Test BlackBerry Torch 9800

blackberry-torch-9800

Smartfon, który w 2010 roku należał do wysokiej półki cenowej. Jest to ciekawe połączenie urządzenia wyposażonego w sprzętową, wysuwaną klawiaturę QWERTY oraz ekran dotykowy. BlackBerry Torch korzysta z przestarzałego systemu operacyjnego BlackBerry OS 6, który możliwościami znacznie ustępuje Androidowi, iOS lub nawet nowszym wersjom BB OS.

Jest na najwyższym poziomie. Obudowę zrobiono z pokrytego gumą tworzywa oraz metalu, a ekran przykryto wzmacnianym szkłem. Spasowanie elementów jest idealne. Niestety, sporo do życzenia pozostawia ergonomia obudowy oraz jej rysujące się, lakierowane elementy. Zastrzeżenia można też mieć m.in. do przycisku znajdującego się na górnej krawędzi urządzenia. Jedna jego strona odpowiada za blokowanie/odblokowanie ekranu, a druga za zarządzanie multimediami. Jest to bardzo złe rozwiązanie, które powoduje, że telefon samoistnie odblokowuje się w kieszeni albo ot tak włącza odtwarzanie muzyki.

Trudno mieć za to jakiekolwiek zastrzeżenia do działania mechanizmu rozsuwania obudowy oraz ergonomii klawiatury. Pisanie na niej to czysta przyjemność. Przyciski mają odpowiednią wielkość, łatwo w nie trafić i po pewnym czasie BlackBerry Torch 9800 pozwala na bardzo szybkie pisanie.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
6 / 10
Wyświetlacz:
3 / 10
Komunikacja:
4 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
6 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
4 / 10
Płynność i wydajność:
6 / 10
Aparat:
3 / 10
Bateria:
6 / 10
Ekosystem:
4 / 10
Codzienne użytkowanie:
5 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

57 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top