Analiza Więcej do wszystkich

analiza-plus-wiecej-do-wszystkich

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez Plus nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę w sieci Plus.

Więcej do Wszystkich w Plusie ma zapewniać korzystne ceny połączeń i SMS-ów do wszystkich sieci. Oferta powstała zanim popularność zyskały taryfy bez limitów i pomimo istotnych zmian na rynku usług telekomunikacyjnych, operator nie modyfikował jej nadmiernie. Czy świadczy to o tym, że jest ona w stanie konkurować z nowszymi ofertami konkurencji?

PlusnaKarte_kampaniaMaciekRock-1 Więcej do wszystkich

 

Charakterystyka Plus Więcej do wszystkich

Charakterystyczną cechą oferty są zmienne stawki połączeń oraz SMS-ów, które zależą od kwoty doładowania (usługę należy uprzednio bezpłatnie aktywować dzwoniąc na numer *136*11*10#). Podobny mechanizm stosuje Orange w Nowy Orange Go lub dawniej Plus w MIX20 Oferta Standardowa. Niestety, rozwiązanie to w wielu przypadkach bardziej przeszkadza niż czyni ofertę korzystniejszą. Istotnym problemem jest długość obowiązywania stawek promocyjnych, która wynosi 30 dni. Oznacza to, że zachowanie atrakcyjnych cen wymaga doładowywania konta stosunkowo wysokimi kwotami (od 50 zł wzwyż) przynajmniej raz w miesiącu. Nie jest to więc idealna oferta dla osób, które stosunkowo rzadko zasilają swoje konta lub robią to przy użyciu małych kwot.

Cennik Plus Więcej do wszystkich

Stawki za rozmowy wahają się od 0.09 zł do 0.29 zł (dokładne dane znajduje się w tabelce). Niestety, osiągnięcie najniższej (bardzo atrakcyjnej) stawki wymaga doładowywania konta kwotą 100 zł co najmniej raz w miesiącu. Dla porównania, bezpłatne rozmowy (i SMS-y) do wszystkich sieci są w JUMP! na kartę w zamian za uiszczanie cotygodniowej opłaty w wysokości 10 zł. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku SMS-ów, których cena waha się od 0.01 zł do 0.19 zł. Również tutaj do osiągnięcia najniższej stawki konieczne są doładowania w wysokości 100 zł. Trzeba też wziąć pod uwagę, że przy takiej miesięcznej opłacie można zdecydować się na niemal dowolny abonament bez telefonu (np. Orange Smart Plan Multi II), w którym poza bezpłatnymi SMS-ami oraz połączeniami dostaje się pakiet 2 GB Internetu. Natomiast w przypadku niższych doładowań (np. za 25 zł), stawki nie odróżniają się od konkurencyjnych ofert.

PlusnaKarte_kampaniaMaciekRock-1 Więcej do wszystkich

Internet Plus Więcej do wszystkich

Zmienne ceny nie obowiązują w przypadku transmisji danych. Tutaj 1 MB zawsze kosztuje 2.96 zł, czyli bardzo dużo. Niezbyt dobrze prezentuje się również mały wybór niewielkich pakietów internetowych, których zużycie powoduje rozliczanie według cennika (nie ma tzw. bezpiecznego Internetu). Użytkownik ma do wyboru 300 MB za 7 zł lub 1 GB za 13 zł. Druga paczka powinna wystarczyć do komfortowego przeglądania stron oraz portali społecznościowych. Niestety, najbardziej wymagający użytkownicy mogą czuć pewien niedosyt, gdyż Plus nie stworzył dla tej oferty większych pakietów danych. W takim przypadku polecić można np. Taryfy Frii z dużymi paczkami danych (od 250 MB do 6 GB)

Pakiety Plus Więcej do wszystkich

Pod względem liczby dostępnych usług i pakietów Więcej do Wszystkich nie imponuje, aczkolwiek niektóre z nich są całkiem interesujące. Najciekawsze wydają się Rozmowy lub SMS-y za 0 zł. Po aktywacji (kosztującej 3 zł) klient może wykonywać bezpłatne połączenia lub wysyłać darmowe SMS-y na numery w Plusie, nawet jeśli nie ma środków na koncie. Trzeba jednak pamiętać, że np. w Play na kartę Lubię to! rozmowy oraz SMS-y we własnej sieci są bezpłatne bez konieczności wybierania i aktywowania czegokolwiek.

Niektórych zainteresować też może pakiet bezpłatnych rozmów z maksymalnie pięcioma numerami w Plusie za 10 zł miesięcznie (usługa jest automatycznie odnawiana co 30 dni). Niestety, przypadnie ona do gustu jedynie osobom ze znajomymi korzystającymi z usług „zielonego” operatora.

Podsumowanie

Odpowiedzią na pytanie ze wstępu jest ″nie″. W porównaniu do konkurencji, Więcej do Wszystkich wypada słabo i szkoda, że operator, pomimo upływu wielu miesięcy, nie zmienił tego stanu rzeczy. Ofercie nie można odmówić atrakcyjnych stawek za połączenia i SMS-y, jednak ich utrzymanie wymaga comiesięcznych doładowań w wysokości 100 zł, a za takie pieniądze można zdecydować się na wiele ofert abonamentowych (np. Smart Plan Halo II) lub mix (np. Nowa Formuła Mix z Internetem), z bezpłatnymi nielimitowanymi SMS-ami i atrakcyjnymi paczkami Internetu. Znacznie korzystniej wypada również oferta na kartę w Virgin Mobile #BezLimitu), w której za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu.

PlusnaKarte_kampaniaMaciekRock-1 Więcej do wszystkich

Natomiast w Więcej do wszystkich, po wykorzystaniu całego zasilenia 100 zł, teoretycznie można rozmawiać „jedynie” przez 1100 minut lub wysłać 10000 SMS-ów. Ofercie brakuje też atrakcyjnych pakietów internetowych oraz niskiej stawki za transmisję danych. Po zsumowaniu powyższych wad, trudno polecić niniejszą ofertę tym bardziej, że dla osób z rodziną lub znajomymi w Plusie przewidziano znacznie ciekawszą taryfę Więcej w Plusie, do której migracja kosztuje 3 zł (tak samo jak w przypadku innych taryf oferty ″Więcej″).

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki poradnikowi przenoszenia numeru!

Co nam się podoba

Ciekawy, aczkolwiek niezbyt korzystny mechanizm zmieniania się cen połączeń i SMS-ów
Przy bardzo wysokich doładowaniach miesięcznych – mocno atrakcyjne stawki połączeń i SMS-ów
Bezterminowa usługa umożliwiająca bezpłatne dzwonienie lub SMS-owanie w Plusie
Korzystne dla użytkowników ceny SMS-ów (9 gr) przy jednym comiesięcznym doładowywaniu konta kwotą co najmniej 30 zł
Łatwa i szybka (aczkolwiek płatna) zmiana na inną taryfę z oferty ″Więcej″

Co nam się nie podoba

Utrzymanie korzystnych dla użytkowników cen połączeń i wymaga comiesięcznego doładowywania konta jednorazową kwotą minimum 100 zł
Promocyjne stawki obowiązują jedynie przez 30 dni
Zmienne stawki zaczynają obowiązywać dopiero po aktywacji odpowiedniej usługi
Brak pakietów minut oraz SMS-ów do wszystkich sieci
Wysoka cena transmisji danych (2.96 zł)
Niezbyt atrakcyjne cenowo i stosunkowo niewielkie pakiety internetowe
Konkurencyjnością ustępuje nowszym ofertom prepaid innych operatorów
Brak tzw. Bezpiecznego Internetu, bez którego użytkownik narażony jest na wysokie opłaty za transmisję danych

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top