Zarobki czołowych postaci w Apple

Zarobki czołowych postaci w Apple

Ile zarabia się na poszczególnych, ważnych stanowiskach u kalifornijskiego giganta? Jedni więcej od drugich, ale ogólnie są to kwoty, o których większość może tylko pomarzyć.

Tim Cook zarobił w 2014 roku 9.2 miliona dolarów – 1.7 miliona w formie wynagrodzenia, zaś reszta w formie bonusów uwarunkowanych wynikami finansowymi firmy. Jest to ponad dwukrotnie więcej niż w 2013 roku. Szef Apple wcale nie zarobił jednak najwięcej. Nowo zatrudniona Angela Ahrendts (wcześniej pracowała w firmie Burberry), która zajmować będzie odpowiadać za strategie sprzedaży otrzymała aż 73 miliony dolarów. Większość z tej sumy (70 milionów) była w akcjach.

Dyrektor finansowy Apple (CFO), Peter Oppenheimer zainkasował 4.5 miliona dolarów, zanim odszedł na emeryturę we wrześniu, podwajając swoje wynagrodzenie w porównaniu do 2013 roku. Jego następca – Luka Maestri – zarobił 14 milionów dolarów, z czego około 13 milionów w postaci akcji i różnych bonusów. Eddy Cue, wiceprezes działu oprogramowania i usług internetowych firmy otrzymał 24 miliony dolarów (20 milionów w akcjach). Co ciekawe, jest to dwanaście razy więcej niż we wcześniejszym roku. Tyle samo zyskał Jeff Williams, który w Apple pełni rolę wicedyrektora ds. operacyjnych.

Sumy te nie uwzględniają zysków z wcześniej posiadanych przez każdą z tych osób akcji. Biorąc jednak pod uwagę świetne wyniki odnotowywane przez Apple i kolejne pobite rekordy, z pewnością przełożyło się to na wzrost wartości tychże akcji, a co za tym idzie kolejne duże sumy pieniędzy w kieszeniach pracowników.

W październiku 2014 roku Apple przewidywało, że dochód za ostatnie trzy miesiące roku wyniesie pomiędzy 63.5 do 66.5 miliarda dolarów. Przebiłoby to wynik osiągnięty w sezonie zimowym 2013 r., kiedy to firma zanotowała 57.6 miliarda dolarów przychodów ze sprzedaży. Pełen raport finansowy za ten okres pojawi się w przyszłym tygodniu, 27 stycznia.

Źródło: Techcrunch

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
29.19%
54 głosy
23.24%
43 głosy
22.7%
42 głosy
24.87%
46 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top