TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Porównanie nowych taryf Play, Orange, T-Mobile i Plusa

Po pierwszym kwartale 2019 roku liczba obsługiwanych kart SIM w Polsce wynosi 52,9 miliona. Najwięcej kart SIM obsługuje Play – nieco ponad 15 mln sztuk kart. Na drugim miejscu jest Orange z wynikiem 14,84 milionów kart SIM. Na trzecim miejscu jest grupa Cyfrowy Polsat, w tym Plus z liczbą 12,25 miliona sztuk, a na 4 miejscu po pierwszym kwartale 2019 roku jest T-Mobile z wynikiem 10,82 miliona kart SIM.

Play

Porównanie najnowszych ofert operatorów zaczniemy zatem od Playa, który w czerwcu promuje się twarzą Tomasza Piątka, nowej gwiazdy polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Play w najnowszej kampanii stawia na ofertę abonamentową Play HomeBox, gdzie znajdują się duże pakiety danych internetowych, a wprowadzaniu nowej oferty towarzyszy promocja na drugi smartfon o 500 zł taniej.

Z racji tego, że konsumenci używają coraz więcej danych, w nowym pakiecie dla klientów indywidualnych Play stawia właśnie na to. Play HomeBox oprócz internetu w telefonie, dodatkowo oferuje dodatkową kartę SIM z internetem dla domu. Wybierając ofertę Duet lub Rodzina możemy dobrać smartfon ze średniej półki za 1 zł, a smartfon dla drugiej osoby – na przykład topowego Galaxy S10 – z 500-złotową zniżką. Zestawy można komponować samemu, a nawet jest zestaw z elektryczną hulajnogą.

Ceny rozpoczynają się od 50 zł za osobę w pakiecie Rodzina, 60 zł za osobę w pakiecie Duet i 75 zł za osobę w pakiecie Solo. Paczki danych wynoszą 30 GB i 150 GB w karcie SIM do internetu.

Orange

Ofertą, na którą stawia Orange w ostatnim czasie, jest wprowadzona w maju zupełnie nowa usługa Orange Flex.

Usługa jest na tyle nowatorska, że dostępna jest z poziomu aplikacji mobilnej na dwa najpopularniejsze systemy Androida i iOS. Po pobraniu aplikacji i potwierdzeniu własnej tożsamości oraz dodaniu karty płatniczej, jesteśmy w stanie skorzystać z odnawialnej co miesiąc oferty operatora bez wizyty w salonie lub bez dzwonienia na infolinię. Decydując się na Orange Flex kartę SIM dostarczy kurier lub możemy odebrać ją sami w salonie Orange. Orange ma w ofercie tak zwane eSim, czyli wirtualny odpowiednik karty SIM. Tutaj w ogóle nie jest potrzebna wizyta w salonie. Taką kartę SIM możemy aktywować sami.

Pakiety Orange Flex podzielono na 10 kategorii. Orange wysłuchał opinii blisko 4000 swoich abonentów i na tej podstawie stworzył nowe abonamenty. Ceny pakietów wahają się w granicach od 31 do 80 zł. Pakiety są zbudowane w taki sposób, że każdy może znaleźć w nich coś dla siebie. Oferta Orange Flex dedykowana jest głównie do ludzi młodych, dlatego znalazły się tam 3 rodzaje usług internetowych w zależności, kto z czego korzysta. Social Pass dedykowane jest osobą, które korzystając z serwisów społecznościowych i komunikatorów, Music Pass fanom muzyki, gdzie do wyboru są popularne aplikacje muzyczne, zaś Video Pass ma w sobie aplikacje z materiałami wideo.

Obsługa oferty przez aplikację ma to do siebie, że w każdej chwili możemy włączyć i wyłączyć te dodatkowe usługi, z których chcemy bądź nie chcemy korzystać. Orange Flex jest zatem rzeczywiście ciekawą i nowatorską ofertą operatorską na polskim rynku.

T-Mobile

Z końcem czerwca także w T-Mobile działy się duże rzeczy w ofercie. T-Mobile jak podaje przeistacza się z operatora mobilnego, w dostawcę usług telekomunikacyjnych oraz rozrywki, stając się operatorem konwergentnych usług.

Wprowadzona w czerwcu oferta Magenta 1 (nazwa pochodzi od koloru logo) przygotowana jest zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i dla firm. W przypadku użytkowników indywidualnych mamy 3 taryfy za 99 zł miesięcznie, 124 zł miesięcznie i 144 zł miesięcznie. W nich mamy rozmowy i esemesy bez limitu, internet w kraju bez limitu – w najmniejszej ofercie 5 GB, a także szybki internet stacjonarny dla domu o prędkości 100 Mb/s w dwóch pierwszych taryfach i do 300 Mb/s w największej taryfie. Magenta 1 wyróżnia się także usługami rozrywkowymi. Otrzymujemy w niej także Netflixa w planie podstawowym i w planie premium w najwyższej ofercie za 144 zł. Oferta jest zarówno z dekoderem, do którego trzeba zapłacić dodatkowe 10 zł miesięcznie oraz ze smartfonem – jak podaje T-Mobile – od plus 10 zł miesięcznie.

Z kolei w przypadku firm również mamy trzy oferty M, L i VIP, gdzie szybki internet stacjonarny w najniższej ofercie jest do 100 Mb/s, w średniej do 300 Mb/s, a w najwyższej do 900 Mb/s. W ofercie dla firm rozmowy i esemesy, a także internet w telefonie także są bez limitu, z tym że T-Mobile różnicuje prędkość internetu. W usługach dla firm są także usługi biznesowe – na przykład pakiet Office, zdalny serwis IT, antywirus Norton. W zależności od pakietu dodatkowe usługi biznesowe są od 6 do 18 miesięcy za darmo.

Więcej o ofercie t-mobile pisaliśmy w tym miejscu.

Plus

W drugim kwartale 2019 roku Plus był liderem pod względem przenoszenia numerów.

Więcej na temat przenoszenia numerów w drugim kwartale 2019 w tym miejscu.

Czym zatem kusi Plus w swoich nowych oferta? Plus zyskuje tym, że zarówno zmienił oferty dla klientów indywidualnych, a także od dłuższego już czasu lansuje program smartDOM, gdzie są usługi internetu mobilnego, telewizji cyfrowej i światłowód.

Plus już w kwietniu wprowadził nowe oferty. W abonamencie za 70 zł miesięcznie nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy, internet 24 GB w pełnej prędkości (potem transfer spada do 2 Mb/s) oraz 120 minut na połączenia międzynarodowe wychodzące. W abonamencie do wyboru są także usługi streamingowe. Do wyboru można wybrać jedną z usług – serwis muzyczny Tidal, HBO Go, albo pakiet ipla Sport Premium, gdzie na żywo jest Liga Mistrzów i Liga Europejska.

Oferta dla firm także jest za 70 zł miesięczny. W abonamencie w porównaniu do klientów indywidualnych zwiększa się paczka danych do 30 GB oraz rozmowy międzynarodowe do 240 minut. Usługami dodatkowymi są tutaj doradca biznesowy, ochrona internetu, tak zwana centralka firmy, serwis urządzenia i prawnik.

Zarówno w ofercie dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych dodatkowo za 45 zł można dokupić abonament na dodatkową kartę.

Porównanie ofert operatorów znajdziesz na Teleguru tutaj /porownywarka-ofert/

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top