Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
ArtykulyWiadomości

Polacy vs Technologia okiem TeleGuru: Wszystko i jeszcze trochę

Lubicie scyzoryki? Kto ich nie lubi. Fajnie jest mieć pod ręką nóż, pilnik, dziwny szpikulec, nożyczki i korkociąg w jednym. Bez zamknięcia tego wszystkiego w scyzoryku niemożliwym byłoby trzymać oddzielnie w kieszeni wszystkie te rzeczy. Wyobraźcie sobie to samo, tyle że ze smartfonami. Że zamiast jednego urządzenia musicie nosić ze sobą to wszystko: aparat fotograficzny, telefon, budzik, dyktafon, odtwarzacz MP3, kalkulator…

Byłoby ciężko. Zapakowanie tak pokaźnej liczby urządzeń do kieszeni stanowiłoby spore wyzwanie dla tych, którzy nie są kangurami. I tak, jak ciężko dziś o kangura, trudno jest też kupić telefon bez budzika, dyktafonu czy aparatu. Te kilka dodatkowych funkcji to podstawa. A smartfony – jak to smartfony – mają tych funkcji jeszcze więcej.

Portal Updato podaje kilka głównych przyczyn, dla których inteligentny telefon stał się „niezbędnym” akcesorium w życiu człowieka. Większość z tych przyczyn ma oczywiście związek z łącznością urządzenia z internetem. Są to między innymi: możliwość kontaktowania się ze znajomymi poprzez portale społecznościowe, możliwość korzystania z aplikacji, oglądania wideo i słuchania muzyki.

Niepotrzebne, bezużyteczne… Niezbędne?

Bardziej zagorzałych zwolenników nowych technologii z pewnością nie przekona argument, że jeszcze nie tak dawno ludzie żyli bez tego, co dziś jest „niezbędne” i nawet nie wyginęli (wyginęły dinozaury, ale o tym za moment). Ja tam się nie znam, ale wydaje mi się, że większość smartfonów ma przynajmniej kilka funkcji, które dla normalnego użytkownika okazują się zupełnie nieprzydatne. Jak pisze serwis Androidpit.com w zestawieniu „TOP 10 najbardziej bezużytecznych funkcji w urządzeniach z Androidem”, producenci smartfonów wpadają na takie genialne wynalazki, jak opcja dodawania efektów AR do zdjęć (Sony Xperia Z1 i Z2) czy możliwość przewijania stron za pomocą ruchu gałek ocznych (Samsung Galaxy S4). Jeśli chodzi o tę drugą funkcję, to wymyślono ją wyłącznie po to, by spełnić marzenia osób leniwych – pozostawię to więc bez komentarza. Pierwsza funkcja w praktyce prezentuje się następująco:

AR efekt

Fajne, nie? Jako że zestawienie zostało opublikowane trzy lata temu, śmiem stwierdzić, że teraz świat poszedł już bardziej „wprzud”, bo oto dinozaury zostały „pożarte” przez „nos zająca”, czyli osławione filtry ze Snapchata, które doklejają zdjęciom użytkowników różne głupio wyglądające części ciała zwierząt. Z dwojga złego wolę już te dinozaury – przynajmniej są całe.

Szczyt luksusu

To naprawdę nie jest tak, że im więcej, tym lepiej. Popyt na coraz bardziej wymyślne udogodnienia i technologiczne innowacje kreuje ktoś tam, na górze – jakiś producent, medium, sztab reklamowy (nie wiem). W rezultacie wiele osób odczuwa przemożne pragnienie posiadania smartfona z funkcjami nie tylko „niezbędnymi” do dalszego funkcjonowania, ale również nikomu niepotrzebnymi. Ot, taaaki luksusik. Oby tak dalej.

Source: Updato, Androidpit

Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close