Recenzje

Test HTC Titan

HTC Titan to jeden z największych smartfonów działających na systemie operacyjny Windows Phone 7. Jest to jednocześnie telefon bardzo podobny do androidowego HTC Sensation XL. Niestety, jak każdy telefon z tą platformą, ten również nie otrzymał aktualizacji do Windows Phone 8 i z tego powodu jest on dosyć przestarzały.

-~- Wykonanie i wygląd -~-

Obudowa została wykonana z plastiku, gumy, hartowanego szkła Gorilla Glass oraz anodowanego aluminium. To ostatnie znalazło zastosowanie na pokrywie baterii, która przez dosyć kanciaste zakończenia może szybko się porysować. Poza tym wygląd smartfona jest dosyć pospolity. Na pochwałę zasługuje zastosowanie dużego ekranu (4,7 cala) przy stosunkowo niedużym powiększeniu gabarytów urządzenia.

-~- Menu i aplikacje -~-

Telefon działa na Windowsie Phone 7 ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Pozytywnie prezentuje się minimalistyczny, złożony z kafalków interfejs, jednak nie każdemu przypadnie on do gustu. Ponadprzeciętnie wypada też płynność działania systemu i przystępność nawet dla osób nieobytych ze smartfonami.

Niestety, wad jest sporo więcej. Na Windowsa Phone 7 tworzonych jest znacznie mniej aplikacji niż na Androida czy iOS. Z tego powodu wielu narzędzi znanych z pozostałych platform może nie być dostępnych na WP7. Razi również znikoma możliwość personalizacji interfejsu. Niektórym może przeszkadzać konieczność korzystania z narzuconych przez producenta narzędzi. System ma też sporo ograniczeń, jak np. brak możliwości przesyłania plików przez Bluetooth.

Wyświetlacz

Zastosowany panel 4,7 cala (480×800 pikseli) powinien usatysfakcjonować mniej wymagających użytkowników. Pojedyncze punkty na ekranie są słabo widoczne dzięki zastosowanej przez HTC technologii wygładzania pikseli. Problem może się pojawić tylko w przypadku tekstu na stronach intenternetowych, gdzie może być on lekko postrzępiony. Kolory są dosyć naturalnie odwzorowane, chociaż użytkownikom ekranów AMOLED mogą wydawać się one blade. Lekki niedosyt pozostawiają szara czerń i przeciętne kąty widoczności.

-~- Aparat -~-

Zastosowana matryca 8 Mpix wyposażona w sensor BSI (poprawia jakość zdjęć zrobionych w słabym świetle) sprawdza się przeciętnie. W dobrych warunkach można nią zrobić ładną fotkę, jednak wraz ze spadkiem natężenia światła znacznie spada też jakość zdjęć. Ponadto aparat ma tendencję do sztucznego nasycania kolorów.

-~- Multimedia i Internet -~-

Dzięki dużemu ekranowi Titan dobrze radzi sobie z treściami multimedialnymi. Szczególnie przyjemne jest oglądanie na nim filmów i słuchanie muzyki, której jakość poprawiają autorskie aplikacje HTC. Obraz całości psuje niestety brak możliwości skorzystania z karty pamięci oraz konieczność używania aplikacji Zune na PC podczas przenoszenia plików na telefon. Jest to szczególnie kłopotliwe, gdy np. użytkownik chce coś skopiować z komputera pozbawionego tego programu. Jakość prowadzonych rozmów jest dobra, jednak przy słabym sygnale w słuchawce słyszalne są irytujące szumy i trzaski. Smartfon dobrze radzi sobie też ze stronami internetowymi, które wczytywane są szybko, a ich obsługa jest płynna.

Wydajność

Procesor 1,5 Ghz i 512 MB RAM, to aż nadto w przypadku Windows Phone 7. System ten działa płynnie nawet na znacznie słabszej konfiguracji, dlatego nie ma mowy o jakichkolwiek spowolnieniach lub przycinkach interfejsu. Jednocześnie dobra optymalizacja pozwala na korzystanie ze wszystkich gier dostępnych w sklepie Microsoftu, których jest, niestety, znacznie mniej niż w przypadku iOS lub Androida.

Bateria

Typowe używanie smartfona (rozmowy, Internet, komunikacja) pozwalają na około 24 godziny pracy na baterii. Granie skraca ten czas do maksymalnie 8 godzin, co i tak jest niezłym wynikiem w porównaniu do smartfonów z Androidem.

Podsumowanie

Jest to jeden z najlepszych i największych telefonów z Windows Phone 7, przy czym jest już sporo ciekawszych urządzeń wyposażonych w nowszą wersję tego systemu (np. Nokia Lumia 720 lub Nokia Lumia 920). Niemniej jednak, jest to całkiem udana słuchawka i jeśli ktoś nie potrzebuje wielu dodatków producenta (tutaj lepiej wypadają Nokie Lumia) i nie przeszkadza mu starsza wersja Windows Phone, to będzie zadowolony.

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close