Test Kazam Thunder Q4.5

Smartfon z Androidem ze średniej półki cenowej, z początku 2014 roku. Charakterystyczną cechą modeli tej firmy jest świetnym stosunek jakości do ceny, który jednak wiąże się z pewnymi kompromisami (np. niską rozdzielczością ekranu). Urządzenie to jest też znane pod nazwą Kazam Thunder Q4.5 i stanowi rozmiarowy kompromis między dużym Plus Kazam 5, a małym i tanim Kazam 4. Szkoda jednak, że operator, który jest liderem technologii LTE w Polsce utożsamia się z modelem nieobsługującym tej technologii (nawet jeśli jest to budżetowiec). Ciekawostką jest za to nazwa całej serii, która nawiązuje do magicznej energii zamkniętej w jakimś pojemniku.

Warto też wspomnieć o historii firmy Kazam, którą założyli byli pracownicy HTC, a jej siedziba mieści się w Londynie. Istotny jest też fakt, że Plus nie uczestniczy w tworzeniu urządzeń, mimo że nazwa sugeruje coś innego.

Słuchawkę wykonano z matowego, przeciętnej jakości plastiku, który dobrze leży w dłoni i jest dosyć oporny na zarysowania. Wyświetlacz chroni z kolei szkło bliżej nieokreślonego pochodzenia. Wizualnie smartfon prezentuje się bardzo klasycznie i trochę nudno. Trzeba jednak przyznać, że pomimo niskiej ceny jest on dosyć elegancki i może się podobać. Jedynie plastikowa krawędź przypominająca metal, psuje trochę efekt i sprawia wrażenie taniej. Niestety, spora ramka otaczająca ekran powoduje z kolei, że telefon jest większy, niż wskazuje na to jego wielkość ekranu. Fakt ten nieznacznie utrudnia jego obsługę jedną ręką, aczkolwiek i tak jest on mniejszy niż zdecydowana większość flagowych modeli konkurencji.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
5 / 10
Wyświetlacz:
5 / 10
Komunikacja:
5 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
5 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
4 / 10
Płynność i wydajność:
5 / 10
Aparat:
4 / 10
Bateria:
4 / 10
Ekosystem:
6 / 10
Codzienne użytkowanie:
5 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

24 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top