Fototest: Fantastic Four (Galaxy S8+, Huawei P10, LG G6, iPhone 7 Plus)

W wyniku ostatnich eksperymentów producentów urządzeń mobilnych powstała Fantastyczna Czwórka – Samsung Galaxy S8+, iPhone 7 Plus, Huawei P10 oraz LG G6. TeleGuru, jako pierwszy serwis na świecie (!), sprawdził i porównał ich największe atuty w interaktywnym fototeście. Tytuł Mister Fantastic może jednak przypaść tylko jednemu z nich.

Telefony Samsunga i Apple z powodzeniem brały udział w niedawno opublikowanych testach głównych aparatów i przednich kamer. Teraz naprzeciw nim stają dwaj ambitni debiutanci – pochodzący z Korei Południowej, wyposażony w podwójny obiektyw LG G6, który nosi na sobie ciężar sukcesów poprzednika (LG G5 został wybrany na „Fotograficzny smartfon roku 2016”), oraz Chińczyk z tradycjami, kontynuator popularnej serii smartfonów Huawei – model P10, również uzbrojony w dwa sensory ukrywające się pod nazwą Leica Dual Camera 2.0 (kolorowe 12 Mpix i monochromatyczne 20 Mpix). Jednak czy hasło marketingowe „Perfekcyjny portret” okaże się marketingowym bełkotem, czy smartfon faktycznie potrafi robić idealne zdjęcia?

Tytułowi bohaterowie to absolutna czołówka wśród fotograficznych smartfonów na świecie, jednakże wraz z dużą jakością (a przy tym i ceną) w parze idą równie wielkie oczekiwania. Który ze wspomnianych telefonów jest wart naszego zainteresowania i przede wszystkim pieniędzy, biorąc pod uwagę możliwości fotograficzne?

Back to top button
Close