Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Test Emporia V33 Solid Plus

Prosty telefon dla seniorów, który od innych tego typu słuchawek odróżnia się odporną na czynniki zewnętrzne, masywną obudową. Nie straszne mu woda, kurz oraz wstrząsy, co czyni ten model świetnym towarzyszem podczas wyjazdów w teren.

Wykonanie i wygląd

Solid Plus przypomina inne urządzenia dla osób starszych – niewielki ekran i bardzo duże przyciski. Na krawędziach obudowy znalazły się klawisze skrótów do różnych funkcji telefonu (np. latarki, SMS-ów oraz budzika). Całość wykonana jest z plastiku, wygląda wyjątkowo masywnie i jest ponadprzeciętnie ciężka (142 gramy). Jednak rekompensuje to możliwość zanurzenia telefonu do metra głębokości, a także znacząca odporność na uderzenia. Interesującym dodatkiem jest też przycisk SOS, który współpracuje z wbudowanym w telefon GPS-em i po jego naciśnięciu wybrane kontakty zostają poinformowane o położeniu geograficznym urządzenia.

Menu i aplikacje

Interfejs jest maksymalnie uproszczony, a większość funkcji jest dostępna bez korzystania z menu. Telefonowanie znacznie uproszcza szybkie wybieranie, czyli opcja przypisania kontaktu do wybranego przycisku. Telefon umożliwia też dostosowanie dla osób niedowidzących i niedosłyszących, dzięki silnym wibracjom, wysokiej głośności oraz dużym literom na wyświetlaczu. Trzeba jednak pamiętać, że nie umożliwia on korzystania z Internetu lub multimediów. Nie ma za to problemów z SMS-owaniem, co w tak prostych telefonach wcale nie jest takie oczywiste.

Wyświetlacz

Jest monochromatyczny (czarno-biały), ma 1,8 cala i wykonano go w technologii OLED. Panel jest bardzo czytelny w słońcu i jasny, a duże elementy interfejsu nie powinny sprawiać problemu nawet osobom ze słabszym wzrokiem.

Wydajność i Bateria

W tej kwestii Emporia V33 Solid Plus nie bryluje. Czas rozmów wynoszący 5 godzin w przypadku ogniowa 1750 mAh to wyjątkowo mało. Większość smartfonów korzystając z podobnego akumulatora osiągają dwukrotnie lepsze wyniki pomimo wydajniejszych podzespołów. Telefon za to może czuwać przez około 16 dni, co jest dobrym wynikiem.

Podsumowanie

Niewiele jest telefonów, które wyglądają jak prawdziwi twardziele (szczególnie w wersji moro), a do tego są odporne na upadki i zanurzenia w wodzie. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo słaba bateria potrafi skutecznie zniechęcić do zakupu tego urządzenia. Tym bardziej, że Samsung ma w swojej ofercie znacznie bardziej zaawansowane telefony tego typu (np. B2100 lub C3350), a sama Emporia nie słynie z niezawodności.

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close