Test Huawei Ascend G630: Całkiem dobry, ale bez charakteru

recenzja-huawei-ascend-g630

Odróżnienie się od konkurencji na rynku smartfonów ze średniej półki cenowej to nie lada wyzwanie od kilku lat. Zadanie to jest jeszcze trudniejsze w przypadku znanych firm, takich jak np. chińskie Huawei, które nie mogą stosować aż tak agresywnej polityki cenowej, jak np. niszowi producenci pokroju Kazama i Allview. W zamian za trochę wyższe ceny użytkownik powinien więc oczekiwać bardziej dopracowanych urządzeń z ciekawszym oprogramowaniem i które mają w sobie „to coś”. Czy te warunki spełnia Huawei Ascend G630?

Wygląd słuchawki nie zaskakuje, ale to jednak dosyć tani sprzęt, więc trudno uznać to za wadę. Obudowę wykonano z bardzo przyjemnego w dotyku, matowego plastiku, na którym nie widać rys oraz zabrudzeń. Przód Huawei Ascend G630 to natomiast jednolita tafla przeźroczystego tworzywa sztucznego, które właściwościami ślizgowymi nie dorównuje szkłu. Trochę szkoda, że producent zdecydował się na takie rozwiązanie, tym bardziej że plastik jest mniej odporny na zarysowania (za to trudniej go stłuc). Na plus trzeba zaliczyć umiejscowienie przycisków funkcyjnych pod ekranem, co umożliwia praktyczne wykorzystanie sporej ramki. Za to należy się spory minus producentowi za zamontowany na stałe akumulator, pomimo zdejmowanej pokrywy baterii.

Telefon dobrze leży w dłoni, co jest w dużej mierze zasługą zaokrąglonych rogów oraz krawędzi obudowy. Niestety, gabaryty słuchawki wzbudzają pewne zastrzeżenia. Ascend G630 jest dosyć duży i ciężki. Pomimo ekranu tej samej wielkości (5 cali) jest on większy od uważanej za sporą Sony Xperia Z, a do tego waży aż 160 gramów. Cechy te powodują, że korzystanie z niego jedną dłonią jest mało wygodne, aczkolwiek możliwe.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
5 / 10
Wyświetlacz:
5 / 10
Komunikacja:
4 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
5 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
4 / 10
Płynność i wydajność:
4 / 10
Aparat:
4 / 10
Bateria:
4 / 10
Ekosystem:
7 / 10
Codzienne użytkowanie:
4 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

235 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top