Test LG A250

LG A250

Klasyczny telefon typu clamshell (klapka) z klawiaturą alfanumeryczną. Jest to urządzenie maksymalnie uproszczone i pozbawione dodatkowych funkcji.

Wykonanie i wygląd

Słuchawkę wykonano z plastiku przeciętnej jakości. Spasowanie stoi na przyzwoitym poziomie i biorąc pod uwagę cenę urządzenia, trudno na cokolwiek narzekać. Wizualnie telefon może się podobać (szczególnie paniom), a zamykana obudowa chroni wyświetlacz przed uszkodzeniami. Klawisze są duże i nawet mając pokaźnych rozmiarów palce bez problemu można z nich korzystać.

Menu i aplikacje

Telefon korzysta z zamkniętego systemu LG. Jest on prosty i bardzo przypomina interfejs znany z np. Sony Ericssonów czy Samsungów. Całość działa szybko i niezawodnie. Telefon ma wbudowany odtwarzacz muzyki i wideo. Nie ma też problemu, żeby skorzystać z Opery Mini i awaryjnie sprawdzić coś w Internecie, jednak nie będzie to ani szybkie, ani przyjemne doświadczenie..

Wyświetlacz

Ekran ma 2,2 cala i rozdzielczość 176×220 pikseli. To mało, nawet jak na panel tej wielkości, dlatego obraz jest dosyć nieostry. Poza tym jego pozostałe parametry też nie zachwycają, ale do podstawowych zastosowań w zupełności wystarczy.

Ciekawostką jest drugi wyświetlacz znajdujący się na zewnętrznej stronie klapki. Jest to monochromatyczny (czarno biały), jednocalowy wyświetlacz, który pokazuje podstawowe informacje (np. o dzwoniącym kontakcie).

Aparat

Ma 1,3 Mpix i raczej nie nadaje się do czegokolwiek poza zrobieniem zdjęcia na tapetę telefonu. Doskwiera też brak lampy doświetlającej, która mogłaby się sprawdzić w roli latarki. O nagrywaniu wideo można tylko powiedzieć, że jest i raczej należy unikać korzystania tej funkcji.

Bateria

Największą bolączką tego telefonu jest stosunkowo krótki czas pracy na baterii. W przypadku bezsystemowców powinien on wynosić co najmniej pięć dni. W przypadku tego modelu czas ten osiągalny jest tylko w laboratoryjnych warunkach i najczęściej wynosi trzy.

Podsumowanie

Tak klasyczne urządzenie może zainteresować tylko bardzo niewymagającego użytkownika, który szuka maksymalnie uproszczonego telefonu. Brak dodatkowych funkcji oznacza, że telefon nadaje się tylko do komunikacji głosowej i ewentualnie SMS-owania. Znacznie więcej funkcji i większą baterię niż LG A250 znaleźć można w Sony Ericssonie W508 lub Nokii 6600 Fold.

Co nam się podoba

Atrakcyjna cena
Telefony z klapką są już rzadko spotykane
Duża, wygodna klawiatura
Niezawodny, zamknięty system operacyjny
Zewnętrzny, dodatkowy ekran wyświetla powiadomienia bez konieczności otwierania obudowy

Co nam się nie podoba

Obudowa sprawia wrażenie taniej
Raczej nadaje się tylko do komunikacji głosowej
Słaby, jak na tego typu telefon, czas pracy na baterii
Bardzo słaby aparat, który robi zarówno beznadziejne zdjęcia jak i filmy
Znikome funkcji internetowe i multimedialne
Brak 3G utrudnia komfortowe korzystanie z Internetu
Nieobecność Wi-Fi wymusza używanie płatnej transmisji danych
Brak opcji ściągnięcia dodatkowych gier i aplikacji

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top