Recenzja Asus Vivo Tab Smart

Asus Vivo Tab Smart
Dziesięciocalowy tablet, który w 2013 roku należał do wysokiej półki cenowej. Urządzenie działa na systemie operacyjnym Windows 8, czyli tym, znanym z komputerów. Daje on znacznie większe możliwości niż Android czy iOS i pozwala na zrobienie z Vivo Tab Smart pełnoprawnego laptopa (po dokupieniu pokrowca z klawiaturą). Na rynku dostępne są dwie wersje tego urządzenia - ME400C oferująca tylko łączność Wi-Fi oraz droższa ME400CL, obsługująca 4G LTE.

1. Wykonanie i wygląd

Obudowę wykonano z niezłej jakości plastiku, który na tyle urządzenia pokryto gumą. Dzięki temu zabiegowi tablet dobrze leży w dłoni i sprawia wrażenie solidnego. Niestety, ma tendencję do rysowania się i daleko mu do aluminium znanego np. Apple iPada. Samo urządzenie jest dosyć ciężkie (580 g), więc dłuższe trzymanie go w jednej dłoni potrafi być kłopotliwe. Wizualnie niczym się ono nie odróżnia na tle dziesiątek innych tego typu urządzeń, aczkolwiek dostępne jest w dwóch wariantach kolorystycznych (czarnym i białym). Trzeba też pamiętać, że spore rozmiary tabletu uniemożliwiają jego przenoszenie w kieszeni i w tym celu trzeba skorzystać z torby lub plecaka.

61
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze

Wiadomości o asus