Test Kazam Trooper X55

Smartfon ze średniej półki cenowej z 2013 roku, który promowany jest przez sieć Plus. Słuchawka wyróżnia się sporym ekranem oraz niską ceną. Model ten jest też znany pod nazwą Kazam Trooper X5.5 i stanowi większy odpowiednik Plus Kazam 4. Szkoda jednak, że operator, który jest liderem technologii LTE w Polsce utożsamia się z modelem nie obsługującym tej technologii (nawet jeśli jest to budżetowiec). Ciekawostką jest za to nazwa całej serii, która nawiązuje do magicznej energii zamkniętej w jakimś pojemniku.

Warto też wspomnieć o historii firmy Kazam, którą założyli byli pracownicy HTC, a jej siedziba mieści się w Londynie. Istotny jest też fakt, że Plus nie uczestniczy w tworzeniu urządzeń, mimo że ich nazwa sugeruje coś innego.

Telefon w całości wykonano z matowego plastiku (do wyboru są warianty czarny, niebieski i biały), który robi całkiem niezłe wrażenie. Dobrze leży w dłoni i trudno go zarysować. Spasowanie elementów jest przyzwoite, co w urządzeniu z tej półki cenowej należy uznać za spory plus. Pozytywnie zaskakuje też obecność w zestawie etui na telefon. Niestety, smartfon jest jednocześnie dosyć nieporęczny (ze względu na duży ekran) i nie sposób wygodnie obsługiwać je jedną ręką.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
5 / 10
Wyświetlacz:
4 / 10
Komunikacja:
4 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
7 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
4 / 10
Płynność i wydajność:
4 / 10
Aparat:
3 / 10
Bateria:
5 / 10
Ekosystem:
6 / 10
Codzienne użytkowanie:
5 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

290 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top