Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Test Emporia V32 Click

Kolejny telefon dla seniorów, z tą różnicą, że jest to model z klapką. Dzięki temu lepiej się prezentuje i póki się go nie otworzy, wygląda jak klasyczna komórka.

Wykonanie i wygląd

Obudowa w całości wykonana jest z niskiej jakości plastiku. Wrażenie taniości potęguje niewielki ciężar urządzenia, który przypomina chińską zabawkę. Trochę lepiej wypada wygląd słuchawki – zamknięta prezentuje się stylowo i elegancko. Wrażenie psują jednak duże klawisze po jej otwarciu, które sugerują grupę docelową dla tego urządzenia. Na bokach telefonu znalazło się miejsce dla sprzętowego spustu migawki, co w tak tanim modelu może niezmiernie dziwić. Z kolei z tyłu umieszczono duży przycisk w kształcie serca, który pełni rolę klawisza SOS. Po jego naciśnięciu telefon łączy się z wcześniej zdefiniowanym numerem.

Menu i aplikacje

Interfejs w Emporia V32 Click jest maksymalnie uproszczony, a większość funkcji jest dostępna bez korzystania z menu. Telefonowanie znacznie uproszcza szybkie wybieranie, czyli opcja przypisania kontaktu do wybranego przycisku. Telefon umożliwia też dostosowanie dla osób niedowidzących i niedosłyszących, dzięki silnym wibracjom, wyjątkowo wysokiej głośności oraz dużym literom na wyświetlaczu. Trzeba jednak pamiętać, że nie umożliwia on korzystania z Internetu lub multimediów. Nie ma za to problemów z SMS-owaniem oraz MMS-owaniem (chociaż tutaj daje się we znaki beznadziejny aparat).

Wyświetlacz

Obecność kolorowego ekranu w urządzeniu tego typu jest dyskusyjna. Z jednej strony panel wygląda lepiej i nowocześniej. Z drugiej jednak, negatywnie odbija się to na jego czytelności w słońcu, kątach widoczności oraz jasności, czyli kluczowych cechach dla osób z gorszym wzrokiem. Pod tym względem wypada np. konkurencyjny Maxcom MM820plus znacznie lepiej.

Aparat

Ma 0.3 Mpix i robi beznadziejnej jakości zdjęcia. Został on jednak umieszczony w telefonie tylko ze względu na możliwość wysyłania MMS-ów i w tym jednym zastosowaniu sprawdza się „akceptowalnie”. Miłym dodatkiem jest za to dioda doświetlająca LED, która pełnić może funkcję latarki.

Multimedia i Internet

Ogniwo 1000 mAh pozwala na zaledwie 4 godziny rozmów lub około 13 dni czuwania. To niezbyt imponujący wynik, ponieważ proste Samsungi i Nokie z podobną baterią wytrzymują dwukrotnie dłużej.

Podsumowanie

Telefonów z klapką stworzonych dla starszych użytkowników jest na rynku niewiele. Do tego należy dodać fakt, że jest to jeden z najładniejszych modeli tego producenta (nie licząc Emporii V35 Elegance). Niestety, słaba bateria i beznadziejny ekran powodują, że trudno komukolwiek polecić ten model i znacznie lepszym wyborem będą np. Maxcomm MM820plus lub myPhone 2070 Rose w przypadku kobiet.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close