Recenzja BlackBerry Q5

BlackBerry Q5
Nietuzinkowy smartfon ze średniej półki cenowej, łączący dobrodziejstwa stosunkowo dużego ekranu dotykowego z komfortem pisania na sprzętowej klawiaturze QWERTY. Urządzenie działa na systemie operacyjnym BlackBerry 10, który charakteryzuje się minimalistycznym interfejsem nastawionym na obsługę gestami.

1. Wykonanie i wygląd

Obudowę zrobiono z dobrej jakości, matowego plastiku, któremu niczego nie można zarzucić. Trudno mieć też zastrzeżenia do spasowania elementów – telefon jest zwarty i sztywny. Urządzenie wyraźnie odróżnia się od starszych modeli producenta. Wygląda nowocześniej i jest smuklejsze, jednak trochę mniej eleganckie (co nie oznacza, że brzydkie). Do tego dobrze leży w dłoni i wygodnie się z niego korzysta nawet jedną ręką. BlackBerry Q5 jest jednocześnie bardziej kwadratowy i trochę lżejszy od swojego wydajniejszego brata – BlackBerry Q10.

Sprzętowa klawiatura trzyma ten sam poziom, co w innych urządzeniach BlackBerry. Jest przemyślana, praktyczna i po niedługim czasie można na niej naprawdę szybko pisać. Jedynym problemem mogą być stosunkowo niewielkie klawisze, z którymi problem mogą mieć osoby z większymi palcami.

61
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze