Recenzja Apple iPad 2

appleapple-ipad-2tablety
Ocena Teleguru: 56 /100
Apple iPad 2 (2) kopia
Druga generacja tego bardzo charakterystycznego tabletu. Następca poprawił najbardziej dokuczliwe wady poprzednika (iPad), czyli niską wydajność i brak aparatów. Ma też wszystkie jego zalety, chociaż z dzisiejszego punktu widzenia znacznie ustępuje on swoim następcą (Apple iPad 3 i Apple iPad Air) pod każdym względem.

1. Wykonanie i wygląd

Na pierwszy rzut oka zmian jest niewiele. Obudowa nadal zrobiona jest z jednego kawałka matowego aluminium oraz hartowanego szkła ochraniającego ekran. Zupełnie nie zmieniono stylistyki urządzenia – jest minimalistycznie i stylowo. Całość została jednak trochę odchudzona (do ok. 600 gramów), chociaż trzymanie tabletu w jednej dłoni i tak jest dosyć uciążliwe. Tablet stał się również o 5 mm smuklejszy od swojego poprzednika. Niestety, spora ramka wokół ekranu powiększa (i tak duże) gabaryty. Zapomnieć też można o przenoszeniu iPada w kieszeni, marynarce czy małej torebce.

Decydując się na zakup droższego, używanego iPada 3 trzeba też wiedzieć, że oba modele są wizualnie niemal identyczne. Jedynymi różnicami między nimi są numer modelu z tylu – A13XX dla iPad 2 i A14XX dla iPada 3 oraz odrobinę mniejszy aparat w przypadku starszego z urządzeń. Z tą wiedzą użytkownik może mieć pewność, że nie zostanie oszukany przez nieuczciwego sprzedawcę.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top