Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Artykuly

Światowy Dzień Backupu

World Backup Day

31 marca to Światowy Dzień Backupu. Jak ważna jest kopia zapasowa, przekonał się każdy, kto stracił dane i nie miał kopii zapasowej. Dlatego każdy dzień jest dobry na zrobienie kopii zapasowej. Uszkodzenie dysku, zalanie, zgubienie, kradzież, pożar serwerowni. Wszystkie te zdarzenia mogą doprowadzić do straty, często nawet kilku lat pracy. Dlatego pamiętajcie o wykonywaniu kopii zapasowej.

Kopia zapasowa na dysku zewnętrznym. Dysk podłączamy do komputera, tylko na czas wykonywania kopii. Kopię można wykonać to ręcznie wybierając pliki lub automatycznie wykorzystując dedykowane oprogramowanie. Automatyczna kopia jest zalecaną metodą. Dysk najlepiej przechowywać w innym pomieszczeniu.

Własny serwer NAS na którym wykonujemy kopie jest też dobrym rozwiązaniem. Dzięki macierzy dyskowej dane są dodatkowo chronione. NAS pozwala również zintegrować backup w chmurze. Automatyzacja procesu sprawi, że nie musimy już o tym pamiętać.

Backup w chmurze to kolejne rozwiązanie, dzięki, któremu możemy zabezpieczyć się przed utratą danych. Szybki Internet sprawił, że wykonanie takiej kopii nie powinno przysporzyć kłopotów. Kopia

Skuteczny backup danych powinien być wykonywany w kliku niezależnych miejscach. Może to być własny serwer NAS i kopia w chmurze. Warto od czasu do czasu sprawdzić możliwość przywrócenia danych. Automatyzacja procesu jest wysoce zalecana.

Każda z tych metod ma swoje wady i zalety. Backup należy wykonywać systematycznie. Ważna jest też regularna aktualizacja oprogramowania urządzeń na których pracujemy. Nie zapominamy o wszystkich posiadanych urządzeniach np. telefonach, tabletach, laptopach, komputerach.

Kilka przydatnych artykułów:

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button