Recenzja Acer Iconia A200

Acer Iconia Tab A200
Tablet ze średniej półki cenowej z 2012 roku, działający na systemie operacyjnym Android. Urządzenie charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny i znośnymi podzespołami. Niestety, znacząco zdążyło się zestarzeć i dlatego ciekawszy wydawać się może nowszy, wydajniejszy, ale odrobinę droższy Acer Iconia A510. Trzeba też pamiętać, że model ten nie ma wariantu oferującego łączność 3G, więc nie może się on łączyć z Internetem mobilnym tak jak telefony.

1. Wykonanie i wygląd

Sprzęt zrobiono z matowego plastiku i jest dosyć ciężki. Nie mniej, jego wykonanie należy ocenić jako poprawne. Spasowanie elementów jest wzorowe, wykorzystane tworzywo miłe w dotyku i dobrze leży w dłoni. Ciekawie wygląda też pokrywa baterii, którą pokryto drobnymi dziurkami. Niestety, trzymanie 700 g jest na dłuższą metę męczące i skutecznie ogranicza komfort korzystania z urządzenia. Trzeba też pamiętać, że 10 cali to sporo i konieczne jest noszenie tabletu w plecaku. Problematyczne może być też zmieszczenie go w niewielkiej torebce. Dlatego A200 można uznać za gadżet domowy lub nadający się na dłuższe podróże np. pociągiem. Spore gabaryty mają też jednak plusy. Dzięki większej niż w innych tabletach grubości producent wyposażył urządzenie w pełnowymiarowe gniazdo USB, które pozwala na bezproblemowe podłączenie np. klawiatury lub pendrive.

40
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze