Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Więcej w Plusie

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez Plus nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę w sieci Plus.

Przez kilka tygodni na telewizyjnym ekranie Maciek Rock reklamował nowe oblicze sieci Plus. Niestety, choć znany prezenter może zawrócić w głowie niejednej kobiecie, to promowana przez niego oferta o zawrót głowy raczej nie przyprawia. Niemniej, jest to prawdopodobnie najciekawsza z taryf ″Więcej″ Plusa. Nawet w dobie nielimitowanych rozmów i SMS-ów do wszystkich, oferta „zielonego” operatora może okazać się atrakcyjna dla osób, które mają rodzinę lub znajomych w tej sieci. Trochę jednak szkoda, że Plus nie stara się jej trochę uatrakcyjnić, gdyż inni operatorzy nieprzerwanie modyfikują i poprawiają swoje oferty na kartę.

39480 - Copy

 

Charakterystyka Plus Więcej w Plusie

Tak jak w przypadku pozostałych taryf ″Więcej″ (między którymi można migrować płacąc każdorazowo 3 zł), główną zasadą działania ″Więcej w Plusie″ są korzyści wynikające z doładowywania konta. W tym przypadku użytkownicy po zasileniu kwotą 50 zł lub wyższą otrzymują bezpłatne, nielimitowane rozmowy i SMS-y w Plusie (usługę trzeba bezpłatnie aktywować przed doładowaniem), które obowiązują przez 30 dni. Poza tym użytkownik ma do dyspozycji kilka pakietów usług oraz Internetu, brakuje za to sposobów na obniżenie kosztów komunikacji z użytkownikami innych sieci.

Cennik Plus Więcej w Plusie

Pod tym względem oferta niczym się nie odróżnia od konkurencji. Za minutę połączenia trzeba zapłacić 0.29 zł. Natomiast wysłanie SMS-a to koszt 0.19 zł. Niestety, pod tym względem znacznie lepiej przedstawiają się oferty konkurencji, takie jak np. Taryfa Miesio w Nju na kartę. Istotny jest też fakt, że darmowa komunikacja w Plusie obowiązuje przez 30 dni od doładowania kwotą minimum 50 zł. Żeby więc utrzymać aktywność usługi konieczne jest zasilanie konta co miesiąc. W takiej sytuacji znacznie korzystniejszy może okazać się abonament Formuła 4.0 Unlimited w Play, w którym za 39.99 zł miesięcznie otrzymuje się bezpłatne nielimitowane rozmowy oraz SMS-y do wszystkich sieci, a do tego pakiet internetowy 1 GB.

Internet i pakiety Plus Więcej w Plusie

Niestety, mobilny Internet nie jest mocną stroną oferty. Transmisja 1 MB jest bardzo droga (2.96 zł) i nie rekompensują tego pakiety internetowe, których zużycie powoduje rozliczanie według cennika (nie tzw. bezpiecznego Internetu). Żeby nie narażać się na wysokie koszty (kilka minut na YouTube może kosztować kilkanaście zł), użytkownik ma dwie paczki do wyboru: 300 MB za 7 zł lub 1 GB za 13 zł. Drugi wariant pozwala na komfortowe korzystanie z przeglądarki internetowej oraz portali społecznościowych, jednak trzeba pamiętać, że np. w Taryfie Frii aktywować można pakiet 1 GB za 10 zł lub 3 GB za 20 zł, co raczej bardziej przypadnie do gustu wymagającym użytkownikom.

Plus-Internet-na-Kartę-LTE-2-GB-tablet - Copy

Jeśli ktoś nie chce doładowywać konta za 50 zł, ale zależy mu na bezpłatnych rozmowach lub SMS-ach w Plusie, to może zdecydować się na dostępne dla tej taryfy usługi. ″Rozmowy za 0 zł w Plusie″ umożliwiają darmowe nielimitowane rozmowy, nawet jeśli nie ma środków na koncie. Aktywacja kosztuje 3 zł i jest jednorazowa. Alternatywą dla niej jest ″SMS-y za 0 zł w Plusie″, dzięki której bezpłatnie można wysyłać SMS-y w tej sieci. Niestety, obie usługi nie mogą być aktywne jednocześnie.

Całkiem ciekawe jest też ″29 gr za rozmowę w Plusie″ za 1.50 zł. Ten bezterminowo działający pakiet sprawia, że każda rozmowa w Plusie, niezależnie od długości kosztuje 0.29 zł. To interesująca propozycja dla użytkowników, którzy wykonują długie połączenia z klientami tego operatora.

Podsumowanie

Więcej w Plusie jest ofertą przeznaczoną dla osób, które często komunikują się z użytkownikami Plusa i głównie (a raczej jedynie) im przypadnie ona do gustu. Darmowe połączenia oraz SMS-y w sieci po doładowaniu wydają się kuszące, tak samo jak dodatkowe, bezterminowe usługi dostępne dla tej taryfy. Jeśli jednak ktoś poszukuje oferty, która zapewni mu tanią łączność również z klientami innych operatorów lub zależy mu na niedrogim Internecie, to raczej Więcej w Plusie go nie usatysfakcjonuje. Brak pakietów minut i SMS-ów do wszystkich sieci, niezbyt atrakcyjne paczki Internetu, a do tego standardowy cennik usług i droga transmisja danych są zniechęcające. W takiej sytuacji lepsze okazać się mogą np. Orange Smart na kartę , Frii Taryfy lub Play na kartę Lubię to! oraz Virgin Mobile #BezLimitu), w której za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu.

Spodobała Ci się jednak ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki
poradnikowi przenoszenia numeru!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button