Najlepszy smartfon fotograficzny – zdjęcia dzienne (eksperci)

Miniony rok obfitował w premiery wielu świetnych, niekiedy bardzo zaskakujących i innowacyjnych urządzeń mobilnych. W końcu nadszedł czas podsumowań i ujawnienia najlepszych produktów minionego roku w kilku kategoriach. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta, ale zwycięzcy mogli być tylko jedni. Jakie są zatem ostateczne rozstrzygnięcia?

Teleguru przetestował w 2014 roku ponad 100 smartfonów i tabletów (najwięcej wśród wszystkich redakcji w Polsce), sprawdzając każde z nich pod wieloma kątami i w różnych warunkach, dostrzegając nawet najskrzętniej ukryte wady, ale i nierzadko całe morze zalet. Ostatecznie jednak, wspólnymi siłami, czyli drogą głosowania Czytelników i redakcji Teleguru, wyłoniono zwycięzców w sześciu odmiennych kategoriach. Nawiązując do nakrycia głowy Teleguru, nagrody podzielono na: Złoty, Srebrny oraz Brązowy Turban.

– See more at: https://teleguru.pl/wiadomosci/artykul/turbany_teleguru_2014:_najlepsze_produkty_wedlug_czytelnikow_i_redakcji_teleguru_1062#.VOX30i6S83j

news-fototest-top-1Każdy producent chwali się, że jego flagowy model na wbudowany najlepszy aparat na rynku. Teleguru ma dosyć marketingowej propagandy, więc postanowił raz na zawszę wyjaśnić tę kwestię sprawdzając, który telefon robi najlepsze zdjęcia! W tym celu idąc za śladami „Baśni tysiąca i jednej nocy” udaliśmy się do dalekiego Maroka, gdzie przez 10 dni wykonaliśmy ponad tysiąc fotografii.

W teście udział biorą smartfony powszechnie uznawane za najlepsze pod względem wykonywanych zdjęć: Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6, HTC One M8, LG G3, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 4, Sony Xperia Z1 Compact oraz Sony Xperia Z3. Zapraszamy Was do udziału w naszym fototeście. Pomóżcie Teleguru wybrać najlepszego wśród najlepszych !

Ważne – jak to działa?

– Fototest podzielony jest na kilka scen. Do każdej sceny trzeba wybrać trzy najlepsze zdjęcia (zaczynając od najlepszego). Należy przejechać kursorem myszki po fotografii, wtedy pojawi się panel, na którym trzeba kliknąć gwiazdkę. Po wyborze trzeciego najlepszego zdjęcia wyświetla się kolejna scena poniżej.

– Każdą scenę oceniać można w trybach: „Pełny rozmiar” oraz „Oddalony” (poniżej przeglądowego zdjęcia na początku każdej sceny). Ważne – w domyślnym trybie („Pełny rozmiar”) można wyświetlić dowolny fragment zdjęcia przesuwając „lupę” (biały kwadracik), dostępnej na miniaturkach sceny.

– W przypadku zmiany zdania należy kliknąć ponownie na jedną z już wybranych gwiazdek (opcja „Głosuj od nowa”).

– Kolejność telefonów jest pomieszana pomiędzy scenami żeby utrudnić odgadnięcie, który model wykonał dane zdjęcie.

WAŻNE! Żeby test został zapisany trzeba kliknąć w przycisk „Wyślij głosy”, który się pokazuje po ostatniej scenie.

UWAGA! Fototest można wykonać tylko raz z tego samego numeru IP.

– Zachęcamy do komentowania testu na samym dole.

Back to top button
Close