Recenzja BlackBerry Z30

BlackBerry Z30
Flagowy smartfon BlackBerry z 2013 roku. Jest to następca całkiem udanego (chociaż niezbyt popularnego) modelu BlackBerry Z10. Urządzenie działa na niszowym systemie operacyjnym producenta, który odróżnia się obsługą gestami, niezawodnością oraz dużą liczbą wartościowych narzędzi.

1. Wykonanie i wygląd

Pod tym względem BlackBerry Z30 to rynkowa czołówka. Ekran pokryto taflą hartowanego szkła, a niesławne, duże ramki wokół wyświetlacza znane z poprzednika zostały zmniejszone. Dzięki temu urządzenie wyposażono w większy panel AMOLED przy niewielkim powiększeniu rozmiarów obudowy. Pokrywa baterii zrobiona jest z efektownego, odpornego na zarysowania i zabrudzenia włókna węglowego i przyozdabia ją eleganckie logo producenta. Niestety, mimo że można ją zdjąć, to wymienienie baterii w domowych warunkach jest niemożliwe. Całość należy jednak ocenić bardzo pozytywnie. Elementy są świetnie spasowane, a sam telefon świetnie leży w dłoni. Z30 całkiem dzielnie znosi też upadki (o ile nie uderza bezpośrednio ekranem), cecha rzadko spotykana wśród dzisiejszych smartfonów.

71
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze