Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Więcej Internetu i SMS-ów

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez Plus nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę w sieci Plus.

Pakiet internetowy w ramach zobowiązania lub za doładowania staje się standardem na polskim rynku telekomunikacyjnym. Wie o tym również Plus, który przygotował niniejszą ofertę z myślą o użytkownikach smartfonów. Czy jest ona jednak w stanie zaspokoić ich apetyt na mobilne megabajty? A jeśli nie, to może zrobi to pakiet 1000 SMS-ów w zamian za zasilenie?

kamil_drzewucki_nowa_reklama_plusa_jordan_kręci_na_palcu_rock_najnowsza_reklamówka_plus_akademia_be_freestyle

Charakterystyka Plus Więcej Internetu i SMS-ów

Z czterech taryf ″Więcej″ (między którymi migracja każdorazowo kosztuje 3 zł), to właśnie ta ma zapewnić użytkownikom smartfonów komfortowe przeglądanie Internetu. Abonent otrzymuje pakiet 200 MB za zaledwie 1 zł, który można włączyć po doładowaniu kwotą co najmniej 30 zł (przed zasileniem należy aktywować usługę kodem *136*11*03#). Wraz z zasileniem otrzymuje się również (obie usługi mogą być aktywne jednocześnie) całkiem spory pakiet 1000 SMS-ów (przed zasileniem należy aktywować usługę kodem *136*11*02#) do wszystkich sieci, którego ważność zależy od kwoty doładowania (od 10 do 29 zł – 7 dni / od 30 zł – 30 dni). Niestety, podobnie do pozostałych taryf ″Więcej″, również w tym przypadku brakuje atrakcyjnych pakietów rozmów do innych sieci.

Cennik Plus Więcej Internetu i SMS-ó

Cennik usług jest trochę inny niż standardowy dla taryf ″Więcej″. O ile stawka 0.29 zł za minutę połączenia niczym się nie wyróżnia na tle konkurencji, tak wysyłanie SMS-ów jest bardzo tanie, gdyż kosztuje zaledwie 0.09 zł. Oznacza to, że niniejsza oferta jest jedną z najatrakcyjniejszych pod tym względem i ustępuje jedynie taryfom z nielimitowanymi darmowymi wiadomościami do wszystkich sieci (np. Formuła na kartę> w Play).

Internet Plus Więcej Internetu i SMS-ów

Jak na taryfę, która ma w nazwie ″Internet″, Więcej Internetu i SMS-ów prezentuje się niezbyt atrakcyjnie. W oczy rzuca się dosyć wysoka cena za transmisję danych poza pakietem, czyli 0.51 zł za megabajt. Rekompensować ją ma paczka 200 MB za 1 zł, która włącza się po doładowaniu kwotą minimum 30 zł (po wcześniejszej aktywacji odpowiedniej usługi). Niestety, taka ilość danych pozwala jedynie na sporadyczne korzystanie z przeglądarki oraz portali społecznościowych. Co więcej, po wykorzystaniu pakietu użytkownik rozliczany jest zgodnie z cennikiem, co naraża go na wysokie koszty (nie ma tzw. bezpiecznego Internetu). Operator oferuje jednak dodatkowe paczki danych – 300 MB za 7 zł lub 1 GB za 13 zł. Niestety, nie są one zbyt konkurencyjne, jeśli porówna się je do np. pakietów dostępnych dla taryf Frii (np. 1 GB za 10 zł lub 6 GB za 30 zł). W ostatecznym rozrachunku, opisywana oferta może nie usatysfakcjonować osób, które intensywnie korzystają z Internetu mobilnego. Dla nich lepszy może okazać się np. Nowy Plus Internet na kartę (w którym jednak więcej trzeba płacić za wysyłanie SMS-ów).

atl-plus-prepaid-wiecejinternetuismsow-2

Pakiety Plus Więcej Internetu i SMS-ów

Dodatkowe pakiety obniżające koszty komunikacji są wspólne dla większości taryf ″Więcej″. Użytkownik ma więc do czynienia z pakietem ″Wybrany numer w Plusie ″, umożliwiającym wybranie maksymalnie pięciu numerów w Plusie, z którymi połączenia są bezpłatne. Pakiet kosztuje 10 zł i jest ważny 30 dni. Natomiast ″Wybrany numer z dowolnej sieci″ umożliwia wybranie numeru z dowolnej sieci komórkowej, z którym stawka za minutę połączenia spada z 0.29 zł do 0.10 zł. Usługa kosztuje 3 zł i jest ważna 30 dni.

Jedynym pakietem dostępnym na wyłączność niniejszej taryfy jest ″Nielimitowane rozmowy w Plusie″, który za 9 zł daje bezpłatne rozmowy w Plusie przez 30 dni. Niestety, brakuje paczek, które obejmowałyby też połączenia do innych sieci.

Podsumowanie

Więcej Internetu i SMS-ów faktycznie zapewnia tańsze SMS-y za transmisję danych, niż w przypadku pozostałych taryf z tej rodziny. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to dosyć niedzisiejsza oferta, która znacznie ustępuje taryfom konkurencji. Szczególnie daje się we znaki główny pakiet Internetu, który jest bardzo mały i nawet jego niska cena nie jest w stanie tego zrekompensować. Natomiast dodatkowe paczki danych nie należą do najtańszych i też są niezbyt duże. Praktycznym dodatkiem może okazać się za to spory pakiet SMS-ów do wszystkich sieci za doładowanie (już od 10 zł) oraz płatna usługa darmowych rozmów w Plusie za 9 zł.

Niemniej, tę ofertę można polecić głównie osobom, które stosunkowo często (raz w miesiącu) zasilają konto kwotą co najmniej 30 zł. W takim przypadku można w miarę często otrzymywać atrakcyjne bonusy. Jeśli jednak ktoś potrzebuje tanich rozmów z użytkownikami innych sieci lub dużych pakietów internetowych, to lepsze okazać się mogą np. Taryfa Frii lub Play na kartę Lubię to! oraz przypominająca już bardziej abonament oferta Virgin Mobile #BezLimitu), w której za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu.

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki poradnikowi przenoszenia numeru!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button