Recenzja Kazam Trooper X55

Kazam Trooper X5.5
Smartfon ze średniej półki cenowej z 2013 roku, który promowany jest przez sieć Plus. Słuchawka wyróżnia się sporym ekranem oraz niską ceną. Model ten jest też znany pod nazwą Kazam Trooper X5.5 i stanowi większy odpowiednik Plus Kazam 4. Szkoda jednak, że operator, który jest liderem technologii LTE w Polsce utożsamia się z modelem nie obsługującym tej technologii (nawet jeśli jest to budżetowiec). Ciekawostką jest za to nazwa całej serii, która nawiązuje do magicznej energii zamkniętej w jakimś pojemniku.Warto też wspomnieć o historii firmy Kazam, którą założyli byli pracownicy HTC, a jej siedziba mieści się w Londynie. Istotny jest też fakt, że Plus nie uczestniczy w tworzeniu urządzeń, mimo że ich nazwa sugeruje coś innego.

1. Wykonanie i wygląd

Telefon w całości wykonano z matowego plastiku (do wyboru są warianty czarny, niebieski i biały), który robi całkiem niezłe wrażenie. Dobrze leży w dłoni i trudno go zarysować. Spasowanie elementów jest przyzwoite, co w urządzeniu z tej półki cenowej należy uznać za spory plus. Pozytywnie zaskakuje też obecność w zestawie etui na telefon. Niestety, smartfon jest jednocześnie dosyć nieporęczny (ze względu na duży ekran) i nie sposób wygodnie obsługiwać je jedną ręką.

47
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze