zł, czyli mniej niż analogiczne usługi u konkurencyjnych operatorów: Nowy Jump w T-Mobile, sLTE w Plusie, Super Smart Plan w Orange czy też Formuła Smartfon Unlimited w Play. Dodatkowo pakietami można zarządzać, aktywując je lub dezaktywując w dowolnym momencie, co sprawia, że cała oferta sprawia wrażenie niezwykle elastycznej.

Do abonamentu można także dobrać smartfona. Niestety, wybór telefonów jest mocno ograniczony. Cieszy jednak, że operator udostępnił aż 3 możliwości opłaty za urządzenie. W zależności od wybranego telefonu w przypadku umowy na 12 miesięcy ceny wahają się od 25 do 49.90 zł miesięcznie zaś przy umowie na 24 miesiące raty wyniosą od 12.50 do 24.95 zł miesięcznie. Można także wnieść jednorazową opłatę za urządzenie.

Ucieszeni będą także studenci bo dla nich operator przygotował umowę na czas nieokreślony. Niestety, osoby nie posiadające aktualnej legitymacji studenckiej będą musiały obejść się smakiem ponieważ dla nich dostępne są umowy na 12 lub 24 miesiące i pod tym względem lepszym rozwiązaniem może okazać się być np. Red Bull Mobile Energy.

kwadratowe-wisnie1_big

Cennik White Mobile No Limit

Poza abonamentem za minutę połączenia klient zapłaci 0.18 zł. Trzeba przyznać, że jest to bardzo atrakcyjna cena i wygląda znacznie lepiej niż np. 0.29 zł w taryfach sLTE w Plusie. Koszt SMS-a wynosi 0.09 zł, czyli tyle samo ile w ofercie Play na kartę. Dość dobrze wypada również stawka za MMS-a, która wynosi 0.33 zł.

Internet w White Mobile No Limit

Do wyboru dostępne są dwa pakiety internetowe. Pierwszy to 1 GB za 5 zł, jest to bardzo atrakcyjna cenna zważywszy na to, że u innych operatorów koszt 1 GB wynosi minimum 9 zł (np. Play). Drugi pakiet na pierwszy rzut oka wygląda jeszcze lepiej: Internet bez limitu za 15 zł. Niestety, gdy przyjrzeć się bliżej to okazuje się, że Internet nie jest tak naprawdę nielimitowany, ale wynosi 4 GB, po których włącza się tzw. lejek, który sprawia, że Internet jest darmowy, ale jego prędkość spada do zaledwie 32 kbit/s. Taka prędkość umożliwi zaledwie w miarę przyzwoitą obsługę komunikatorów, a każda strona będzie się wczytywać koszmarnie wolno. Mimo iż nazwanie pakietu „bez limitu” należy traktować jako wprowadzanie w błąd, to jednak 4 GB za 15 zł to niezwykle atrakcyjna stawka. Dla porównania w Nowym Jump w T-Mobile w podobnej cenie (12.10 zł) otrzyma się zaledwie dodatkowe 100 MB.

doladowanie_XS_WISIENKA

W przypadku, gdy klient nie zdecyduje się na wybór żadnego pakietu poniesie standardowy koszt za korzystanie z wirtualnej sieci, czyli 0.01 zł za każde 0.50 kB, stawka wydaje się w miarę korzystna. Jednak kiedy podliczyć koszty, to klient zapłaci tu 0.20 zł za 1 MB i aż ok. 204 zł za 1 GB! Dlatego też osoby korzystające ze smartfonów, aby nie narazić się na niechciane koszty powinny wykupić jeden z dwóch dostępnych pakietów:

Ukryte koszty

Poza wspomnianym już Pakietem Internetu bez limitu, który należy traktować jako wprowadzanie w błąd jedynym ukrytym kosztem jest e- faktura. Sama elektroniczna faktura jest darmowa jednak wybierając tradycyjny, papierowy rachunek należy liczyć się z kosztem 5 zł miesięcznie.

Podsumowanie

White Mobile No Limit to niewątpliwie bardzo ciekawa oferta, która może zaciekawić niejedną osobę. Nielimitowane usługi, atrakcyjny cennik i korzystne pakiety internetowe oraz maksymalny sumaryczny koszt, który wynosi zaledwie 42 zł sprawiają, że jest to jeden z najkorzystniejszych abonamentów na rynku.

logo_white_mobile

Niestety, dotyczy to tylko osób szukających umowy bez telefonu, ponieważ możliwy wybór urządzeń jest wręcz komicznie mały. W takim przypadku znacznie lepiej wypada np. Smart Plan Multi w Orange lub taryfy sLTE w Plusie. Również osoby nie posiadające aktualnej legitymacji studenckiej, a oczekujące umowy na czas nieoznaczony nie mają tu czego szukać. Dla nich lepszym wyborem będzie Red Bull Mobile Energy lub starter Virgin Mobile #Bez Limitu, w którym za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu.

Mimo wszystko cała oferta wygląda bardzo korzystnie. Szkoda tylko, że największym problemem tego abonamentu nie jest konkurencja, a słabo rozreklamowany operator, co sprawia, że o White Mobile mało kto słyszał.

Back to top button