Test HTC One M8: Nie taki mini jak go malują

Flagowy smartfon tego tajwańskiego producenta z 2014 roku, będący następcą bardzo udanego, ale niezbyt popularnego HTC One. Urządzenie charakteryzuje się rewelacyjnym wręcz wykonaniem, bezkompromisową wydajnością, świetnym, dużym ekranem i niezłą baterią. Nad jego działaniem czuwa system operacyjny Android wzbogacony praktyczną i stylową nakładką HTC Sense. Został on zastąpiony rok później przez HTC One M9, model który m.in. ma lepszy aparat.

Niewiele jest na rynku smartfonów, które mogą pod tym względem konkurować z HTC One M8. Urządzenie niemal w całości zostało zrobione z aluminium. Materiał ten stanowi aż 90% obudowy, czyli o 20% więcej niż w HTC One.

Słuchawka wygląda dzięki temu bardzo stylowo i od razu wiadomo, że ma się do czynienia z urządzeniem klasy premium. Spore wrażenie robią też dostępne kolory. Mimo że zaledwie 3, to jednak każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a złote, szare lub jasne aluminium wygląda nietuzinkowo. Wizualnie, telefon jest ładny i charakterystyczny, aczkolwiek trochę duży.

HTC-One-M8-5 Test HTC One M8: Nie taki mini jak go malują

Pięciocalowy ekran zajmuje sporo miejsca (0.3 cala więcej niż w poprzedniku), a do tego dochodzą głośniki stereo znajdujące się nad i pod wyświetlaczem. Są one charakterystyczną cechą kilku słuchawek tego producenta, ale znacznie powiększają one obudowę. Dla porównania, wyposażony w większy o 0.2 cala ekran LG G2 jest aż o 8 milimetrów krótszy od HTC One M8. Nie mniej, smartfon dzięki zaokrąglonej obudowie i szczotkowanemu aluminium trochę lepiej leży w dłoni od poprzednika i wygląda bardziej opływowo. Niestety, jego obsługa jedną ręką jest dość trudna i niekomfortowa. Przeszkadza też położenie włącznika zbyt blisko kontrolerów głośności, przez co łatwo przez przypadek nacisnąć niepożądany klawisz.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top