Input Design Lab – za kulisami tajemniczego laboratorium testowego Apple

Input Design Lab - za kulisami tajemniczego laboratorium testowego Apple

Design jest czymś, co Apple stawia na równi ze specyfikacjami i innowacyjnymi funkcjami – każdy produkt firmy musi nie tylko świetnie radzić sobie w codziennym użytku, ale też atrakcyjnie wyglądać czy nawet odpowiednio brzmieć. Jak więc udaje się realizować tę ideę? Sprawdził to jeden z redaktorów Backchannel, zaproszony do laboratorium Apple.

Input Design Lab jest miejscem, w którym firma z Cupertino testuje nowe klawiatury, gładziki i myszki – słowem, akcesoria do Maców. Do tej pory żaden z dziennikarzy czy fotografów nie miał wstępu do budynku, jednak Apple otworzyło drzwi dla ekipy z serwisu Backchannel, którego redaktor – Steven Levy – przyjrzał się pracy osób zaangażowanych w zapewnienie jak najlepszej jakości produktów. Laboratorium podzielone jest na wiele sekcji – jedną z nich jest sala testowa, w której pracownicy Apple zasiadają przed klawiaturami, podłączeni do różnych sensorów, mierzących w jaki sposób pisanie oddziaływuje na ich ciało. W trakcie korzystania z akcesorium monitorowane są m.in. zmęczenie mięśni, pamięć mięśniowa, akustyka oraz dokładność pisania. Wszystko to ma na celu zapewnienie, aby użytkownicy mogli jak najszybciej przystosować się do klawiatury. news-input_design_lab-apple-2 Input Design Lab - za kulisami tajemniczego laboratorium testowego AppleW innym, oddzielnym pomieszczeniu stacjonują roboty, których zadaniem jest powtarzalne naciskanie na klawisze (do 5 milionów razy) czy przesuwanie myszki po określonej powierzchni – szkle, metalu, drewnie, a nawet betonie. Celem jest zbadanie wytrzymałości i sprawności na różnych, wspomnianych wyżej obszarach roboczych. Wyniki są następnie analizowane przez specjalistyczne oprogramowanie. Oprócz sprawdzania jakości własnoręcznie wytworzonych akcesoriów, Apple bada również, czy wersje dostarczone na zlecenie przez partnerów są w odpowiednim stanie.

W pokoju akustycznym Apple testuje z kolei dźwięki, jakie wydają ich produkty. W środku znajduje się ogromna komora bezechowa (dźwiękoszczelna), stworzona do identyfikowania lokalizacji dźwięku w której sprawdzana była m.in. nowa klawiatura Magic Keyboard. Podobnie było w przypadku Magic Trackpad 2 – wszystko musiało mieć idealny, zgodny z zaleceniami odgłos. news-input_design_lab-apple-2 Input Design Lab - za kulisami tajemniczego laboratorium testowego Apple news-input_design_lab-apple-2 Input Design Lab - za kulisami tajemniczego laboratorium testowego Apple

Źródło: Backchannel

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
45.45%
5 głosy
9.09%
1 głosy
27.27%
3 głosy
18.19%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top