Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Aplikacje do edycji zdjęć na telefonie

Pięć darmowych aplikacji z możliwością przejścia do wersji PRO

Jaka według Was jest najlepsza aplikacja do edycji zdjęć? Z dużą ilością filtrów, modułem RAW, HDR. Czy zintegrowana z serwisem społecznościowym do dzielenia się zdjęciami i szukania inspiracji? Wersje darmowe oferują podstawową funkcjonalność, za więcej zazwyczaj trzeba zapłacić. Aplikacje do edycji zdjęć ofertują różną funkcjonalność, a wybór jest ogromny.

Poniżej znajdziecie kilka propozycji aplikacji do edycji zdjęć na smartfonie. Wszystkie (z wyjątkiem aplikacji Comica) w bezpłatnej wersji posiadają możliwość, podstawowej regulacji parametrów i ofertują kilka gotowych filtrów.

Snapseed

blank

Na pierwszym miejscu aplikacja do edycji od Google. Zupełnie darmowa, bez reklam. Znajdziecie tu wszystko co potrzebne do edycji zdjęć. Edycja podstawowych parametrów i gotowe presety. Jednym z atutów programu jest moduł do edycji plików RAW. W artykule: Zapis zdjęć w formacie RAW w smartfonach program Snapseed został dokładnie opisany.

Snapseed w Google Play

Snapseed w App Store

Adobe Lightroom

blank

Tego programu, chyba nie trzeba przedstawiać. Swoją popularność zdobył w wersji desktopowej. Bezpłatna wersja mobilna pozwala na podstawową edycję zdjęć. Program posiada gotowe profile kolorystyczne, jak i ustawienia ręczne. Obsługuje pliki RAW. W wersji płatnej posiada dodatkowe funkcje np. moduł korekcji obiektywu z gotowymi profilami smartfonów i obiektywów. W zależności na jaką płatność się zdecydujemy dostajemy dostęp do szkoleń, chmury i innych narzędzi z Creative Cloud.

Adobe Lightroom w Google Play

Adobe Lightroom w App Store

1998 Cam – Vintage Camera

Jeśli szukasz kolorystki lat 80., 90. aplikacja 1998 Cam jest idealnym wyborem. Symuluje filmy Kodaka, Fuji. Szereg profili kolorystycznych, podzielonych na kategorie ułatwi wybór poszukiwanej kolorystki. Pozwala na dodanie kurzu i rys oraz prześwietleń analogowych aparatów. Prześwietlenia powstawały np. przez przypadkowe otwarcie obudowy z założonym filmem. 1998 Cam pozwala robić zdjęcia i nagrywać filmy z podglądem wybranego filtru. Cechą charakterystyczną odbitek z tamtych lat była data, którą tutaj również możemy dodać. Dodatkowe funkcje, dostępne w płatnej wersji PRO.

1998 Cam – Vintage Camer‪a w Google Play

1998 Cam – Vintage Camer‪a w App Stroe

VSCO

aplikacje do edycji zdjęć VSCO
VSCO menu filtrów

Aplikacja do edycji i portal społecznościowy w którym użytkownicy dzielą się swoimi pracami. VSCO w wersji bezpłatnej pozwala na podstawowe operacje na zdjęciu i udostępnia kilka gotowych filtrów. Do korzystania wymaga rejestracji. Wersja płatna oparta jest na modelu subskrypcji.

VSCO w Google Play

VSCO w App Stroe

Comica

Aplikacja, dzięki której zamienisz swoje zdjęcia w komiks. Jest banalnie łatwa w obsłudze. Pozwala na stworzeniu kompozycji w stylu pop-art. Dodanie ramek, dymków i naklejek i ułożenie komiksu w kilku kadrach. Następnie gotowy komiks można zapisać w pliku jpeg lub pdf. Wersja płatna daje dostęp do dodatkowych filtrów.

Aplikacja Comica w Google Play

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button