Recenzja Apple iPad Air

appleapple-ipad-airtablety
Ocena Teleguru: 78 /100
recenzja-apple-ipad-air
Kolejny iPad, kolejny lepszy względem poprzedników i kolejny dość mocno do nich podobny. Air jest wyjątkowo smukły, ma świetny ekran, wydajne podzespoły i wzorowo wykonaną obudowę. Tylko że to samo mówi się od lat o urządzeniach z tej serii, a kluczowe zmiany i nowości nadal się nie pojawiają. Ale czy to źle? Podobnie do poprzedników, ten model również dostępny jest w dwóch wariantach. Tańszy oferuje tylko łączność Wi-Fi. W droższym korzystać można z 4G LTE oraz odbiornika GPS, który jest nieobecny w uboższej wersji.

1.  Wykonanie i wygląd

Obudowa najbardziej odróżnia tę wersję iPada od starszych modeli. Jest znacznie smuklejsza, ma inaczej wyprofilowane krawędzie, a ramka dookoła ekranu została widocznie zmniejszona. Całość prezentuje się znakomicie, a aluminium wygląda futurystycznie i jest przyjemnie zimne w dotyku. Projektantom Apple nie można odmówić wyczucia smaku i talentu. Jednocześnie odchudzenie obudowy nie wymusiło żadnych kompromisów. Istotną zmianą względem poprzedników (z wyjątkiem iPada 4) jest pojawienie się nowego złącza zwanego lightning. Gwarantuje ono np. szybszą transmisję danych, ale jest niekompatybilne z akcesoriami stworzonymi dla bardziej wiekowych tabletów Apple.

Trzeba pamiętać, że iPad Air nie zmieści się w kieszeni marynarki czy niewielkiej torebce, dlatego do jego przenoszenia konieczny jest plecak lub torba. Trudno też utrzymać go w jednej dłoni, chociaż w tym przypadku obniżenie ciężaru względem poprzedników jest dużą zaletą. Niestety, podobnie do innych tabletów, ten również charakteryzuje się niską odpornością na uderzenia (jednak lepszą niż np. Samsung Galaxy Note 2014), dlatego warto zainwestować w jeden z licznych pokrowców stworzonych dla tego modelu.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top