Recenzja Apple iPad Mini 2

apple-ipad-mini-2
Ocena Teleguru: 75 /100
Ośmiocalowy tablet z wysokiej półki cenowej z 2013 roku. Jest on pod każdym względem lepszy od swojego poprzednika, szczególnie biorąc pod uwagę wyświetlacz i procesor. Niestety, iPad Mini 2 jest też wyraźnie droższy od podobnej klasy urządzeń (np. Nexusa 7 2013). Na rynku dostępne są dwa warianty tego tabletu – tańsza, bardziej popularna wyposażona tylko w Wi-Fi i pozbawiona GPS-a oraz droższa z modułem łączności 4G LTE.

1. Wykonanie i wygląd

Jakość wykonania obudowy stoi na wyjątkowo wysokim poziomie, do czego Apple przyzwyczaiło już swoich klientów. Gadżet zrobiono z aluminium oraz wzmacnianego szkła chroniącego ekran. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że tablet niewiele różni się od swojego poprzednika i mając wyłączone ekrany można je łatwo pomylić. Jedynymi różnicami między nimi jest odrobinę większy ciężar nowszego modelu, różne odcienie obudowy oraz pojawienie się złącza lightning. To ostatnie gwarantuje np. szybszą transmisję danych, ale jest niekompatybilne z akcesoriami stworzonymi dla starszych iPadów.

Najważniejszą cechą iPada Mini 2 jest jego rozmiar. 8 cali to świetny kompromis między mobilnością, a możliwościami multimedialnymi. Tablet bez problemu można trzymać w jednej dłoni oraz przenosić w marynarce lub niewielkiej torebce (w przeciwieństwie do np. iPada Air).

Komentarze

Don't miss out!

Stay groovy and sign up for our newsletter, free gems of information, and only 2 calories.

Top