Recenzja Apple iPad 3

appleapple-ipad-3tablety
Ocena Teleguru: 65 /100
Apple iPad 3 (2) kopia
Urządzenie, które pokazało jak ważny w tabletach jest świetny ekran. Element ten jest najbardziej widoczną zmianą względem Apple iPada 2, ale nie jedyną. Model dostępny jest też w wersji oferującej łączność 4G LTE, ale nie jest ona zgodna ze standardem wykorzystywanym w Polsce.Niestety, nazwa tego modelu może wprowadzać w błąd. Początkowo, tablet nazwany został iPad Retina, od zastosowanego w nim wyświetlacza. Z czasem jednak określenie to przejął jego następca, czyli Apple iPad 4. W efekcie, nieobyci użytkownicy mogą czuć się lekko zdezorientowani. Na Teleguru stosowana jest nomenklatura cyfrowa, czyli model ten to iPad 3, a jego następca to Apple iPad 4. Dopiero piąta edycja to Apple iPad Air (który również mógłby nazywać się Retina, bo korzysta z tego samego ekranu)

1. Wykonanie i wygląd

Obudowy w obu urządzeniach są niemal identyczne. Zrobione są z jednego kawałka matowego aluminium oraz hartowanego szkła ochraniającego ekran. Tablet wygląda minimalistycznie i bardzo elegancko. Całość zrobiła się jednak trochę cięższa, co daje się we znaki trzymając iPada w jednej ręce. Niestety, spora ramka wokół ekranu powiększa (i tak duże) gabaryty. Zapomnieć też można o przenoszeniu iPada w kieszeni, marynarce czy małej torebce.

Kupując ten model jest tylko jeden sposób, aby odróżnić go od starszego i tańszego Apple iPad 2 bez włączania urządzeń. Mianowicie, oba tablety mają różne numery nadrukowane na tył obudów, który w przypadku iPada 3 powinien wyglądać następująco: A14XX. Nowszy model ma też odrobinę większy obiektyw aparatu. Wiedza ta może być szczególnie przydatna podczas kupowania używanego urządzenia.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top