Android Wear 2.0 z nowym designem i większą niezależnością od smartfona

Google zapowiedział Android Wear 2.0, czyli największą jak do tej pory aktualizację systemu dla urządzeń ubieralnych. Możemy oczekiwać m.in. zmian w interfejsie, usprawnień ręcznego wprowadzania tekstu oraz możliwości uruchamiania samodzielnych, niezależnych od smartfona aplikacji.

Android Wear 2.0 będzie dostępny dopiero jesienią tego roku, ale już teraz poznaliśmy część zmian i nowości, jakich doświadczą użytkownicy smartwatchy z systemem Google. Przede wszystkim pojawi się wsparcie dla samodzielnych aplikacji, które działają na zegarku i nie wymagają smartfona. Aktualnie nie wiadomo, ile będzie ich na start, ale z pewnością liczba ta będzie się powiększała z każdym miesiącem. Kolejnym podkreśleniem większej niezależności od telefonów będzie automatycznie łączenie smartwatcha z siecią W-Fi lub siecią komórkową. Zmiany dotkną również interfejs, który doczeka się ciemniejszej, bardziej przyjaznej użytkownikowi stylistyki opartej na Material Design. Ponadto, modyfikacji ulegnie tarcza zegarka, na której prezentowane będą informacje z dowolnej aplikacji. Aktualizacja wprowadzi też nową klawiaturę QWERTY, usprawnienia pisma odręcznego oraz funkcję Smart Reply, czyli inteligentne odpowiedzi na otrzymane wiadomości. news-android-wear-2.0 Android Wear 2.0 z nowym designem i większą niezależnością od smartfona W Android Wear 2.0 znajdą coś dla siebie również użytkownicy nastawieni na zdrowy tryb życia. Platforma Google Fit ułatwi aplikacjom zbieranie, wykorzystywanie i wzajemną wymianę danych fitness oraz dokładniejsze śledzenie aktualnie wykonywanych czynności.

Źródło: Google, własne

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Autor: Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze

Don't miss out!

Stay groovy and sign up for our newsletter, free gems of information, and only 2 calories.

Top