Recenzja Huawei U8180

huaweihuawei-u8180telefony
Ocena Teleguru: 31 /100

Huawei U8180 to smartfon z najniższej półki cenowej z 2011. roku. Z punktu widzenia dzisiejszego użytkownika jest to telefon stary, wolny i niegodny uwagi.

Wykonanie i wygląd

Smartfon został wykonany z plastiku, który na pokrywie baterii wygląda jak aluminium. Patrząc z daleka faktycznie wydawać się może, że jest to metal, niestety, czar pryska po wzięciu urządzenia do ręki. Widać też, że producent trochę wzorował się na wyglądzie HTC Wildfire, który jest jednak znacznie lepiej wykonany.

Menu i aplikacje

Ideos X1 korzysta z bardzo starego Androida 2.2, z którym wiele nowych aplikacji nie jest kompatybilna. System został zmodyfikowany przez nakładkę producenta, która wprowadza tylko nieznaczne zmiany. Niestety, wolny procesor i bardzo mały ekran utrudniają pracę z urządzaniem. Nawet pisanie wiadomości jest bardzo niewygodne. Interfejs działa bardzo powoli, a telefon często potrzebuje chwili na wykonanie jakiegoś zadania (np. odczytanie SMS-a, wczytanie listy kontaktów)

Wyświetlacz

Ekran ma zaledwie 2,8 cala i rozdzielczość 240 x 320 pikseli. Niestety, Android nie nadaje się na tak małe wyświetlacze, chyba że telefon oferuje sprzętową klawiaturę. Wyświetlany obraz jest poniżej przeciętnej jakości. Czcionki są postrzępione, kolory wyblakłe, a kąty widoczności wąskie.

Aparat

Matryce w starych, tanich telefonach zawsze zawodzą i w tym przypadku jest podobnie. Aparat niezależnie od warunków robi brzydkie zdjęcia, których nie da się nawet porównać do tych, zrobionych przez nowsze smartfony.

Multimedia i Internet

Ideos X1 nie nadaje się do multimediów, chyba że ktoś lubi oglądać obraz mikroskopijnych rozmiarów, który co chwila się przycina. Nawet słuchanie muzyki może być problematyczne ze względu na kłopoty z działaniem kilku programów jednocześnie. Jakość rozmów stoi na standardowym poziomie, ale komunikacja ze względu na niewygodną klawiaturę, to istna udręka.

Wydajność i bateria

Tworzenie smartfonów z Androidem, które korzystają z procesora 526 Mhz i jedynie 256 MB RAM-u nie powinno mieć miejsca. Ten system nie nadaje się na takie konfiguracje. Co chwila pojawiają się spowolnienia, interfejs działa skokowo, a większość aplikacji i gier się nie uruchamia. Bateria wytrzymuje od dwóch do czterech dni pracy, w zależności od jej intensywności. Jest to wynik dobry, ale brak jakichkolwiek praktycznych zastosowań dla tego telefonu skutecznie niweluję tę zaletę.

Podsumowanie

To chiński smartfon, który imponuje czasem pracy na baterii wynoszącym ponad 3 dni. Niestety, ta jedna cecha nie zmienia faktu, że nigdy nie powinien on trafić do sprzedaży. Nawet w dniu swojej premiery polecenie go komukolwiek byłoby błędem. Obecnie nie nadaje się on do użytku, a potencjalnemu właścicielowi przyniósłby tylko masę frustracji. Znacznie przyjemniejszy w użytkowaniu okaże się równie tani Samsung Galaxy Ace 2.

Zalety

Niska cena
Bateria może wytrzymać 4 dni pracy
Większe możliwości personalizacji w porównaniu do Windows Phone i iOS

Wady

Plastikowa obudowa, po której widać taniość urządzenia
Słaby, mały ekran, który nie nadaje się do pracy i pisania
Ograniczone funkcje multimedialne ze względu na mały wyświetlacz
Tragiczne podzespoły, na których nic nie działa poprawnie
Niewielka ilość RAM uniemożliwia korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie
Beznadziejny aparat, który robi brzydkie zdjęcia i kręci kiepskie wideo
Zdarzają się spowolnienia animacji i przycinki interfejsu
Producent zakończył wsparcie aktualizacyjne dla tego modelu
Przestarzała wersja systemu, z którą nie współpracuje wiele nowych gier i aplikacji
W porównaniu do Windows Phone i iOS, Android jest mniej intuicyjny
Skuteczność weryfikacji jakości gier i aplikacji w Google Play jest zdecydowanie niższa niż w AppStore

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
Wyświetlacz:
Komunikacja:
Jakość rozmów i dźwięk:
Oprogramowanie i aplikacje:
Płynność i wydajność:
Aparat:
Bateria:
Ekosystem:
Codzienne użytkowanie:
31%

Ocena redakcji

? %

24 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Don't miss out!

Stay groovy and sign up for our newsletter, free gems of information, and only 2 calories.

Top