TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Test Kiano Slim Tab 8

Budżetowe tablety z Androidem mają to do siebie, że nie zawsze są one w stanie spełnić pokładane w nich oczekiwania. Jak jednak wygląda sytuacja w przypadku zgrabnego, aluminiowego Kiano Slim Tab 8, który kupić można za mniej niż 500 zł?

To bezsprzecznie największa zaleta opisywanego modelu. Smukła, lekka, aluminiowa obudowa jest do tego stopnia filigranowa, że można mieć pewne obawy o jej wytrzymałość. Tablet z niemal ośmiocalowym ekranem i niecałymi 8 mm grubości robi świetne wrażenie. Nie mniej imponujący jest jego ciężar – zaledwie 270 gramów – który umożliwia długotrwałe trzymanie urządzenia jedną ręką. Poza tym jednak urządzenie niczym nie wyróżnia się na tle modeli tworzonych przez innych niszowych producentów (np. Prestigio). Co gorsza, z bliżej nieokreślonych względów Kiano postanowiło pozbawić sprzęt przycisków głośności (!), co potrafi powodować pewne komplikacje (o których później). Problematyczne potrafi być też umiejscowienie głośników, które łatwo zakryć trzymając tablet w orientacji poziomej.

Pod względem poręczności Slim Tabowi 8 trudno cokolwiek zarzucić. Sprzęt jest bardzo mobilny, a stosunkowo nieduży ekran umożliwia jego wygodne przenoszenie w nawet niewielkiej torbie czy pojemnej kieszeni. Podczas przemieszczania się z tabletem warto jednak uważać, by go nie złamać, gdyż tak duża powiększania o tak niewielkiej grubości nie grzeszy zbyt dużą wytrzymałością przy naprężeniach.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
6 / 10
Komunikacja:
3 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
5 / 10
Płynność i wydajność:
2 / 10
Aparat:
2 / 10
Bateria:
2 / 10
Ekosystem:
6 / 10
Codzienne użytkowanie:
3 / 10
Praca / ergonomia pracy:
3 / 10
Wyświetlacz i dźwięk:
4 / 10
36%

Ocena redakcji

? %

54 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top