Test Alcatel Hero

alcatel-hero-kopia

Flagowy model tego niegdyś francuskiego (a obecnie chińskiego) producenta z 2014 roku. Urządzenie działa na systemie operacyjnym Android i charakteryzuje się olbrzymim, sześciocalowym ekranem. Smartfon ten jest tańszą odpowiedzią na Samsunga Galaxy Note 3, co sugeruje dołączany do zestawu rysik. Niestety, urządzenie Alcatela ustępuje pod kilkoma względami drugiemu Galaxy Note, a do nowszego trudno go nawet porównywać. Na rynku dostępny jest wariant tego smartfona obsługujący dwie karty SIM jednocześnie, aczkolwiek nie pozwala on na rozszerzenie wbudowanej pamięci kartami microSD.

Wygląd słuchawki nie wzbudza większych emocji. Przedni panel bardzo przypomina Nexusa 5 lub LG G2. Nie jest to jednak wada, ponieważ wąska ramka wokół ekranu pozytywnie wpływa na wielkość słuchawki i ułatwia jej wygodne trzymanie. Z kolei tył zrobiono z matowego, przyjemnego w dotyku plastiku, który jest dosyć odporny na zarysowania. Niestety, również tutaj producent nie popisał się kreatywnością. Okolica obiektywu aparatu wygląda niemal tak samo, jak w przypadku wielu modeli Samsunga. Z kolei szeroka kratownica głośnika kojarzyć się może z HTC One S. Jednym z charakterystycznych elementów tej części obudowy jest sporej wielkości nazwa serii na środku pokrywy baterii. Nietypowo prezentuje się również magnetyczny zatrzask służący do mocowania akcesoriów do telefonu (np. specjalnej osłonki ekranu). Niestety, dostępność tego typu dodatków do tego modelu jest w Polsce bardzo ograniczona. Miejsce na rysik znalazło się z kolei w prawym, dolnym rogu słuchawki, co kojarzyć się może z rozwiązaniem znanym z Samsunga Galaxy Note 3.

One Touch Hero nie jest małym urządzeniem. Sześciocalowy ekran zajmuje sporo miejsca, a jego obsługa jedną ręką jest bardzo niewygodna, co warto mieć na uwadze decydując się na ten model. Z drugiej jednak strony, produkt Alcatela dzięki wąskiej ramce jest mniejszy od np. konkurencyjnej Nokii Lumii 1520.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
5 / 10
Wyświetlacz:
5 / 10
Komunikacja:
4 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
5 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
4 / 10
Płynność i wydajność:
4 / 10
Aparat:
4 / 10
Bateria:
5 / 10
Ekosystem:
6 / 10
Codzienne użytkowanie:
5 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

99 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top