Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Artykuly

Microsoft kończy wsparcie dla systemu Windows 7

Windows XP Windows 7 Windows 10

Ponad 10 lat temu swoją premierę miał system Windows 7. Dostępny był w 7 edycjach, 32-bitowej i 64-bitowej wersji. Zastąpił słaby system Vista. Dziś, 14 stycznia 2020 r. Microsoft kończy wsparcie dla systemu Windows 7. Co w praktyce to oznacza? Oznacza to koniec: pomocy technicznej, aktualizacji oprogramowania, aktualizacji zabezpieczeń i poprawek. Nie oznacza to, że komputer przestanie działać, jedynie brak aktualizacji sprawi, że system z czasem będzie mniej bezpieczny.

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się migracja do Windowsa 10. Migracja do nowego systemu może wiązać się z koniecznością wymiany komputera na nowy. Według badań z 2019 r. ok. 28 % komputerów PC w Polsce ma zainstalowany system Windows 7. W ciągu 10 lat, Windows 7 stał się bardzo popularnym systemem. Mimo wydania dwóch wersji Windowsa 8 i 8.1 dopiero Windows 10 zdołał zdobyć użytkowników. Według badań, Windows 10 zainstalowany jest na ok. 60 % komputerach w Polsce. Cały czas będzie zdobywał nowych użytkowników. Nie tylko ze względu na sprzedaż nowych komputerów, ale również na możliwość migracji (choć, nieoficjalnie) do tej właśnie wersji z Windowsa 7, 8, 8.1.

Dzięki aplikacji Media Creation Tool można to zrobić i tutaj jest pewien kruczek, prawdopodobnie tylko do jutra czyli 15 stycznia 2020 r. czy tylko do tego dnia? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to sprawdzić.

Popularny antywirus Avast deklaruje pełne wsparcie swojego oprogramowania przez kolejne dwa lata. Wsparcie dotyczy wersji bezpłatnej i premium. W przypadku zmiany systemu, bezproblemowo można przenieść licencję oprogramowania na nowy.

Bezsprzecznie Windows jest najbardziej popularnym system operacyjnym dla komputerów PC. Obok systemu operacyjnego najbardziej znanym pakietem biurowym jest Microsoft Office. Z kolei najbardziej znanym symulatorem lotu jest Microsoft Flight Simulator.

blank
Microsoft Flight Simulator

Source
Popularność wersji systemów Windows w PolsceMedia Creation Tool Microsoft Flight Simulator Avast continues support for Microsoft’s Windows 7
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button