Recenzja Emporia Talk Comfort

Emporia Talk Comfort

Telefon stworzony głównie dla osób starszych, które potrzebują prostej w obsłudze i pozbawionej dodatkowych funkcji słuchawki.

Wykonanie i wygląd

Obudowa została zrobiona z plastiku, a większość jej przedniej części zajmuje alfanumeryczna klawiatura z dużymi przyciskami, które mają odpowiedni skok i łatwo w nie trafić. Poza tym na górnej krawędzi urządzenia znalazło się miejsce na latarkę, a po bokach umieszczono skróty dla różnych funkcji (regulacja głośności, blokada, budzik itd.).

Menu i aplikacje

Interfejs jest maksymalnie uproszczony, a większość funkcji jest dostępna bez korzystania z menu. Telefonowanie znacznie uproszcza szybkie wybieranie, czyli opcja przypisania kontaktu do wybranego przycisku. Telefon umożliwia też dostosowanie dla osób niedowidzących i niedosłyszących, dzięki silnym wibracjom, wysokiej głośności oraz dużym literom na wyświetlaczu. Trzeba jednak pamiętać, że nie umożliwia on korzystania z Internetu lub multimediów.

Wyświetlacz

Zastosowany panel jest monochromatyczny (czarno biały) i bardzo czytelny nawet w słoneczne dni.

Wydajność i bateria

Telefon ze względu na nieliczne funkcje działa bardzo sprawnie, a bateria pozwala na kilka dni pracy. Tutaj niestety twórcy mogli się pokusić o skorzystanie z ogniwa o większej pojemności, tak żeby osiągnąć czas czuwania dłuższy niż deklarowane 200 godzin (około 8 dni).

Podsumowanie

Jest to telefon stworzony dla seniorów i trudno go polecić komuś innemu. Ewentualnie słuchawka sprawdzi się jako urządzenie awaryjne na wyjeździe, którego nie będzie szkoda w razie przypadkowego zniszczenia. Niestety, stosunkowo krótki czas pracy na baterii tego modelu może wielu osobom przeszkadzać. W takiej sytuacji lepiej sprawdzi się tania i równie nieskomplikowana Nokia 112 lub Nokia 2330.

Zalety

Czytelny wyświetlacz z dużymi literami
Korzystanie z funkcji nie wymaga używania menu (skróty na obudowie)
Duże przyciski ułatwiają trafianie w nie
Opcja szybkiego wybierania numerów ułatwia telefonowanie
Niska cena
Głośne dzwonki, które łatwo można usłyszeć
Odporny na wstrząsy, upadki

Wady

Tylko dla określonej grupy odbiorców
Czas pracy na baterii znacznie poniżej oczekiwań
Brak funkcji internetowych
Na ekranie mieści się niewiele tekstu
Telefon nie został wyposażony w aparat
Brak radia FM i odtwarzacza muzycznego
Monochromatyczny wyświetlacz nadaje się tylko do komunikacji
Brak możliwości instalowania dodatkowych gier i aplikacji

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
Wyświetlacz:
Komunikacja:
Jakość rozmów i dźwięk:
Oprogramowanie i aplikacje:
Płynność i wydajność:
Aparat:
Bateria:
Ekosystem:
Codzienne użytkowanie:
30%

Ocena redakcji

? %

13 głosów czytelników

Sprawdź opinie
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze