Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Baza Wiedzy

Jak zlokalizować telefon

Lokalizacja smartphona z systemem Android lub iOS

Zastanawialiście się, jak namierzyć swój telefon. W przypadku zgubienia, kradzieży, czy pozostawienia np. w pracy. Jest to bardzo proste i na pewno każdy sobie z tym poradzi. Funkcje lokalizacji urządzenia dostępne są w każdym urządzeniu. Nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji, żeby korzystać z lokalizacji.

Lokalizacja telefonu z Androidem

Żeby zlokalizować smartfona z systemem Android wystarczy wejść na stronę: Znajdź telefon (google.com). Następnie zalogować się na konto Google, z którym połączone jest urządzenie. Z listy wybrać urządzenie którego szukamy. Telefon musi mieć włączony Internet i lokalizację, i najważniejsze – naładowaną baterię. Jeśli spełnione są te warunki, po chwili uzyskamy wystarczająco dokładną pozycję na mapie.

Dodatkowo, oprócz lokalizacji, dostępne są inne funkcje. Możemy odtworzyć dźwięk, nawet jeśli wszystkie są wyciszone. Można zablokować telefon i wylogować się z konta Google na urządzeniu. Nawet po tym nadal można lokalizować telefon. Kolejną opcją jest wyświetlenie informacji na ekranie. Ostatecznie można całkowicie wymazać dane z urządzenia, po tej operacji nie będzie już możliwości na lokalizację.

Lokalizacja iPhone

Do lokalizacji urządzenia iPhone służy strona Znajdź mój iPhone. Po zalogowaniu wybieramy urządzenie, którego szukamy. Z poziomu przeglądarki mamy dostęp do ustawień konta i aplikacji (Zdjecia, Kontakty, iCloud Drive, itd.). Analogicznie mamy dostęp do odtworzenie dźwięku czy wymazania zawartości telefonu. Żeby skorzystać z lokalizacji iPhone musi mieć włączoną w ustawieniach opcję Znajdź mój iPhone.

Aplikacje do lokalizacji

Istnieje cała masa aplikacji do lokalizowania telefonu. Niektóre programy antywirusowe na system Android posiadają taką opcję. Nie widzę jednak sensu, żeby polecać rozwiązania innych firm. Opcje udostępnione przez Google czy Apple w zupełności są wystarczające.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button