Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 

Fototest: Best vs The Best (Panasonic Lumix GH4, LG G6)

Już od kilku lat urządzenia mobilne przejmują z powodzeniem funkcje innych sprzętów elektronicznych. Obecnie smartfon jest nie tylko telefonem, ale również notatnikiem, laptopem, nawigacją samochodową czy nawet konsolą do gier. Dziś przedstawiamy Wam kolejny, nietypowy  fototest na naszym portalu w którym zmierzą się bezlusterkowy Panasonic Lumix DMC-GH4 oraz smartfon. Tym razem konkurentem aparatu cyfrowego będzie LG G6.

LG G6 jest urządzeniem zaprezentowanym w pierwszym kwartale tego roku. Za około 2000 złotych kupujący otrzymuje do dyspozycji wydajny układ Qualcomm Snapdragon 821 z zegarem 2,35 GHz i grafiką Adreno 530, 5,7-calowy wyświetlacz IPS TFT pracujący z rozdzielczością 2880 x 1440 pikseli oraz 4 GB pamięci operacyjnej. Co ważniejsze, producent zastosował w tym smartfonie podwójny aparat z optykami Sony IMX258 z matrycami po 13 megapikseli każda, które doceniane są przez wielu użytkowników urządzeń mobilnych. Wspierają je dwie diody doświetlające LED. To właśnie ten ostatni element specyfikacji zmierzy się z aparatem Panasonic Lumix DMC-GH4 wartym obecnie około 4000 złotych. Matryca live MOD 16,05 megapiksela z czterokrotnym zoomem cyfrowym oraz czułość ISO na poziomie 200-25600 sprawiają, że sprzęt ten tak chętnie wykorzystują bardziej zaawansowani użytkownicy.

Czy smartfon jest w stanie wygrać ze sprzętem używanym przez profesjonalistów? Za LG G6 przemawia bardzo rozbudowane oprogramowanie aparatu (dobra automatyka, zaawansowany tryb manualny foto i wideo, możliwość kontrolowania ekspozycji podczas nagrywania wideo). Warto zauważyć, że jedna z optyk w LG G6 wykonuje zdjęcia szerokokątne, które są naprawdę wysokiej jakości. Ponadto aparaty w LG G6 posiadają zaawansowaną stabilizację obrazu przy nagrywaniu w rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Sprawdźcie sami, czy tak mocny aparat w smartfonie może wygrać z bezlusterkowym Lumixem DMC-GH4.

Nasze zdjęcia wykonywaliśmy w gorącej Turcji, więc poza możliwością porównania obu urządzeń przekazujemy Wam naprawdę ładne obrazy przedstawiające miejscowe zabytki i piękne widoki niespotykane w naszym kraju. Zapraszamy do wzięcia udziału w dzisiejszym fototeście.

Back to top button
Close